SağlıkMüstahzarlar

Bir nebülizatör kullanmak istiyor? İnhalatör tüm üreticilerin gözden geçirilmesi. nasıl nebulizer kullanımı ilaçlar ihtiyaç vardır öğrenin ve

Bugüne kadar, inhalasyon tedavisi yaygın çeşitli solunum hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Ve onlarca yıl önce bir çift, eğer tıbbi bir tesiste uzman derslik katılmak için gerekli, ama şimdi her şey çok daha kolaydır. bir nebülizatör satın almak ve evinizin konforunda tedavi için yeterli.

Biraz tarih

eskilere inhalasyon tedavisi, kökenleri Hindistan, Çin, Mısır ve Ortadoğu'da kadim uygarlıkların zamanlarda kesin olmalıdır. Daha sonra, buhar okaliptüs, mentol, ve solunum sisteminin çeşitli hastalıkları tedavi etmek için kullanılan diğer şifalı bitkiler teneffüs. Bu çeliğin Kanıtı Galen ve Hipokrat, kokulu duman soluma bitkilerin bu söz çalışır. Bildiğim kadarıyla Spreyler gibi, bunlardan ilk 1859 yılında Fransa'da Seles-Gironsom kuruldu. aparatın çalışma prensibi, bir sıvı ilaç formülasyonunu püskürtmek için bir basınç kullanmak olmuştur.

Daha sonra 1874 yılında, bu tip inhalasyon için cihaz Latince kelime "bulutsu" (bulut, sis) türetilen onun resmi adı, alır. Harici olarak, cihaz uzaktan bile çağdaş nebulizatör, bugün tıbbi bir tema ile herhangi bir sitede okunabilir sahip olduğu bir inceleme, ama ürünün kimliğini benziyordu değil - sıvı ilacın sprey tartışılmaz. Bizim içinde iken, bir asır ve bir yarıdan fazlasını aldı ev ecza dolabında inhalasyon için kompakt ve güçlü cihazlar çıktı. Bu uzun dönem boyunca, tasarımcılar bile soğuk algınlığı tedavisi basit ve rahat işlemek için çok çalışmak zorunda kaldı.

kapsam

Bu tip bir inhalasyon cihazının ana amacı, bronşiyal astım gibi hastalıkların şiddetlenmesinden sırasında acil tedavidir. bronkospazm hastayı rahatlatmak için nefes, hastalığın karakteristik, atakları sırasında günlük tedavide daha büyük bir doz ilaç almak gerekir. Hızla alveollere doğrudan ilacı teslim nebülizer sadece yetenekli, hasta iyileşme durumu 2-3 dakika sonra görülür gösterir gözden geçirin. Sadece astım gibi ve etkili KOAH'ta cihazı kullanmak ne zaman uzun süreli kullanım söktürücüler ve bronkodilatör ilaçlar gerekli. Tablet formunda veya süspansiyon halinde, örneğin ilaçların alınması olumsuz diğer organlarda, örneğin, karaciğer, mide, hastanın durumunu etkileyebilir. Bu nebulizatör, çocuk doktorları yorumu bu teyit fazlalaştı, çocuklarda astım rutin tedavisi dahil olmak üzere birçok solunum hastalıklarının tedavisinde sadece yeri doldurulamaz. genellikle SARS muzdarip bebekleri olan birçok anneler için, bu cihaz ev kitinin önemli bir özellik haline gelmiştir. Bugüne kadar bu hastalık bölgesine doğrudan ilaç teslim etmenin tek yolu budur.

