SağlıkTıp

Duruş nedir? Doğru bir duruş oluşumu

duruş Hakkında tüm kesinlikle çocukluktan beri duydu. ebeveynlerin Olağan ibareleri:, "hiç sarkma" "dik oturun" "sırtınızı dik tutun," "Eh, senin duruş nedir"!. ebeveynler ve öğretmenler ve doktorlar hem: Onun birçok yorumların sağlar. Yani duruş yanı kurulduğunda ona ne ve neden Sırtınızı düz tutmak için bu kadar önemli? Bu günde makalede ele alınacaktır.

tanım

Şimdi biz böyle bir duruş olduğunu ve bunun ne olabilir öğrenirler. Yani, bu kelime farklı pozisyonlarda vücudunuzu tutmak için bir kişinin yeteneğiyle ilişkilidir. Duruş iki tip olabilir:

1. Doğru.

2. yanlış.

İlk durumda - bu ayakta kişinin tanıdık doğal duruş olduğunu. vücudu korumak ve sağ baş edebilirsiniz ekstra aktif stres olmadan insanlar var. kusursuz duruş kolay yürüyüş omuzları olan bir kişi göğüs doğruldu, karın sıkışmış hafifçe alçaltılmış ve geri koydu.

İkinci durumda ise, kişi düzgün, yürüyüş ve bükülmüş ayakları üzerinde duran, vücudunuzu tutmak tenezzül nasıl bilmez, başını ve omuzlarını, mide bulges düşürür. Kötü duruş sadece şekil yağma, ama onun sağlığına da zararlı değildir. Gezegende birçok kişi kendinizi tutmak için böyle bir yolla sonuçta farklı rahatsızlıkları sağlam demet çevirir karmaşık organı faaliyetidir.

Doğru duruş belirtileri

  1. baş ve omurga düz konumu.
  2. simetrik olmalıdır, omuz ve boyun özetlenmektedir.
  3. bıçaklar aynı seviyede düzenlenir.
  4. clavicles hattı yatay konumda olmalıdır.
  5. Eşit uzunluk bacaklar.
  6. kalça göre simetrik olmalıdır.

duruş nedir, biz belirledik. Şimdi kendi insan sırtında ve bir rakam ya da olmasın şekilde öğrenmek nasıl dikkate almak zamanı.

kendi tanı

duvar ve sırtında gitmek gerekiyor, boynu, kürek kemikleri ve kalça sarıldı. Bu durumda, topuk duvardan birkaç santimetre kenara gerekir. yüzeyden başınızı ve omuzlarınızı almak imkansızdır Biz şimdi, duvar ve bel arasında bir el eklemek için denemek gerekir. Eğer almazsanız, bu duruş ile herhangi bir sorun vardır.

nedenleri

Doğru duruş nedir, tabii ki, artık onun ihlali, hangi etkenin ne olduğunu belirlemek gerekir. nedenler, çocukluk çağında aranmalıdır ve bu tür şeyler olabilir:

- egzersiz yaparken Yanlış duruş (stoop, diğer bir ayağını zakidyvanie).

- bilgisayar başında, televizyon izlerken çoğu zaman yürütülmesi.

- Uygun olmayan duruş yapmak ağır portföylerin arkasındaki Taşıma.

- Günlük rutin, uyku çok az zaman verildiğinde.

- raşitizm, siyatik, verem, çocuk felci, miyopi gibi çeşitli hastalıkların mevcudiyeti.

- Yaralanma (örneğin omurga kırığı).

Çocuğun doğru duruş oluşumu

Omurga sadece kendi eğrileri genç yaşta erkek ve kız oluştururlar mı, kaslar yavaş yavaş oluşmuş ve bebek yetişkin uzayda vücudun belli bir pozisyona alışmaya daha kolaydır.

