FormasyonEvde Eğitim

Öğretmen için kişisel bir strateji olarak ilkokul öğretmenlerinin Kendinden eğitim

Kendinden öğretmen ilkokul mesleki faaliyetin en önemli unsurlardan biridir. Gerçekten de, herhangi bir şekilde öğretmenin gelişimi lise sonuna gidip işin başlangıcı ile durmamalıdır. zamanında Goes, her yıl değiştirmek için müfredatı değişen teknolojiler ve programlar,. Hatta bugünün çocukları ve gençler bunlar özel bir yaklaşım gerektirir, önce yirmi yıl akranlarını sevmiyorum.

Bir plan gerekiyor

Kural olarak, mesleki bilgi ve öğretmenlerin becerilerinin gelişimi için kendini düzenleyen bir yıllık plan kullanılır. İlkokul öğretmenleri sürekli eğitim izleyici süreleri ve değişime ayak uydurmak gerek ek olarak, aynı zamanda sürekli olarak kendi yeteneklerini geliştirmek olduğunu unutmamak gerekir. Bu durumda, sürekli kendini gelişmesine yardımcı olacaktır. Bu açıdan ilkokul öğretmenlerinin Kendinden eğitim zaten var olan öğretmen mesleki bilgi derinleşen, iletişimin psikolojik becerilerini derinleştirilmesi hedefleniyor belli sistematik problemler ve sadece sıkı bir düzendir kişisel gelişim.

self- plan formunun adımları ve özellikleri

Planı (belge) belirtti edileceğini ileri sürdü öz eğitimin konusunu o geliştirmek için gidiyor ilkokul öğretmenlerinin, ve iş akışını kontrol eden isim küratör arkadaşları. Aslında bu planın en önemli parçası eşit öğretim yılı boyunca, hem de tema ve becerilerin geliştirilmesi yönünde dağıtılır eylem ve faaliyetlerin geliştirilmesi olacaktır.

etkinlik türlerini

ilkokul öğretmenlerinin Kendinden eğitim bu tür olayların üç ana kategori içerir:

  • Yönetim her beş yılda genellikle çalışanlarını yönlendiren kendisi için tazeleme kursları.
  • Özel bir profesyonel edebiyat çalışmada, öğrenciler ve çocuk gruplarında ilişkinin müfredat analizi ile iletişim yıl boyunca bilimsel raporların çeşitli ve yaratıcı çalışmalarını yazılı olarak yenilikçi tekniklerin geliştirilmesi.
  • Son olarak, kalıcı bir öğretmen kendi raporları ile meslektaşlarımıza öğretim faaliyetleri, konferans, sunum dahil.

ilkokul öğretmenlerinin öz eğitimin amacı

işin bu tip herhangi bir planı belli içermelidir hedeflerini ve amaçlarını. geliştirme öğretmenin, faaliyetleri arasında ilkokul çağındaki öğrenci gruplarına direkt olarak bağlıdır, tabii ki, özel özelliklere sahiptir. Ve aralarında baş çocuğun zihninde, metodolojiler erken gelişim ayrıntılı bir çalışma için ihtiyaçtır. Buna ek olarak, ilkokul öğretmenleri (lise öğretmeni ile karakterizedir yerine sadece alan bilgisi) yaşam ve sağlık güvenliğine daha fazla dikkat edilmelidir. Buna ek olarak, plan, self motivasyon, yansıma gelişme olarak becerilerinin geliştirilmesini içerecek şekilde yararlı olacağını zaman planlaması vb vb.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.