Haber ve ToplumFelsefe

Nasıl bir fili satmak için çocuklar ve iş, ya Fırsatçı davranış

Bolşevikler bu sevdikleri aktiviteleri biriydi oportünistlerle karşı savaştı. Kötü insanlar, ama öyle nedense hep bilinmemektedir - SBKP tarihini incelemek için fırsat vardı edenler, açıkça onlar ve hatta Troçkistler, revizyonistler ve deviant öğrendik. Ancak, bu genellikle öğretmenler ve ihtiyaç yoktu.

Yani fırsatçı davranış nedir ve zararlı niteliği nedir? Onu anlamaya zaman, ama aynı zamanda onunla nasıl başa belirlemek için.

anaokulu beri, okul yıl değişen derecelerde her kişiyi haline oportünist saymıyorum. Bu rolü çirkin olduğu herhangi bir durum, açıdan en avantajlı ışığında tasvir etmeye çalıştığı aslında tecelli ediyor. Örneğin, bir çocuk sınıf öğrencisi, tatilinde sınıf arkadaşları ile kavga ettim şöyle onun davranışlarını açıklıyor: "O başlattı ve sadece geri verdi!" Yukarıdaki olaylar ve çatışma başlangıçtaki şartlarla ilgili ihtiyatlı sessiz Bu kabadayı onun gelecekteki kurbanı alay zaman veya Ben provoke ve zorbalık, her nasılsa ona zarar.

Başka bir deyişle, fırsatçı davranış bakış amacından kendisi için eksik veya tek taraflı sağlayan bilgidir. Yetişkinler bazen beceriklilik harikalar gösteren çocuklara oranla çok daha sık yapın, ancak bu durumda genel prensip hala aynı, oyun bahçesi. Bu teknik neredeyse imkansızdır ile yazık ki, dağıtmak.

Çoğu zaman fırsatçı strateji iş insanların davranışlarında kendini gösterir. Malların satışı müşterileri kendi yararları ve erdemler odaklanarak eşlik eder. Bu olmadan imkansız, ama aslında tek taraflı bilgidir. En sofistike iş adamları bile operasyon sırasında onları nötralize etmek nasıl mümkün olduğunu açıklayan, ancak, hemen bazı eksiklikleri işaret ederek, objektiflik görüntüsünü verecektir.

Satıcı fırsatçı davranış bir fil aldığım adam hakkında komik bir hikaye konusu oldu. Bunun yanı eğlenceli bir hayvan benzeri yüzen gövde su jetleri tarafından çocuklara eğlendirir ve ne hakkında methiye dinledikten sonra. edinilememesiyle, yeni sahibi korku ile yaptığı eylemin tüm yıkıcı sonuçlarını fark etti. Sakar ve büyük fil, buruşmuş araba ... Hüsran hepsi harap ev ayaklar altına, adam satıcıya şikayet ve duymuş tavsiye ile geldi: "Bu ruhla, sizinki gibi, bir fili satmak zordur."

Ama sadece fırsatçı davranış satışı yaptığı iş birçok uygulamada kendini gösteriyor. kendi avantajı ve işverenler ve işe uzmanlar nesnel gerçekliği çarpıtmak. İkincisi çok değerli personeli ve superkvalifitsirovannyh uzmanları etkilemek eğiliminde iken ilk odak ne faydaları, onların şirkette istihdam sözü verdi. Ve bu ve diğerleri genellikle abartırlar.

Ödeme şeklinin girişimini teşvik etmez oportünizm sergi personel, sürecinde. "Çıplak maaş üzerinde oturan" olanların ana ilkesi - en az çaba harcayarak, ateşli çalışma etki oluşturmak için. İşi Flaunting, böyle bir "çalışkandı" diye geri oturur çalışma zamanının çoğunu o makamların dikkatini yönlendirir.

etkin çalışması için çalışanları teşvik etmek için en iyi yolu doğru malzeme ve nihai sonucu olan ilgiyi ve ona kabul yaratma faaliyetlerinin ahlaki teşvikler vardır. Yani ne işçi, mühendis, katip hissedarları yapma gelecekteki endüstriyel ve finansal devleri kurucuları.

Buna ek olarak, fırsatçı davranış maliyetleri kendileri ve tembel için acı sonuçlar doğurur. onların boşuna oluş belirgin hale geldiğinde, onlar işsiz ordusuna katılmak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.