yüksek bir sıcaklıkta nebülizatör kullanılması

Herkes sık solunum hastalıkları ateş eşlik bilir. Biz ilaç kullanımı gereken hastalık, yardım etkeni - gövdenin Böyle bir reaksiyon, bağışıklık sisteminin yabancı mikroorganizmaların defetmek gösterir. Bu nedenle, mümkün olup olmadığı üzerinde bir soru inhalasyon tedavisi atanmasında birçok hasta Bulutsulaştırıcılı sıcaklığını kullanmak. Ancak, doktorlar genellikle hastanın sağlığı ve ününü zarar olumsuz yanıt ve hatta hasta tedavi bu prosedürü iptal etmek için değil çalışıyoruz. hastanın özellikleri en öngörülemeyen reaksiyonların bir tezahürü tetikleyebilir çünkü onlar anlaşılabilir. cihazların üreticileri görüşüne gelince, onlar bu konuya daha sadık. kullanım kılavuzunda çoğunda genel öneriler 37.5 o üstünde bir vücut sıcaklığının olan hastalar için yasaklama prosedürü bilgilendirmek. Ve görünüşe göre, her şey yolunda, ama uygulama ve deneyimi ile iddia edemez. Kritik durumlar inhalasyon için bir nebülizatör tek kurtuluş hastanın sağlık değil, aynı zamanda onun hayatı değil sadece zaman vardır.

Örneğin, astım hasta yapma inhalasyon "Flomax" Tıpta nefes darlığı saldırılar sırasında, vücut sıcaklığı norm önemli ölçüde farklıdır bile. Bu gibi örnekler bir sürü verebilir, ancak tıbbi tavsiyelere bir kategorik çelişki olarak alınmamalıdır. Uzmanların görüşüne göre bu çocukların tedavisi ve ağır hasta söz konusu olduğunda, dinlemek için gereklidir. insan Bu kategoriler bağımsız duygular rehberliğinde kendi sağlık durumunu değerlendirmek değil ve bu nedenle her durumda bir sıcaklıkta nebulizatörü kullanıp kullanamayacağını hakkında bir karar vermek mümkün değildir olabilir.

Solunan tıp

inhalasyon terapide kullanılan ilaç listesi, yeterince büyüktür. O düzenli olarak yeni ilaçlar ile güncellendi farmakogruppam için düşünülen ilaçların bütün bu listeye bu nedenle tavsiye edilir. Yani, balgam sıvılaştırılması için, mukoregulyatory ve mukolitıkler geçerlidir solunum yolu mukozası üzerinde yatırılır ve balgam çıkarmanın geliştirmek edilir. Bu grup "Lasolvan", "ambrogeksal", "Fluimucil" ve diğerleri gibi nebulizer için böyle ilaçlar içerir. bronkodilatörlere, bronş spazmı kaldırıp bunların genişleme kolaylaştırmak üzere, sıklıkla ilaçlar "Ventolin", "berodual", "Salamol" ve "BEROTEK" kullanılmaktadır. genellikle inhalasyon terapide kullanılan bir diğer farmakogruppoy ilaç glukokortikoidler bulunmaktadır. Bu tür bir ilaç "Pulmokort" gibi bu hormonal ilaçlar, iyi bir anti-ödem ve anti-enflamatuar etkiye sahiptirler. Ayrıca, sprey için bir ilaç kullanılır edilebilir, hastalığın merkezine aktif maddenin uygulanma yöntemi ve bir antibiyotik nedeniyle. İnhalasyon tedavisi için ilaçların listesindeki son konum tuz ve maden suyu "Borjomi" ve tuzlu su gibi alkali çözeltiler işgal eder. Bu bileşenlerin her biri tedavi birincil aracı ve diğer ilaç için bir çözücü olarak olabilir.

Nasıl inhalasyon için bir çözüm hazırlamak için?

Tabii ki, reçete ve doğrudan hekim olmalıdır kullanımlarının kuralları hakkında detaylı tavsiyelerde. Böyle bir bilgilendirici konuşma, herhangi bir sebepten ötürü, yer almadı Fakat eğer biz kendi elleriyle inisiyatif almalıdır.

Birincisi, akılda tutmak emin olun bu özel hazır kullanımlı çözümleri şeklinde üreticileri için pek çok ilaç mevcuttur nebülizatörlerde. Sağ formda reçeteli ilaçlar kullanılabilir durumda değilse, sen konsantre ilaçların inhalasyon kullanmaya olasılığı hakkında bir eczacı danışmalısınız. Tipik olarak, birlikte ilaç Edinme ile böyle bir durumda tuz, daha sonra, bir çözücü olarak kullanılmaktadır. Bu amaçla nebulizer içine distile su dökün gerekli değildir, böyle bir hata itiraf birçok gözden, bronkospazm oluşma olasılığını ortaya koymaktadır.

