SağlıkMüstahzarlar

"Dobutamin": kullanım talimatları, tahliye formu, dozaj, yorumlar, analoglar

kan damarları ve kalp ile ilgili sorunlar yaşlı kişilerde daha sık görülür. Ama genellikle bu tür hastalıklar ortaya çıkar ve oldukça genç hastalar. Hastanın durumunu iyileştirmek için, doktorlar genellikle reçete kardiyak tesisler. Bunlardan biri ilaç "Dobutamine" dir. Kullanım için talimatlar, salım sağlama biçimi, analogları ve söz konusu ilaçların özellikleri aşağıda sunulmuştur.

Kompozisyon, paketleme, ilaç formu

ilaç "Dobutamine", kalın kağıt bir paket içinde ihtiva edilmektedir kullanım talimatları, dobutamin hidroklorür ve çeşitli destek elemanları gibi bir madde içerir.

İlacın satışı infüzyon için renksiz veya hafif sarımsı şeffaf solüsyon şeklinde temin edildiğini yılında o cam şişe yerleştirilir.

Ayrıca, bu ilaç, dondurularak kurutulmuş bir ürün şeklinde satın alınabilir ve çözelti için konsantre edilebilir.

Enjekte edilebilen bir solüsyonun farmakodinamik özellikleri

İlaç "Dobutamin" nedir? Kullanım için talimatlar (ampuller Bu ilaç herhangi bir eczane satın alınabilir) bu, sentetik bir katekolamin ve beta-1-agonistler kardiyotonik olduğunu belirtmektedir.

Bu ilaç olarak kasılma artırılması, miyokard beta-1 adrenerjik reseptörleri uyarabilir. Ayrıca dakika artar ve kalp ve kan damarlarının strok hacmi OPS azaltır.

Bu ilacın uygulanmasından sonra kalp hızında ılımlı bir artışa neden olmuştur. İlacın kronotropik etki, hem de pozitif dromotropik etki, yüksek dozajlarda gösterdi.

orta dozlarda, bu ilaç zayıf kan basıncı etkilemektedir. Nedeniyle o yarı-ömrünün oldukça kısa süreye sahip olması nedeniyle, sürekli uygulanmalıdır. Ama akılda gerektiğini 72 saat veya bağımlılığa daha katkıda için bu ilacı sürekli tedavi.

Aşağıda anlatılan kullanım talimatlarını ilaç "dobutamin" kullanım olup, eş zamanlı elektrokardiyogram, kalp hızını ve kan basıncını kontrol etmek için gereklidir.

ilacın Kinetik parametreler

İlaç "Dobutamin" ne kadar süre etkili olur? Kullanım için talimatlar (tabletler - ilâcın bu formlar değil) ilaç etkisinin intravenöz infüzyon sonra 2 dakika sonra gözlendiğini bildirdi. Onun stabil yoğunluklu sonra bile ¼ saat plazmada elde edilir.

İlacın yarı ömrü 2-5 dakikadır.

çözeltinin kullanımı için endikasyonlar

Eğer bazı durumlarda, ilaç "dobutamin" atanmış olduğunu biliyor muydunuz? Aşağıdaki endikasyona göre kullanım için talimatlar:

 • Akut kalp yetmezliği;
 • pulmoner ödem;
 • (Geçici bir destek aracı olarak), CHF dekompensasyon;
 • Kardiyak çıkış azalması;
 • (Tanı için) stres ekokardiyografi yapılması.

İlaçların kontrendikasyonlar

Hangi durumlarda "Dobutamin" olarak kardiyak ajan, reçete yok? Kullanım kılavuzu (aşağıda listelenen ilaç analoglar) Aşağıdaki kontraendikasyonlarını bildirir:

 • mekanik tıkanma ya da kalp karıncıkların kan dolgu çıkış (örneğin, kardiyomiyopatinin, aortik stenoz, ifade kardiyak tamponatın) ;
 • Ana bileşen için giperuvstvitelnost;
 • hipovolemidir;
 • MAO inhibitörleri.

İlaç "Dobutamin": kullanım talimatları

Yeni doğanlarda, bu ilaç özel endikasyonlar için kullanılır. Aynı minör yaştaki çocuklar için geçerlidir.

Yanı sıra, bu ilacın analogları olarak, "Dobutamine" damar içine uygulama için amaçlanmıştır. Bu nedenle daha önce seyreltildi Ringer çözeltisi, % 5 glukoz veya sodyum klorit.

Bir günden fazla Hazır ilaç deposu. Hız ve uygulama süre hemodinamik parametrelere bağlıdır. Hastanın durumu için Bu bakımdan düzenli izlenmesini gerektirir. Kalp hızı, kan basıncı değeri ve kalp çıkışı (mümkünse) izlenmesi gereklidir.

Ne dozaj Yani "Dobutamine heksan?" reçete edilir Kullanım için talimatlar, yetişkin bu 2.5-10 mg / kg / dk arasında bir miktarda uygulanır insanlarda bildirilmiştir (nadir durumlarda -. 40 ug / kg / dk). 1-15 mcg / kg / dak bir dozda tatbik çocukları, ilaç ile ilgili olarak.

ilaçla tedavi sırasında yan etkiler

Negatif Ne tepkiler ilacı "Dobutamine" neden olabilir? Aşağıdaki etkilerin olası oluşumu söz Kullanım talimatları:

 • kaşıntı, anjina pectoris;
 • bronkospazm;
 • döküntü, çarpıntı;
 • taşikardi, titreme;
 • Enjeksiyon bölgesinde flebit;
 • kardiyak aritmiler (ventriküler fibrilasyon aritmi);
 • sistolik kan basıncında artış;
 • bulantı, baş ağrısı.

kalp ve kan damarları Tüm yan etki ilacın dozajına bağlı olarak değişiklik gösterir. Genellikle infüzyon kesildikten sonra veya onun hızındaki azalma ile kaybolur.

Fiyat ve benzeri ilaçlar

Ne kadar "Dobutamine hekzan?" Dir Kullanım talimatları Bu sorunun cevabını vermez. Eczanelerde, bu ilacın fiyatı yaklaşık 350-450 ruble olabilir.

tıp yerine düşünülmelidir Ne? "Dobuzhekt", "Dobutamin Solvay", "Dobutamin Giulini", "Korotrop", "Dobutamin Lachema", "Dobutamin Nycomed": O'nun muadilleri aşağıdaki ilaçlardır.

Yorumlar uzmanları İlaç

kabul hazırlık tüketici yorumları hayır. Bu durum böyle kardiotonik ajanlar sadece acil durumlarda kullanılan (örneğin gerçeğine olan akut kalp yetmezliği, eğer düşer kardiyak indeks ve sol ventrikül kontraktil işi azalır). Tipik haliyle, bu durum, kardiyomiyopatilerin görülmektedir septik şok, miyokardiyal enfarktüs, açık kalp cerrahisi.

Uzmanlara göre, ilaç kardiyojenik şok farmakolojik tedavisi temeli olarak kabul edilir. Kronik kalp yetmezliği tedavisinde kullanılmaz.

Bu nedenle ilaç aritmiye ve taşikardi neden olabilir gerçeğine, bu akut kalp yetmezliği, yani kısa bir zaman süresi içinde ve sadece şiddetli vakalarda uygulanmalıdır.

Ilaç toksik etkileri ve tedavi edici dozlarda arasındaki nispeten küçük aralık olduğu gerçeğini belirtmek mümkün değildir.

Uyuşturucu "Dopamin" aksine O vazodilatasyona yol açar olmadı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.