Gıda ve içecekYemek tarifleri

Nasıl fırında kış güneşte kurutulmuş domates ve mikrodalga fırın hazırlanmak için

kış için güneş kurutulmuş domates çeşitli şekillerde hasat edilebilir: güneş ışığı ve ısı kullanımı (yani, çatıda, örneğin, bunu yapmak için) den daha yüksek teknoloji cihazları (fırın, mikrodalga fırın, ya da özel bir sebze kurutma). tarifi verilen iş parçası için de, genellikle, kurutma yöntemi çok bağımlı değildir ve sadece baharat ve pişirme süresi farklı olabilir.

Reçete güneşte domates mikrodalgada kış için

Bu durumda kullanılan bileşenlerin sayısı aygıtın ortalama kapasitesine dayanmaktadır. 8 orta domates üzerinde tuz, 3 diş sarımsak, kurutuldu fesleğen ve kekik ve sızma zeytin yağı 4 çorba kaşığı biraz alır.

Eğer pişirmek önce kurutulmuş domates kış için, onlar, yıkanmış yarıya ve tohumları çıkar edilir (bu durumda onlar kullanılmaz). Bir mikrodalga fırında koymak ve tuz baharat serpilir edilebilir derin kap içinde hazırlanan domates ram, 5 dakika boyunca maksimum güç bulunmaktadır. Daha sonra, 10-15 dakika boyunca soğuk olarak bir başka kap içine sıvı dökmek ve bir yağ eklemek gerekir. Domates mikrodalga yeniden yerleştirilir, ancak maksimum çıkışta 3 dakika edildi. Serin, domates sıvı ve kapak dökün, steril kavanozlara konabilir. Buzdolabında onları daha iyi tutun. güneşte kurutulmuş domates Bu yöntem en hızlı, ancak soğuk münhasıran depolanacak ve diğer tadında önemli ölçüde aşağı olan. bir zaman yeterli miktarda daha iyi başka bir seçeneği kullanmak için zaman diye.

Kurutulmuş kış için domates fırında

Bu uzun süreç domates iş parçası klasik olarak kabul edilebilir Akdeniz'de. bileşenlerin oranı önceki durumda olduğu gibi aynı olacaktır, ancak yağ 100 ml gerektirdi. ürün sayısı güvenle 2-3 kat arttığını, böylece fırın domates, mikrodalgada daha uygun. Domates, önceki durumda olduğu gibi, kesme ve tohumlardan serbest yıkayın. Daha sonra, tuz ekleyin baharat serpin ve vyalitsya göndermek, aşağı yağlanmış fırın tepsisine cilt tarafında yayılmıştır. 3-4 st için orta derecede sıcak (100 ° C) fırında gibi yapın. kapalı pişirildikten sonra daha iyi serin kadar içeride bıraktı. sarımsak karanfil, hafif dolmalık biber, defne yaprağı ve ardından üst güneşte kurutulmuş domates yayılmış yerleştirilen steril cam kavanozlara dibinde. Kış aylarında daha serin bir yerde, Körfez petrol ve sıkıca kapalı kapak saklanacak bırakılır. pişirme sebze hemen tüm nem kaybeder sırasında 2-3 kg sonucundan sadece küçük kavanoz nihai ürün olması için, bu suretle kuvvetli, hacmi düşürülmüş.

Bir kurutucuda Kurutulmuş domates

Bu cihazın taşıyıcılar (dezavantajı olan) uzun bir süre için fırın tutmak zorunda değildir. Hazırlanan domates (kesme ve tohumlardan çıkarılır, yıkanmış) bir tabaka 1 kurutucuda ortaya koydu. daha ayrıntılı çekirdek seçilir, daha az zaman kurutma işleminde harcanacaktır. Cihaz daha sonra açık ve domates (Bu durumda kırılmayacak olmalı) yeterince susuz hale gelene kadar bekleyin edilir. kullanırken domates istenilen kıvama ulaştıktan sonra kurutucu baharatlar zaten eklendi. Bu tuz, otlar ve ezilmiş sarımsak yağmurlama, steril bir kap içinde katmanlar halinde yerleştirilir. üst yağ döküldü ve sızdırmaz hale. soğukta önceki durumda olduğu gibi saklayın. Domates, önceki sürümden farklı, bir fırında pişirilir. Tek fark, fırın kullanabilir hostes kurutma işleminde olmasıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.