Ev ve AileGebelik

Nasıl doğum serviks hazırlanmak için. farklı yolları

Nasıl doğum hazırlanmak için serviks? Bu soru gelecek anneler için çok önemlidir ve çok gebeliğin sonuna doğru onları rahatsız. Birçok kadın bile biz nedense kesinlikle hazır bunun için var olduğunu bilmeden kolayca neden bütün vermişti doğum, ilgileniyorsunuz? Aslında kesinlikle sağlıklı olduğunu daha adil seks gerçekten buna ihtiyacı yoktur. Ancak, günümüz dünyasında, bu parmak sayılabilir. Bu nedenle, birçok sıklıkla serviks sadece onlardan önce, hatta sırasında, ayrılmaya hazır olmadığını öğrenmek ve doktorlar bu nedenle acilen ve yapay yapmak zorundayız.

Nasıl rahim, işlevleri yapar

serviks bırakmak nasıl hazırlanacağını öğrenmek için, o boynuna rolü ne için ve ne hakkında bilgi sahibi olmak gereklidir. Rahim - içi boş bir kese olan bir cisim. Hamilelik öncesinde o embriyoyu geliştiriyor 10 cm'ye kadar. Hamilelik sırasında boyutları ile söndürülmüş bir balon gibi görünüyor ve o büyüdükçe rahim genişler. o yumuşak yapma hamilelik sırasında meydana Özel kolajen lifleri. rahim 38-39 inci haftasında doğum için tamamen hazır hale gelir ve onun kesintileri meyvesini itmek yapabiliyor. İlk engel çıktı cenin serviks olduğunu. o yumuşak ve esnek değilse Ve bu emeğin normal akışını engeller. acilen yardım ama zaten gerçekleştiğini zaman doğum için rahim hazırlamak için merak için, önceden yapmanız gerekir.

Servikal olgunluk tanımı ve ne bağımlı yaşıyor

Ne olgun dikkate aşağıdaki belirtiler ifade ölçüde alarak serviks, bir ölçekte, doktorlar,: pelvis eksenine göre servikal uzunluk, kıvamını ve konumu, aynı zamanda ne ölçüye kadar, aktarmak servikal kanal. 0-2 arasındaki bir ölçekte bu özelliklerin her biri değerlendirilmiştir. Servikal hazırlık sorumlu hormonlar için prostaglandin denilen. Bunlar rahim kasılmasını etkiler. Sentetik hormonlar, doğal analogları, doğum için suni rahim hazırlamak için kullanılan.

Nasıl doğum serviks hazırlanmak için

Bir doktor tarafından gebeliğin bir 34 ya da 36 hafta olabilir serviks hazırlanmasını başlayın. Bu yalnız ilaç veya tıbbi müdahale ile yapılabilir. ayrıntılı olarak iki seçeneği göz önünde bulundurun.

Nasıl doğum ilaçlar için rahim hazırlamak. Lehte ve aleyhte olanlar

Bu amaç için, sentetik prostaglandinlerin yaygın kullanımı - "Cytotec" (E1 mizoprostol) ya da jel "Prepidil" (E2 dinoproston). Bu son derece yetenekli hazırlıklar, birkaç saat boyunca rahim hazırlamak. Ancak, bunlar aşağıdaki dezavantajlara ve yan etkileri vardır:

  • nispeten yüksek maliyeti. kullanımları emek için, ve özel kliniklerde ödeme varsa mümkün olduğu için. Basit bir hastanede rahim hazırlamak veya el sezaryen atar;
  • kontrendikasyonlar sayıda;
  • aşırı stimülasyon olasılığı yırtılmalar ve uterus hipertonusu yol açar. Bu nedenle, bir kadın her zaman doğum sırasında rahat duruşlar benimsenmesini dışlayan monitör, altında olmalıdır.

Nasıl yalnız doğum serviks hazırlanmak için

rahim kendini hazırlanması için aşağıdaki yöntemler kullanılabilir:

  • ihtiva eden yemek yemek , gama-linolenik asit. Yani, siyah frenk üzümü, hodan, çuha çiçeği yağı, yağlı balıklar, keten tohumu yağı. Aynı zamanda, bir margarin sahip olacak gıda kabul, izler;
  • kapsüllerin kullanımı , çuha çiçeği yağı ;
  • Prezervatif olmadan gebeliğin son haftalarda seks. Sperm yumuşar ve rahim ayrılmaya hazırlanıyor doğal prostaglandin içerir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.