Gıda ve içecekYemek tarifleri

Nasıl evde domates suyu yapmak için: 2 yollarını ve ipuçlarını

dünyanın en yararlı meyve suları biri domates olduğunu. Ne yazık ki, üreticilerin her zaman tüketicinin yararına çalışmıyor. Bu mineral iz elementlerin neden sanayi suları böyle küçük bir miktardır. Biz her şeyi kendin yapmak ve sonra kıyısına yakın, biz vitamin güvenliğinde emin olabilirler. Biz sadece birkaç sırlarını bilmek gerekir. Yani, nasıl domates suyu yapmak için tüm besin kaybetmeden, evde?

İpucu 1 numaralı

Tüm meyve koyulaşma ve daha çürüme olmadan, sulu olmalıdır. Bu sap kesmek için gerekli olan, sebze yıkama. aksi takdirde tortuları ile sulu dönecek, suyu litre başına domates en az 1,5 kg almak unutmayın. (Silmek için kolay olduğu için) daha iyi rüşvet etli domates küçük boyutunu seçmek için. Peki, nasıl evde domates suyunu yapmak için? Başlamak için, gerekli tüm malzemeyi satın alır. Asgari listesi:

  • sebzeler;
  • tuzu;
  • şeker.

Bazen daha da tarçın, karanfil ve karabiber eklenir. Şaşırtıcı bir şekilde, sitrik asit içinde içeceğin saklanması için uzun bir süre için gerekli değildir. Basitçe kavanoz sterilize ve iyi kapsamaktadır.

İpucu 2 numaralı

domates yıkanır sonra, deri kaldırmak gerekir. Bunu iki şekilde yapabilirsiniz:

  • kaynar su dökün ve ardından soyma eldiven kaldırmak;
  • Bir pota domates koymak biraz su dökün ve (sıcak sebze kabukları kolayca çıkarılabilir) tüm ısıtın.

Neden bunu? Gereksiz yabancı maddelerin olmadan, sadece etinden elde edilir içmek için. Önceden, evde domates suyu yapmak ince elek hazırlamak öğrenin. Yaklaşım ve un için tasarlanmıştır biri.

İpucu 3 numaralı

cilt olmadan Domates bir elekten ovuşturdu edilmelidir. İdeal olarak, sadece tohumları olacak, bütün hamuru suyu girer. Bazen bu adımlar kalın içki yapım ihmal edilmektedir. Tohumlar küçükse, bazen onlar sadece bırakın. Not: Bir ince bulamaç durumuna kadar bir blender içinde sebze doğramak olabilir.

Bir sonraki adım, pişirme olacaktır. Sadece su püresi domates küçük bir miktar dökün tuz ve şeker ekleyin. Ne kadar? tatmak için. yeterli domates 1 çorba kaşığı tuz ve şeker 1.5 kilogram. Sen zemin karanfil (yarım çay kaşığı), karabiber de ekleyebilirsiniz. Nasıl ev hızlı at domates suyunu yapmak için? multivarka veya sokovarke tüm kaynatın. Değilse, en alakalı tencere ile seçeneği. Kullanımı istenmemektedir alüminyum Tencere toksinler serbest bırakır. 20 dakika kaynadıktan sonra suyu Pişirme. Sonra her şey yakın bankalar, dökme ve (altüst) soğumaya bırakın tarafından hazırlanabilir.

İpucu 4 numaralı

Evde domates suyunu nasıl basit bir yolu yoktur. Gerektir salça, su ve tuz. Nasıl onlardan ev yapımı domates suyu yapmak için? macunu ve suyu karıştırın (çorba kaşığı hamur başına kadar ılık suya ihtiyacı). Sonra tat tuz ekleyebilirsiniz. Suyu hazır! dükkanlardan farklı olmayacaktır. Birçok üretici bir koruyucu ekleyerek bunu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.