Gıda ve içecekYemek tarifleri

Güneşte kurutulmuş domates - tarifleri

Normal gıda tadı tamamlayacak şey yok güneşte kurutulmuş domates gibi. Bunlar et, makarna, patates ve çeşitli salata ile iyice birleştirir. Buna ek olarak, petrol hangi salatalar için mükemmel bir giyinme olabilir, domates infüze. Nasıl evde kurutulmuş domates pişirmeye? Biz birkaç yol tarif eder.

Kurutulmuş domates - Tarif №1

Malzemeler:

 • olgun domates - 1,5 kg;
 • karabiber (biber bir karışımını kullanmak da mümkündür);
 • tuzu;
 • kuru ot (kekik, biberiye ve benzeri);
 • zeytin yağı;
 • sarmısak.

Domates başlangıçta bir kağıt havlu ile de, kuru yıkanabilir. domates boyutuna bağlı olarak, onların yarıyı veya dörtte kesin. Sonra, tohum çıkarın. Şimdi bir pasta kağıdını alıp domates parçalarını yaymak için üzerine kağıt pişirme için yatıyordu. Yayılma küçültülmüş domates hazırlanmasında olduğu gibi, sıkı olabilir. Daha sonra tuz, biber serpilir. damla zeytinyağı Her bir parça, daha sonra 75 derecede ısıtılmış bir fırında. pişirme başında fırın kapağı o aralık tutmak gerekir. Sıvı hızlı buharlaşması etmesi gereklidir. Sonra fırın kapatıp 4-6 saat boyunca 60 derecede domates kaynamaya gerekir. Böylece onlar kuru ve kırılgan hale vermedi böylece meyve overdry değil arzu edilir.

Pişirmenin sonunda, bu biraz nemli olmalıdır. domates pişirilir zaman, fırın ve serin kaldırmak gerekir. Şimdi kavanozu ve biraz yağ dökmek altını alır. Sonra sarımsak karanfil bir çift koyun, biberiye ve diğer otlar birkaç dal tatmaya. , Tuz, baharatlar, üçüncü üzerine kavanoz domates doldurup tekrar ot koyar. Banka dolana kadar Sonra, domates, otlar, baharatlar koymak için tekrar biraz yağ dökün. Sonra biraz ram domates, ama onlar sıkmak gerek yoktur. Tamamen örtüldüğü şekilde yağ ile doldurmak için çok önemlidir. Bu domatesler daha uzun sürer ve yağma yok olmasını sağlamaktır. Şimdi, kavanoz, serin bir yerde kapağı ve yer temiz tercihen koyu kapatın. Bu buzdolabında saklanabilir. Böylece, iyi domates onlar sadece lezzetli tadacaktır bundan sonra otlar ve yağ, aroma emecektir. Onları bu durumda yarım yaklaşık bir yıl olabilir tutun.

Domates, yukarıda tarif edilen tarifi olan, et, patates ve garnitür ile mükemmel snek olacaktır. Buna ek olarak, onlar her festival masaya vazgeçilmez çanak haline gelebilir. Afiyet olsun!

Kurutulmuş domates - Tarif №2

Malzemeler:

Başlangıçta, meyve yıkanır ve yarım içine kesilmelidir. Sonra otlar, tuz, tereyağı gezdirilir, 185 derecelik bir sıcaklıkta bir fırın tepsisine yerleştirilir ve pişmiş serpin. Onlar neskoka saat hazırlanmaktadır. Şimdi ince sarımsak kesmek zorundadır. domates hazır olduklarında, sarımsak her katmanını kayması, bir tabak kayması gerekir. Bir süre onları saklamak istiyorsanız, bu durumda, bankalara domates koymak bitkisel yağ dökün ve bir naylon örtü ile kapatın. Bu soğuk olarak muhafaza edilmelidir.

Kurutulmuş domates - Tarif №3

hazırlamak için gerekli malzemeler şunlardır:

 • domates - 10-12 adet;
 • kekik, fesleğen, sarımsak;
 • tuz, şeker, biber - 1 çay kaşığı;
 • zeytin yağı;
 • balzamik.

Tarif için, sen alabilir unutulmamalıdır kiraz domates.

Başlangıçta, sarımsak ve maydanoz doğrayın gerekir. Daha sonra domates yıkama ve devre her kesti. Bir fırın tepsisine yerleştirilir, sonra otlar, tuz, şeker, baharat karışımı ile serpilir. Biraz zeytinyağı ve balsamik sirke gezdirilir. 4-5 saat 125 derecede domates pişirin. Sonra kavanozlara koyun ve otlar ile serpin.

Belki de artık eve hızlı ve lezzetli de kurutulmuş domates nasıl hazırlanacağı hakkında bir sorum var.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.