HobiDikiş

Nasıl ellerinde kartondan yapılmış bir şömine yapmak. kartondan yapılmış Yükseltilmiş şömine

Çocukluğundan beri, şövalyeler veya Sherlock Holmes hakkında kitaplar sonra, dönem "ateş" Bizim için konfor ve sıcaklık ile özdeşleşmiştir. Eğer para varsa ve boş alan bir takım neden kolaydır eğer evinizde yaşayanlar, uygun bir şömine seçin ve yakında yaşayan alevi tadını çıkarın. Ama yüksek katlı binalarda (ve evlerde, biliyorsunuz, çok farklıdır ve aşırı dışkı bazı koymak olmaz cinsinden) gerekli boru konulması mümkün değildir, ve şömine bir yerde özellikle öne değildir. Yani konfor için romantizm ve arzu duyduğu özlem karşılamak için ellerinde kartondan yapılmış bir şömine yapmaktır.

düzeni seçimi

Eğer şömine görmek istiyorum nereye kendiniz karar gerçeği ile başlayın. biz bu karşılaştırırsak, sahte arzu edilen yere monte ve ne olursa olsun formu yapmak edilmesi avantajı vardır. ellerinde kartondan yapılmış Şömine bile yapmak başka bir şey değildir, bir köşede, yerleştirilen ancak şömine uyum uyum edilebilir. Sonra bir yükseklik için düşünmek ve genişlik ürün olacaktır. Buna değmez bunu da bastırmak olmamalı odasında mobilya ile çakışmaması gerektiğini, ancak örneğin, hantal dolapları için, bir şömine arka planda kaybolmak izin verilmesi için.

temel seçimi

Prensip olarak, bir şömine elleriyle karton ve bu malzemeden sadece inşa edilebilir. En basit yaklaşımla, mobilya ya da ofis ekipmanı altından bile oldukça büyük bir kutu için. Ama akılda kurulu tutmak - malzeme çok dayanıklı değildir. Eğer bir şey daha önemli olsun çıkışını istiyorsanız, biraz harcama ve sunta yangının tabanı için bir çerçeve yapmak. ne kadar yapraklarının da gerekli boyut hesaplayın, ne boyutta olmalıdır. Prensip olarak, bu yabancı katılımını gerektirir şöminenizi yaratma sürecinin sadece bir parçası. Ama ve "soba" daha istikrarlı ve sağlam olacaktır.

kolay seçenek

en kolay yolu nakliye kartonunu kullanarak, kartondan yapılmış bir sahte şömine yapmak. Bunu yapmak için, tüm eklemleri kapak kutuları yapıştırılır açılmaz ve duvarlar düşmez. Kalem senin "fırın" açılış çizilmiş, daha sonra makasla kesilmiştir. kendi takdirine bağlı olarak şömine dekore edebilirsiniz. En hızlı seçenek - kendinden yapışkanlı film desenli tuğla veya vahşi kaya. Sevmediğiniz bu yöntem, en nasılsa senin şömine karton boyamak istiyorum diyelim, beyaz kağıt ile kutusunun üzerine yapıştırmak için iyidir ve tutkal kuru olduğunda, bir tasarlanmış görüntü geçerlidir. Aynı tuğla tüm çizmek bile, sen çizmek eğilimi varsa, tabii ki, daha gerçekçi bir görünüm vermek mümkündür.

nakliye karton genellikle kahverengi, çünkü yapıştırma kağıt, öncelikle gerektirir ve istediğiniz renk, sen alamadım. kutuları her zaman bu kadar herhangi bir belirti, poster ve var üzerinde İkincisi,. D. Hatta boya birkaç kat üzerinden bakabilirsiniz. İsterseniz Ancak, yapıştırma astar yerine - bu sanatçılar için ürün satmak mağazalarında satın alınabilir.

İç kısım çok önemlidir

Ayrıca boya veya üzerine yapıştırmak için incitmez kutu veya kendi elleriyle yapılan kartondan yapılmış bir şömine, içindeyken, akla yatkın bakmayacak. Karanlık bez iç duvarını asmak ve altta parlak kırmızı koyabilirsiniz.

Daha iyi denge için kutuya üstünde "şömine rafı" koymak gerekir. o sunta veya MDF kullanmak mümkündür için, yalnızca işlenen veya aynı kendinden yapışkanlı ahşap veya mermer yapıştırılan. elle uygun bir düzeltme değil, (başka bir kutudan, örneğin,) aynı kartondan birden çok yaprak yapıştırılabilir. Eğer, bununla birlikte, kararlılık tasarımı, bu eklemez olacak şömünenin.

sunta temelinde

Eğer daha anıtsal sürümü tercih, ilk atölyeden getirilen çerçeveyi yıkmak zorundayız. Eğer şömine sağlanan stand-podyuma icat ederse onunla yanlış temelleri montaj başlayacak. Değilse - daha sonra ilk şömine kılıfı ve onun boru iner.