İkincisi, açıkça ilaçlar olmalıdır kullanım için talimatları takip edin ve her durumda belirtilen dozajı aşmamalıdır. Bu nedenle, nebülizatör odasında inhalasyon başlamadan önce çözücünün 2-4 ml dökün ve ancak o zaman temel ilacın gerekli miktarda ilave edin. Tek bir oturum için solüsyonunun toplam hacmi 2 ila 5 mL arasında olabilir, ancak burada dikkate hastanın bireysel özellikleri almalıdır. Örneğin, eğer tedavi çocuğu gereklidir ve veliler uzun teneffüs yapabilirsiniz pipsqueak çözücü düşük doz almalı emin değildir - 2 ml. Bu ek rahatsızlık yaratmadan Çocuğunuza gerekli olan miktarda ilacı verecektir.

Üçüncüsü, ne olursa olsun ilaç Bir sprey için satın alınan veya elde edilen solüsyon konsantre damlalar halinde edildiği formun, bunlar buzdolabında saklanmalıdır. ambalaj kimyager açıldıktan sonra, ilaçlar 14 gün içinde kullanılmalıdır. Her seferinde kullanımdan önce, oda sıcaklığına kadar ısıtılmalıdır.

Ne ilaçlar kullanılamaz?

genellikle kendiliğinden tedavi yapan kişiler arasında, zarar herhangi bir hastalık aromatik yağların solunması olamaz bir algı var. Ama bu kadar değil. Üreticinin talimatları açıkça bir nebülizatör kullanıyorsanız, bunlar kesinlikle yasaktır hangi dayalı yağlar ve müstahzarlar, teneffüs için bir ilaç olarak kullandığını belirtmektedir. solunum sistemine ait mukoz zarlara çökecektir kaba parçacıklar üretmek kullanılabilecek bir buhar, aerosol cihazları bu tür malzemelerin, dönüştürmek için. Eğer bu uyarıyı yok ve önceden tahmin edilemeyen bir nebülizör vücut reaksiyonu kullanılarak, örneğin inhalasyon olun. aerosol ince parçacıklar akciğer ve yapışmasına neden geçitlerine nüfuz edebilir. Bu tür dikkatsizlik sonucu uzun ve pahalı bir tedavi gerektiren, yağ pnömoni olabilir. Sen bronş ve akciğer zarı üzerinde böyle bir işlemden sonra ilaçtan bir fazlalık gözden ve alerjik reaksiyonların tezahürü olasılığını kaybetmemelidir.

ODS ve soğuk algınlığı için, içeri soluma terapisi etkinliği

Öksürük için bir nebülizatör kullanan birçok hasta tarafından yapılan en yaygın hata, düzgün ilaçlar, kendini ilaç eşleşen veya hatalı teşhis sonucu edilir. Tipik olarak, "suçlu" başarısız tedavi olur, tabii, bir inhaler ve hastalığın vücutta yayılmasını ve ciddi komplikasyonlara yol devam ediyor. Tedaviye başlamadan bir doktora danışın ve solunum hastalığı doğru teşhis belirlemelidir önce, bu durumdan kaçınmak için. Gerekirse, hasta bir uzman doğru hastalık etyolojisi teşhis edebilmek ve doğru ilacı yazacaktır hangi CBC, geçmesi gerekecektir.

Bu nedenle, örneğin, bir bakteriyel enfeksiyon sadece antiviral ilaçlara duyarlı virüsler için son derece faydasızdır antibiyotik alımını tavsiye edilebilir. Bu nedenle, bir soğuk bir nebülizatör da etkisiz olabilir. Tabii ki, kısa bir süre için vazokonstriktör ilaçların kullanımı koşullarını iyileştirmek, ancak uzun vadeli etkisi hastalığının nedenleri doğru tedavi olmadan bekleyemezsiniz. Bu nedenle, SARS veya akut solunum hastalığının tedavisi sadece tıbbi konsültasyon ve hastanın muayene sonrasında önerilir başlayacak, hızlı tedavi etmenin tek yolu budur.