Bir rulman çocukların oluşumu bir yetişkin gözetiminde tutulabilir. ebeveynlerin fiziksel gelişim bu önemli tedbiri tutmaya çocuğa yardımcı olmalıdır gibi? Bunu yapmak için, aşağıdaki basit kurallara bağlı gerekir:

- Anne ve baba bebeklerinin düzgün derslerde onun duruşunu seçilmiş oturma sağlamak gerekir. çocuk, slouch bir yana eğik aynı seviyede, üzerinde omuzlar değil tutmak gerekir.

- O doğru düzenlemek için gerekli olan işyeri oğlu veya kızı. Bir masa ve yavru büyümesini uyabilecek bir sandalye seçmek önemlidir. O (yerel ve genel) uygun öğrenci masaüstü kapsama sağlamak için de gereklidir.

- Harekete kısıtlamaz, çocuğunuz basılı olmazdı kaliteli bir ayakkabısını almak gerekir.

- O, onun yavruları (tercihen ortopedik sırtı) çantasını sağ sırt çantası satın almak ve kitap ve gereksiz bir çok şey koymak değil önemlidir.

- Sabah jimnastiği çocuğu takmak için gereklidir. Motorlu aktivite bebeğin büyümesi sırasında çok önemlidir. Sen yürüyüş yapabilirsiniz - onlar da duruş yararlanacaktır.

- bu çocuğun alışılmış vücudunun doğru konumda mükemmel etkisi olduğu için, yüzme derslerine oğlunu veya kızını kaydetmek için tavsiye edilir.

- Kendini sertleşmesine ve bu olay ve yavrularına alıştırmak öğrenebilirsiniz.

- bebek sağ yemek için önemlidir. Gıda, taze sebze, meyve, et, balık, yumurta, yeşillik içermelidir.

- Doğru duruş gelişmesinde önemli bir faktör uyumak için mobilya seçimidir. Önemli da hangi çocuk uyuduktan poz ile Erkekler ve kızlar, sert minder üzerinde bir dinlenme var. Onun karnına şekerleme tavsiye edilir, ve daha iyidir - arka ve kıvrılıp değil.

- bu, çünkü birçok bildiği gibi, kemikleri güçlendirmek ve doğru bir duruş oluşturmak yardımcı olur, güneşin yararları hakkında unutmayın. Nedenle çocuğunuzla sokakta sıcak güneş dışarı çıkmak gerekir (ancak çoğu solntsepok olarak) ve ilginç ve sağlık meslekler için yararlı (futbol, basketbol, tenis oyununun, vb. D.) meşgul.

Duruş ve düz ayak: bu kavramlar olmadığını?

İnsanlarda, bütün yakından bağlantılı bir arıza birinde biraz organı, acı ve dinlenme oluşursa böylece. Bu yol, düz ayak, söylenebilir duruş ihlalleri. Bu nasıl oluyor?

ağırlık pürüzsüz ayak merkezi değişiyor ve erkek dengesinin bozulması sonucu, geri eğilir ve yürüyüş yaparken vücut vücut öne doğru eğilir. kambur gelişimine yol açar bir zincirleme reaksiyon oluşturulmuş. Doğal olarak, düz - bu mevcut değilse ölümcül bir hastalık, ancak, kişi diğer sorunların çoğunu yaşar: hızla yorgun bacaklar, dizler muzdarip. Bu nedenle, onların çocuk bakımı böyle bir zincirleme reaksiyon çocukluktan beri alınmalıdır başlatmak için; Eğer Pediatrik Ortopedi ziyaret, çekip gidecek yolu izlemek gerekiyor. Uzmanlar ayaklı bazı sorunlar bulduk varsa, o yavru sonradan birkaç sorunlara yol açar ki, düz görünmez, böylece bir doktorun tüm tavsiyesi gerçekleştirmek için gereklidir.

Şimdi yanlış bir şekilde yatarken, ayakta, koltuk nelerin neden olabileceğini hangi sonuçları postür ve biliyorum. Biz önerilerin bazı pürüzsüz ve korumak isteyenler uymaları olduğunu bulduk sağlıklı geri. Ayrıca düz ayak ve duruş arasında bir bağlantı ne olduğunu öğrendik.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.