Ev ve AileGebelik

Hamile Doppler - Bu prosedür nedir?

solunum problemleri nadirdir böylece Zaten, sürekli hava ve oksijen ile çevrili insanları doğmuş. Başka bir şey - doğmamış çocuk bunun ana gövdesinin sağlık durumu bağlıdır. plasenta ve göbek kordonu yoluyla buraya beslenen her türlü güç ve oksijen sonra. Nedenle, kan göbek kordonu akış ve rahim uygun başka kaplar normal esastır.

ultrason işlemi sırasında, ikinci üç aylık başlayarak hamile Doppler de gerçekleştirilir. Doppler ultrason kullanılarak doktor rahim-plasenta kan akışının yoğunluğunu ölçen ve ihlali olup olmadığını öğrenir. Bazen ultrason doppler bir hamilelik sırasında fazla 2 kat atanır. hamilelik, bazı özelliklere sahiptir veya anne bazı hastalıkların muzdarip olan bir durumdur.

Yani, ek olarak Doppler hamile fetusun, diyabet, hipertansiyon, preeklampsi, gelişiminde kalmış tayin çoklu gebelik, prematüre olgunlaşma ve plasenta yaşlanmanın olumsuz öyküsü, CTG ve hatta bazı durumlarda şüpheli sonuçlanır.

Doppler kan akımı bozuklukları sırasında tespit edilirse, derecesi belirlenir. Toplam 3 derece vardır, ve derecesi aynı zamanda 2 tipe ayrılır - A ve B, bağlı kesintiye uteroplasental kan akımı ya da plasental meyve olup. En kolay kabul edilir bu seviyede, durumunda, her 5-7 gün tedavi reçete ve izleme sürmektedir. ikinci derece uteroplasental ve meyve plasenta kan akışının bir ihlal olarak karakterize edilir. Bu durum zaten daha ciddi değil, kritik öneme sahiptir. Bu tanı 2 günde bir kontrol muayenesi gerektirir. Üçüncü Derece - eleştirel, çocuk muzdarip hipoksi. Bu durum sezaryen ile derhal teslimini gerektirir.

birinci dereceden bir kural olarak, bir jinekolog kan akımını, örneğin ilaçlar "Curantil" ve "Aktovegin" geliştirmek bazı ilaçlar atar, sık saptanır. Çoğu zaman, bir kadın sessizce CTG herhangi bir ihlal ortaya koymamıştır, özellikle hamilelik giyer ve kendisi doğurur. CTG varsa ikinci derece fetal hipoksi, belirtileri ve gebelik yaşı 32'den hafta, genellikle acil sezaryen biter.

Buna ek olarak, hamile kadınlar için Doppler doğru fetüs olmadığını belirleyebilir kordon dolanması, ve eğer öyleyse, kaç kez. Bazen iki veya üç kez dolanması da cerrahlar tarafından teslim için bir fırsattır.

Aslında, hamile kadınların Doppler ultrason - tamamen normal prosedür, kadınlar için farklı değildir ultrasonografi, jinekolog uygulanmasını atadı eğer öyleyse korkmayın.

Çok düzgün gebeliği akış ve onlar bile evde bebeğin kalbinin sesini izin taşınabilir sensörler satılan uzun süredir Avrupa'da bu korkunç endişe bitti gelmez bu anneler için. hamile kadınlar için bu tür mini doppler popüler, ancak Rusya hala bu zor enstrüman bulabilirsiniz. Bazen doğum öncesi kliniklerde görülebilir, ama belki de yakında yaygın olarak dağıtılacak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.