inşa etmek ellerinde kartondan yapılmış şömine tarafından tasarlanan gibi, diğer yüzeyler (alçıpan veya yapay dekoratif taş) üzerinde söylemeyeceğim. karton levhalar sadece sunta üzerine yapıştırılmış olabilir bitirmek, ancak için, karton tonkovat, (şömine uygun kesilmiş parçaları) ve gecesi yük altında koymak sayfaları tutkal mümkün olduğunu düşünüyorsan. Ertesi sabah, pürüzsüz ve kalın karton kendi şömine döşemeli. Daha sonra (bir kutu ile yapıldı benzer şekilde) istenen şekil verilir.

biz onun "bağırsaklar" hakkında, sunta temelinde kartondan yapılmış bir şömine yaptığınızda da unutmadı. Yine de, içeriden aydınlatılan olacak ve ahşap çerçeve açıkça görülebilecektir.

Sadece karton, ancak bir kutu

Eğer kontrplak uğraşmak istemiyorum ve kutulu sürümü çok basit görünüyorsa, kartondan yapılmış bir şömine yapmak için başka bir yolu yoktur. Bu, uygun ve eğer örneğin gerekli "fırın" değişik şekilli bir enine kesite ya da yüksek, ancak düz üçgen.

Önce, yapmak "desen." Gerek Karton sizin dekoratif şömine çarpık çıktı henüz hiç tüm öğeler çok dikkatli hesaplanır. birkaç tabaka halinde yapıştırılmış karton daha sıkı hale. Bunun ağırlığı altında, ne kadar uzun süre yapıştırılmış daha fazla sayfa yalan söyler. Daha sonra tek tek parçaların çizimleri kesilir yaptı. kendilerini bağlayan bir yapışkan şerit boyutlu kağıt şeritleri olabilir olabilir. Bu arada, pencereleri yapıştırma, yapışkan bant üzerinde kalmak kağıdı almaya karar eğer. stroymagazinah plastik satılan de, bunlar iyi olmalı - şömine köşelerine en azından köşelerinde yararlanmalıdır montaj sırasında, dikdörtgen idi. Ve en iyisi, bu köşelerde bünyesinde iyiliği için terk etmek güzel olurdu. Onlar görülmez, ama emin gücünü katacak.

Bu şömine parçasından oluşmaktadır, bu yana, bunun içinde montaj öncesinde muamele edilebilir. dik dururken Boya veya masaya veya yerde olduğu zaman, henüz kullanımı kolay karton üzerine yapıştırmak değil. Ve farklı boyutu vardır fırında delik; Eğer monte şömine iç dekorasyon için, küçük seçerseniz akrobasi harikalarını göstermek zorundayız.

Dış tarafı da montajdan önce bitmiş olabilir, ancak bu durumda ayrı parçaların desen yapıştırma denk olmayabilir ve açıları boyutlandırma görülecek. Dış yan boyamak zorunda kalacak, böylece bitmiş bir şömine ile üzerine yapıştırın. Eğer bir resim seçerseniz Üstelik, ilk başta, kaseti gizlemek için prime yüzeyini gerekebilir.

aydınlatma seçenekleri

Herhangi bir şömine alev varlığının bir göstergesidir. Kurul asıl ateşi kullanma olanağı sağlamaz açıktır. Sen satın almak veya bir yangın taklit kendi lamba yapabilirsiniz. Bir seçenek olarak - kontur boyunca kesilmiş kağıt üzerine ateş çizmek ve ocağın eklemek. Lambanın arkasına yerleştirilen yumuşak olduğunu ve açık bir alev akla yatkın taklit çıkıyor. ileri ya da geri doldurdu - Bu yöntemin dezavantajı, kalın kağıt kötü ampul ve ince gösterir olmasıdır. Çözelti bir telden yapılmış bir çerçeve olabilir, ancak aksi takdirde iletim açıkça görülebilecektir, yakından konturu boyunca mümkün olduğu katlanabilir olmalıdır.

Bir yuva elektrosvechki veya çelenk içine konabilir. Ve sonra, başka bir duvar prizine kordon için tam şömine deliğe alınmaz bir pil satın almak daha iyidir.

güvenilirlik için bir fırında "yangın" herhangi bir seçim için dal, şube ya da günlükleri koymak gerekmektedir.

şömine bakımı

Yapması kalır emin olabildiğince lütfen sizin kadar şömine. Eğer kendinden yapışkanlı tercih Döşeme Eğer özel bakım senin "fırın" gerektirmez - tür filmler genellikle neme dayanıklı ve ıslak bir bezle temizlenebilir. Eğer şömine boya Fakat eğer takip etmek bakımı ona vernik ile örtün zorunda kalacak için muktedir. Sonra toz ve yanlışlıkla kirlilikten temizlenebilir.

Şimdi, akşamları gerçek ateşin önünde oturabilir ve neredeyse bir ortaçağ derebeyi gibi hissediyorum.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.