Gıda ve içecekYemek tarifleri

Beyaz süt mantar Tuzlama - bu kolay

Mantar sezonu çeşitli kış için işleme ve hazırlıkların özellikle akut soru zirvesinde mantarların türlerinin. Onlar turşu olabilir - bu en yaygın yollarından biridir. Ayrıca, daha sonra pişirme için kullanılan, kurutulur. Seçeneklerden biri tuzlama etmektir. Ne tür çerez gibi lezzetli mantar olabilir. en bahsedelim neyi beyaz süt mantar tuzlama. Onlar çok iyi bu sürece uygundur.

evrensel yolu

Sıcak ve soğuk: Bildiğiniz gibi, asitleme iki yöntem vardır. Her biri kendine göre avantajları ve dezavantajları vardır. Ama bu tarifi arasındaki evrensel veya bir şeydir. Biz tuzlama başlamak beyaz süt mantar onların iliklerine ile. Tabii ki, bundan önce onlar yıkamak ve çözmek gerekir. Yani, bir kapta mantar yayılması, bu plakalar aşağı arzu edilir. Şimdi soğuk su ile doldurun ve üç gün boyunca bırakın. Her gün, biz su değiştirmek için emin, bu nedenle soğumuş yoktur. Bu basit işlem beyaz ve Gruzdev dahil mantar bazı türlerinde, mevcuttur gereksiz acı, kaldıracaktır. Bundan sonra, su ile mantar dökün ve ateşe. Sıvı kaynamaya başladığında, köpük kaldırmak ve elde edilen suyu dökmek gerekir. Sonra, mantar kilogram başına tuz 45 gram gerekecektir. (Alüminyum hariç) dekapaj tankını alın ve yaymak alt karaturp frenk üzümü ve dereotu şemsiye bırakır. Daha sonra mantar kapaklar bir tabaka bırak. mantar tuz serpin. Sonraki yapraklar, mantar, tuz kat kat tekrarlanabilir. Son kat baharat oluşmalıdır. Bundan sonra, pişirme arta kalan tüm mantar suyu dökün. basının üstüne koyun. beyaz süt mantar Tuzlama başlar. Sonra yaklaşık 5 gün fermantasyonu başlar. Ortaya çıktı köpük serin bir yerde mantar kaldırmak ve temizlemek için gereklidir. kalıp üstünde oluşturduğu kolayca çıkarılabilir. Üst yapraklar suda çürümeye başladı, bunlar kaldırılır ve yenilerini koymak gerekmektedir. beyaz süt mantar tuzlama 45 gün tamamlanmış ve olacak sonra onlar yenebilir.

Solim banks

mantarın bir sayıda, bunlar büyük kaplarda tuzlu vardır. Bankaların Az sayıdaki kullanılabilir. Beyaz süt mantar bir kilo gerekir, sarımsak birkaç karanfil (5-6 adet), tuz üç büyük kaşık, şemsiye, bazı yeşil dereotu meşe yaprakları, kiraz, turp ve birkaç karabiber. Biz onların işleme beyaz süt mantar tuzlama başlar. Yıkama, bacaklarını kesip sadece iyi kopyaları seçin. Şimdi yayıldı mantar emaye eşya, tuz az miktarda (bir avuç) serpin ve su ile doldurun. Biz önceki tarifi olduğu gibi aynı şekilde onları batırılmış. Bundan sonra, sarımsak temizlemek ve tuzlama için yaprakları yıkayın. Bir kase aşağı kapakları ve tuz baharat ve otlar vardiya dökün Biz mantar koydu. Ahşap bir çemberin ve baskıya üstüne koyun. Tuzlu su tamamen mantar kaplı olduğundan emin olmak için gereklidir. Öyle değilse, o zaman baskıyı güçlendirmek. 30 gün sonra, mantar hazırlanan kavanoz içine ayrıştırılması ve bir soğuk yerine koymak. Bu bankalarda tuzlu süt mantar olur. 10 gün yiyin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.