Ev ve AileAksesuarlar

Ev için Halojen lambalar: eksiklikler, yorumlar, fotoğraflar

Evlerin ve dairelerin ekonomik ve makul sahipleri giderek geleneksel akkor lambalardan vazgeçmeye ve örneğin daha az enerji kullanan halojen lambalar kazanmaya başladı. Elbette, bu gibi cihazların dezavantajları var. İş ilkeleri daha ayrıntılı olarak düşünülür.

Halojen lambalar nasıl çalışır?

Ev için enerji tasarruflu halojen lambalar - G9 ve diğer modeller - bunların geleneksel akkor modellerle çalışması benzerdir. Düzenli bir ampulün buzu koyulmuş veya berrak camdan oluşan oldukça geniş bir ampul vardır. Kapasitesi, genellikle azot, argon veya ikisi gibi bir gaz karışımı ile doldurulur. Merkezde bir elektrik akımı akan ve onu parlayan bir 2500 ° C sıcaklığa ısıtan bir tungsten filamenti var. Tungsten de dahil olmak üzere tüm "beyaz" metaller yanarken beyazla parlarlar, ancak ampul sayesinde aydınlatmanın soğuk veya ılık yapılabilir.

Bir halojen ve bir akkor lamba arasındaki fark

Normal bir tüketimde standart bir akkor lamba ve bu günde 12 saat, 1000 saate kadar çalışabilir. Bir keresinde soru ortaya çıkabilir: "Çalışmalarında o kadar çok elektrik harcantı?" Bunun nedeni, güç tüketiminin kendisine ait olduğu ısıya geçmesidir; aydınlığın ışığı iki kat daha fazla verir ve hafif değildir. Zamanla, meydana gelen ısı ve büyük ısı nedeniyle tungsten filament yanar ve bazen patlar. Ve bu tam olarak akkor lamba ve halojen lambalar arasındaki temel farktır.

Metal halide aydınlatma aygıtları da tungsten filamentler kullanılarak oluşturulmuştur, ancak çok daha küçük bir kuvars balonuna yerleştirilmiştir. Filamentlerden çok kısa bir mesafede bulunan basit bir cam erir ve kuvartz yüksek sıcaklık direncini arttırır.

Akkor lamba ve halojendeki gaz da farklıdır. İkinci seçenek için, uzmanlar, gaz halinde bir halojen buharını oluşturan tungsten buharlaştırmayla bir madde geliştirdiler. Yüzeylere yerleşmeyen ve iz bırakılmadan kaybolan tungsten buharları ile kombine edildiğinde, ipliklerin ömrü önemli ölçüde uzar. Ayrıca, böyle bir evrensel gaz karışımı nedeniyle filamentlerin sıcaklığı azaltılır. Bir halojen kullanıldığında, iplik aynı şekilde alana ısısını verir, ancak nitrojen veya argon kullanıldığında 1.5 kat daha küçüktür. Cihazların bu şekilde çalışması, elektrik tüketimini önemli ölçüde azaltmaya olanak tanır.

Halojen lambaların avantajları

Halojen bazlı aydınlatma cihazlarının ayırt edici özellikleri vardır. Olumlu özellikler arasında aşağıdakiler bulunmaktadır:

- Göz bakımı gerektiğinde kullanım için mükemmeldir. Işınlanmış parlak ışık, görsel gerginliği azaltır, kristalin aşırı yüklenmez.

- Örneğin, potansiyel alıcıları veya müşterileri çekmek için reklamcılık görevleriyle ilişkili aydınlatma sistemleri için mükemmel. Vitrin dekorasyonunda beyaz ışık en iyi seçenektir. Halojen spot ışığı yardımıyla spot odak oluşturabilirsiniz. Birçoğu, halojen çalışması sırasında yüzeylerin renklerinin daha yoğun ve doymuş hale geldiğini, renklerin daha canlı olduğunu kaydetti.

- Yarda aydınlatmalar için yerleşik tipteki halojen projektörler en uygun olarak değerlendirilir. LED eşdeğerleri gibi, sıcaklık değişimlerine karşı mükemmel, harici faktörlere, yağışa karşı dayanıklıdırlar. Bu davadaki en önemli şey onların tamamının kapatılması olması. Ev için spot ışıklar ve halojen lambalar, fotoğrafları satın alınmadan önce önceden incelenebilir ve% 20 oranında benzer kaplamalardan daha ekonomiktir. Onların seçkin özelliği, açık alanın tüm köşelerini aydınlatan çok parlak bir ışıktır.

Halojen lambaların dezavantajları

Ev için halojen lambalar var ve minuses. Cihazların dezavantajları şunlardır:

- Parlak beyaz ışık herkese uygun değildir. Gözlerin içine çarpar ve her zaman uygun değildir. Halojen avizeleri karşılamak için yatak odası ya da çocuk yatak odası sık sık olamaz. Eğer bu tesislerde kurulmuşlarsa, yalnızca deneyimli elektrik mühendislerinin yönlendirdikleri açıya bakacak ve geliştirdikleri stratejiye göre monte edildiyse.

- Lambaların dış kabuğu çok güçlü olmasına rağmen hala zarar görebilir ve bu durumda insanlar için tehlikeli olan bir gaz çıkacaktır. Az miktarda bulunması özellikle zararlı değildir, ancak halojen bir değilse vertigo ve migreni provoke edebilir.

- Evin halojen lambaları, dezavantajları diğer cihazlarla aynıdır, banyoda kurulum önermez. Burada, buharlaşan rutubete sürekli maruz kalacaklar ve kısa bir çalışma periyodunda patlayabilirler.

- Kırıklar, yerler ve kartuşlar özel imha edilmelidir. Evin kovası halojen lambalarını atmayın. Buradaki dezavantajlar da belirgindir. Hasar gören bir cihaz, varsa evrensel bir kimyasal atık imha kabına veya benzeri hizmetlerde uzman bir şirkete gönderilmelidir.

Tüketici görüşleri

Ev için bir halojen lamba almadan önce, bunlarla ilgili incelemeler önce incelenmelidir. İlk başta bazı tüketiciler, bu tür cihazların maliyeti nedeniyle caydırılabilir, zira bunlar için fiyat standart akkor lambalardan çok daha yüksektir. Bununla birlikte, ev için halojen lambalar çok yararlıdır. Bir süre sonra yüksek başlangıç satın alma maliyetleriyle ilişkili eksiklikler kendilerini yüz kat daha haklı gösterir. İncelemelerden insanların cihazların dayanıklılığından çok memnun olduklarını ve güç tüketimini azalttığını görebilirsiniz.

Kurulumun özelliği

Halojenlerin yerleştirilmesi, geleneksel akkor lambaların kurulumundan, yapılarını bozmak için ellere dokunması önerilmeyen bir kuvars birikimine sahip olduklarından farklıdır. Böyle bir durumda cihaz çalışmayabilir veya patlayabilir. Aydınlatma ekipmanı için böyle bir planı yüklerken net bir dizilim izlemek önemlidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.