operasyonun temel kuralları

Tedavi etkili olabilmesi için, bir inhaler ve ilaç satın almak için yeterli değildir. Prosedürü gerçekleştirmek için ve hangi önlemlerin hastanın durumunu kötüleştirebilir vermemek için dikkat edilmelidir nasıl bilmek önemlidir. kullanmadan önce, imalatçının kullanma talimatlarını okumalısınız yüzden Tabii ki, soluma cihazının her tip, kendine has özellikleri vardır. Ancak, ne olursa olsun cihazın türünden bağımsız olarak, genel önerilerin bol izlenecek vardır.

rahatsızlık dalıp etmemek için Birincisi, inhalasyon sırasında, mümkün olduğunca rahat oturmalıdır. Geri düz tutulmalıdır, bu tabii ki, nefes konuşurken vurmaya değil, tıbbi aerosol ışık büyük miktarda kazanç ve edecektir.

İkinci olarak, bir doktor atanmış sadece bu ürünleri kullanmak gerekir. Kamerayı doldurmadan önce tüm ilaçlar aksi nebülizatör tedavisi sadece etkisiz, son kullanma tarihini kontrol etmelidir, aynı zamanda hastanın sağlığına zarar verebilir.

Üçüncü olarak, deney ve tuzlu su verilen gereken herhangi bir sıvı, tercih kullanmak için bir çözücü olarak gerekli değildir. Ayrıca, inhalasyon cihazı doldurma kullanımı nebulizer önce 5 dakikadan daha fazla steril doz (tek şırıngalar ve iğneler) olmalıdır.

Dördüncü olarak, çalışma gazı akımı daha yüksek bir hızda dakikada 6 ila 10 litre aralığı içinde önerilir inhalasyon oturumu sırasında azaltılmalıdır. Kompresör inhalatörleri, bu seçenek zaten ayarlanmış.

Beşinci olarak, işlem sırasında, özel dikkat yavaşça nefes ve derin ağız yoluyla bir aerosol teneffüs odaklanmalıdır. Her nefes verme nefesini birkaç saniye tutun çalışmadan önce eğer prosedürün tedavi edici etkisi daha iyi olurdu. Eğer çocuklar için bir nebülizatör kullanırsanız, küçük bir yüz kırıntısı için rahatça oturmalıdır maskesi uygulamak arzu edilir, büyük ölçüde teneffüs kolaylaştıracaktır. Bu küçük tots için özellikle doğrudur.

Güvenilirlik nebulizatör ve saklama koşulları

Her sınıf kendi nebulizatörleri yararlı ömrü vardır ve cihaz da bu süreyi çalışmak için, size kesinlikle depolama koşullarına uymalıdır. Bu nedenle, her inhalasyon çıkarılabilir donanım cihazı sonra temiz su ile durulanır ve kurutulmalıdır. hijyen Bu kurallar nebulizer iç yüzeyleri üzerinde ilaçların kristalleşme ve bakteriyel kontaminasyonu önleyecektir. Ailenin inhalasyon birkaç kişi yaparsanız ek olarak, her kullanımdan sonra ek bir temizlik ve dezenfeksiyon yapılmalıdır. tercihen demonte cihazı, saklama bileşenlerden korunmasını artırmak için. Dikkat bile iyi Nebülizörleri hava filtrelerinin zamanında yenilenmesi gereken gerçeğine dikkat edilmelidir. Bu talimat öngördüğü süre içinde yapılmazsa eğer, cihazın işlevselliği ve dayanıklılığı önemli ölçüde azalır. Nedenle, onlar cihazın kullanım süresini uzatmak mümkün olacaktır, çünkü yukarıdaki öneriler ihmal etmemeye önemlidir.

