Haber ve ToplumDoğa

Lactarius Rufus - yenilebilir veya mantar?

Lactarius Rufus - cins mlechnikov (Lactarius), Russula ailesi (Russulaceae) ait mantar. Bu tek başına büyük gruplar ve ortaya çıkar. hatta daha (agaric acı Putikov, bitterling, kırmızı Lactarius Rufus'u, Dağ Kız) - Birkaç Latince kişi tarafından kullanılan isimler (Lactarius Rufus Agaricus Rufus Lactifluus rubescens, Lactarius rubescens) ve Rus sahiptir.

Şapka nadiren çapı 18 cm aşıyor. Bu çan şeklindeki genç mantar olduğunu, ama sonunda düz hale gelir. Eski mantar orta kesiminde konik göçük tarafından iyi tanınabilir. Renk kırmızımsı kahverengi kap, zamanla değişmez. hafif bir tüylenme ile Pürüzsüz cilt mantarı Lactarius Rufus'u sahiptir. Bu makaledeki fotoğrafları kapak kenarlarının incelik göstermektedir.

. Bacak mantar uzunluğu 7 cm, tabanın kalınlığı geçmeyecek, silindiriktir - yaklaşık 2 cm Bazen o hafif kırmızımsı bir renk açıklık, grimsi çiçek olur. Genç örneği yok, çürük eski bir karşıt olarak. eti karakteristik bir kahverengi renk elde kapağa yakın bir baz ışık ayak vardır.

Farklı biberli tat ve bir tür Lactarius Rufus'la hassas bir aroması. mantar sağlam eti vardır. beyaz kalınca sıvıyı serbest kırık olduğunda, havada okside olmaz. spor oluşturmayan plakaları, kaput altında bulunur. Onlar yürüyerek inen, dar. Renkleri beyazımsı veya kırmızımsı olabilir. Sporlar şekil, ağ şekli verilmiş yapıda ovaldir.

Sadece çam ormanları, iğne yapraklı ormanlar ve huş ağaçları yetişir mantar, - Lactarius Rufus. En yaygın tür mlechnikov bütün itibaren. hava koşullarına rağmen, her yıl meyve veren. Bu mantarlar nemli bataklık toprak tercih. Nadiren kurt yemiş bulunmaktadır. Deneyimsiz mantar toplayıcıları zor benzer serushek, mlechnikov kahverengi, krasnushek, Gladyshev ayırt edebilecektir.

İlginç bir gerçek: mantar meyve vücut Staphylococcus aureus bir madde askıya gelişimini ve enterik patojenlerin bir dizi oluşur.

Gıdalarda batı bitterling olarak yemem. - Ancak, ülkemizde bu Lactarius rufus inanılmaktadır yenilebilir mantar. Ancak böyle bir iddia şarttır. Bu krallığın birçok diğer üyeleri gibi, Lactarius rufus sezyum gibi radyoaktif elementler, biriken yeteneğine sahiptir. toplama yeri seçerken Bu gerçek göz önünde bulundurulmalıdır. Kullanmadan önce, onlara bir isim verdi karakteristik acılık, çıkarma, mantar ıslatmak gerekir.

Lactarius Rufus - mantar, su günlük iki kez değiştirilmesi ile en az üç gün boyunca sırılsıklam gerektirir. oluşan köpüğün giderilmesi, 30 dakika tuzlu su içinde düşük sıcaklıkta olmalıdır Pişirme. dren sonra. Bankalar dolmalık biber, tuz ve dereotu altını doldurmak için, sterilize. doğranmış sarımsak ve defne yaprağı, tuz tutam ekleyerek, mantar katmanları yayın. Sonunda, bitkisel yağ dökün kapağı vida ve serin bir yerde tuzlama koyun. 50 gün olabilir ürünü kullanın. mantar ve 1 kg başına bileşenlerin oranı: 5 h. l. Birkaç defne yaprağı tuzları, dereotu, sarımsak 5 karanfil, bitkisel yağ, 50 g tat.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.