Haber ve ToplumDoğa

Transcarpathia pitoresk köşesinde Geyik Çiftliği

Ukrayna topraklarında da nazik geyik çiftliği "Lypcha" sadece bir tanesidir. Uzakta değil küçük köyden düzenlenen eski Michurin kollektif çiftlik çiftlik bazında Justa, uzanıyor nerede benekli geyik cins. Ne tür bir hayvan ve Transcarpathia nasıl düştüğünü, biz bu makalede düşünün.

Bir hayvanın tanımı ve doğal yaşam

Benekli geyik - Rusya'nın doğu kısmına yerli zarif hayvanlar. Bu bölgede geniş yapraklı ormanlar yalan. Oaks - Bu yerlerde en sık ağaçlar. Gelen kış, geyik besleme üzerinde meşe palamudu, görünümlü onları altında kar oluşumu. Yaz aylarında kendi diyet otlar her türlü oluşur ve çalılar ve küçük ağaçlar bırakır.

benekli geyik Uzakdoğu'da yaşamak için, genellikle sahil gidin. Burada değiller değil kaçınan için yemek algler, yengeç ve balık olduğunu Yıkanmış karaya sırasında sörf.

Evcil ince ve zarif şekil vardır. Dişiler olan vücut uzunluğu 2 m kadar olabilir boyutlu erkek önemli ölçüde düşüktür. Ağırlık yetişkin 130 kg aşmaktadır. Benekli geyik boynuzları dallı var. Renk yılın zamanına bağlı olarak değişir. Yaz - Benekli, kış - monokrom.

Sadece onlar en fazla 1000 kafa numara Primorsky Krai, içinde vahşi yaşayan geyik Bu tür. Evcil sık kurtların av haline gelir. Böyle durumlarda ilkbaharda ortaya çıkması en muhtemel, vücut kış sonrası zayıfladığı ve zaman geyik hızla yırtıcı kaçmak mümkün değildir. Buzağılar ayılar, kaplanlar, vaşak, tilki ve saldırıya maruz rakun köpekleri.

Geyik Çiftliği "Lypcha"

çiftlik yaklaşık 57 hektarlık bir alanı kaplar. Bu koruma altında ahşap çit parçasıdır. Bu Mançurya sika geyik ev sahipliği yapmaktadır. İlk örnekleri 1987 yılında burada getirildi, ancak 2000'li yılların başında, bu hayvanlar ölümün eşiğinde idi. 2003 yılında, geyik çiftliği "Agromriya" "yeni bir soluk" aldı. Şimdi burada benekli geyik 140-150 türü bulunmaktadır.

Gelen yaz hayvanlar tercih etmeye go içine koru, yeme doğal gıda için onları, ama onların içeriğine sahiptir etmek ilgilensen kış. Büyük sürüleri beslemek için, çiftçilik karışık yem 15 ton ve saman 10 ton stok gerekir.

Ne geyik cins mi?

Geyik Çiftliği ziyaretçilerden alınan fonlara sadece mevcut. Oldukça karlı geyik büyütmektir. Her yıl, çiftçiler boynuzları (genç boynuzları) kesmek ve eczane geçmektedir. "Pantocrinum" - Gelecekte, onlar ilaçların hazırlanmasında kullanılmaktadır.

Bu preparat bağışıklık sistemi, nevrosteniyah, nevroz, anemi, normalizasyon sindirim ve metabolik süreçler genel güçlendirilmesi için kullanılır.

çok hızlı bir şekilde geyik boynuzları büyütün. Gün boyunca onlar iki santimetre yükselecek. Bazı kaç ay sürer ve tekrar kesmeye hazır olacaktır.

rehberli turlar

Benekli geyik - görkemli ve zarif hayvanlar, bu kadar çok turist tüm görkemiyle onları görmek istiyorum. cennet anımsatan geyik çiftliği, Transcarpathia zengin ve güzel doğası arasında gizli konum. Burada sadece zarif geyik görebilirsiniz, ama aynı zamanda güzel manzaranın tadını çıkarmak için, nergis Vadisi ziyarete.

Turistler sadece yaz aylarında bu yerleri ziyaret edebilirsiniz. Kış çiftlik kapıları da ziyaretçilere açıktır. Sabah 8 den 19 pm olabilir topraklarına girmek için.

"Lypcha" böylece köye almak için oldukça basittir, Justa 8 km uzaklıktadır. Bu otobüsler ilçe merkezine çalıştırın. Ayrıca taksi sipariş veya kendi araçlara gelebilir.

Geyik çiftlik yetişkinler hem de çocuklar için çok hoş.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.