Hangi nebülizatör seçilir?

bahsedebilmek ne kadar iyi bir püskürtücü her modelin kendine göre avantajları ve dezavantajları vardır hem de bir çok iyi değil, oldukça doğru değil. Bu nedenle, kendi hane inhaler için seçilmesi, daha fazla ayrıntı öğrenmek için çalışacağız temel özelliklerine dikkat edilmelidir. Bu durumda, göz önüne cihazın tabii ki, tip gerektirir ilk kriter. Bu, bir ultrasonik bir kompresör ve bir elektron-ağ (örgü) nebülizör olabilir. Her biri hava yollarına bir ilacın verilmesinde kalitesinin farklı derecesine sahiptir.

İlk satın alarak, ultrasonik dalgaların etkisi altında birçok ilaç yok edilir unutulmamalıdır. nebulizatör sistematik iç kullanım için seçilir nedenle, daha iyi kompresör ve püre ınhalerlenn tercih vermek için. İkinci bir seçim kriteri, örneğin bir ilaç solüsyonu kalıntı miktarı olarak bir göstergesidir. Bir püskürtücü, ilacın tüm kesinlikle ölçülü dozda fakat kullanmadan önce tüm cihazların tam bir sprey içine sıvı dönüştürmek edebiliyoruz. Bir kural olarak, ultrasonik ve odalarına kompresör nebülizörler da inhalasyondan sonra, ilaç parçasıdır. Yeni örgü cihazlar böyle bir sorun, bu nedenle en etkili çağdaş inhalatörteri denir. Bulutsulaştırıcılı iyi gibi görünüyor ve onu ancak diğer seçenekleri dikkate almak gerekli değildir ve bu önemli bir dezavantajı var - yüksek maliyeti.

Alternatif bir ölçüde daha ucuz ve sadece biraz daha aşağı bir sıvı ilaç dönüştürme performans ve kalite sıkıştırma soluma cihazı vardır. Ancak bu durumda, inhalasyon için cihazların seçimi Nebülizatörün türüne dikkat ederek özel sorumlulukla yaklaşmak gerekmektedir. yararlı tıbbi aerosol% 65-70 kapasiteli konveksiyon (eş-akımlı) ile cihazlarda atmosferde kaybetti ve hedefine ulaşamaz olsun. inhalasyon ile aktive ekipman nebülizör bölmesi, kullanıldığında, ilaç kaybı sadece% 10'dur.

Hangi üretici inhalerler güvenilir olmalıdır?

Uzun modern tıpta kullanılmaktadır Nebulizers, bu yüzden birçok üretici zaten tüketicilerin saygısını kazanmak başarmış. Böyle bir şirket, solunum araçları da dahil olmak üzere tıbbi malzeme, üretim yapan, "Omron" dir. yıllar içinde kanıtlanmış güvenilirlik ek, olarak, cihazların bu üretici ek özellikler ile konfor artmıştır karakterizedir. Örneğin, bir nebülizatör, "Omron" hatta yeni doğan bebekleri teneffüs olanak sağlayan düşük gürültü seviyesi vardır. Buna ek olarak, bu markanın neredeyse tüm modelleri çok kompakt, bu nedenle evde saklamak kolaydır. bir nebülizatör "Omron" kullanılarak uygulanabilir ilaçlar yelpazesine ilişkin olarak, cihazın başka bir büyük avantajı olan geniş yeterlidir.

kimin cihazlar inhalasyon için kayda değer, şirket "Microlife" dir Başka üreticisi. Bu markanın ürünleri Avrupa'daki en tanınmış klinikleri kullanılan ve son zamanlarda kullanılabilir ve bizim tüketiciler edilir. Ancak, nebulizatör "Microlife" zaman faydalarının kısa sürede, saygı kazanmayı başardı ve geri bildirim almak için minnettar. Bu üreticinin kompakt, kullanımı kolay ve etkili inhalatörler bugün yüksek talep olduğunu. Uygun bir fiyat - Ancak, ayrı kalitesi ve ek özellikler gelen tıbbi cihaz bu iki üreticilerinin konfor başka avantajı birleştirir arttı. Birçok aile bu cihazı satın, onlar aile bütçesine tasarruf anlamlı olduğunu anlamışlardır. genellikle birçok hastalığın erken aşamalarında alamamak olduğu için. Pahalı ilaç almak üzere ihtiyaç basitçe kaybolur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.