ÇirkinlikBahçıvanlık

Nadir güzellikte Çiçek - Versilia gül

Bugün, dünyanın her yerinden yetiştiriciler güllerin çok farklı çeşitleri yarattı, kendi yolunda her sıradışı ve ilginç. Hibrid Çay Versilia oldukça seyrek, narin şeftali renkli yaprakları vardır yükseldi. sorunsuz birbirinin içine akan Yumuşak pembe, turuncu ve sıcak renkler, ek cazibesi bu sofistike ve zarif renk verir.

hikayesi

Hibrid Çay Versilia Fransa'nın güneyindeki 1996 yılında, firma NIRP Uluslararası uzmanlar yetiştirilen olmuştur yükseldi. O eski günlerde Fransız hükümdarları bir kraliyet ikametgahı olan Versay kentindeki onuruna adını aldı. Bugün Paris banliyölerinde biridir.

Gül Versilia: description

Başarıyla sezon boyunca çiçek iniş alanı ve uygun bakım seçilen zaman onun bol çiçekli ile sizi memnun edecektir. solmuş güllerin Zamanında çıkarılması yeni tomurcuk ortaya çıkmasını teşvik edecektir. Aksine gül kompakt çalı çeşitleri Versilia - yüksekliğinde 120 cm'ye kadar büyüyebilir ve bu bitkinin 70 cm Parlak ve parlak yaprakları zengin koyu yeşil renkte boyanmış genişliğinde büyür ve edebilir ve sürgünler başak az sayıda - güçlü ve kollara, dik. . İlkbaharda bu ekin çekimleri üçte biri için tavsiye edilir. Yetiştiriciler kadar -15 0 C Versilia barınak olmadan kışı geçirebilirsiniz ifade etmişlerdir, ama bizim koşullarda diğer çeşitlerin gül ağaçlarına olarak, bunu gizlemek için daha iyidir. Bu tür toz küf ve siyah nokta olarak böyle bir "kronik" hastalıklara oldukça dayanıklıdır. Bu bitki hastalıklarının yıkımını engellemek için ek önlemler olumsuz hava koşulları uzun süre maruz kalmak altına alınmalıdır.

Özellikler çiçek

bahçe dekorasyonu için, ve kesme için Versilia mükemmel yükseldi. Bu bitkinin güçlü ve istikrarlı çekimlerinin oldukça güçlü ve hoş bir aroma ile klasik formları büyük kadehi şeklindeki tomurcukları vardır. Tipik olarak, her kök bir tomurcuk ile oluşturulur, ama bazen beş yükselir. Bu çiçekler yaprakları 30-40 çevrili orta havlu düz merkezi. İç yaprakları narin pembe ve şeftali ve dış boyanmış - in bir krem sütlü renk. çapı çiçek tomurcukları 12 cm'dir. açık alanda büyüyen zaman çiçeklenme başlangıç tarihi hava koşullarına bağlıdır, ama genellikle Haziran ayı ortasında başlar ve ilk sonbahar donları kadar sürer. Rüzgar ve nem ve oldukça dayanıklı Çiçekler bile yağmurdan sonra cazibesini kaybetmez.

Ne zaman ve nerede dikmek?

Gül Versilia, tıpkı diğer Hibrid Çay gibi, yerleri kuvvetli rüzgara kapalı, güneşli büyümeye tercih ediyor, ancak yine de havalandırılmış. su tablası derin nerede dikilmelidir mümkünse bu yüzden çiçek kraliçesinin kök sistemi, su basması duyarlıdır. güney bölgelerinde, uzmanlar sonbaharda gül fidan dikilmesine tavsiye, ama bizim orta bandında açısından toprak ısındıktan sonra geç ilkbaharda açık toprağa yerleştirmek en iyisidir.

İnişe hazırlanın

Kök sistemi adapte ve aktif geliştirmek yapabiliyor açık zemin toprakta genç bitkilerin iniş zamana kadar yeterince ısıtılmış olmalıdır. En az yarım metre olmalıdır - çit, ev veya çiftlik binalarının duvarları: o pembe bir fide dikmek için planlanan bir yer seçimi, bir sabit nesneden olduğunu hatırlamak önemlidir. Böyle bir mesafe uymayarak aşırı ısınmaya ve kök sisteminin aşırı kurutma yol açabilir gibi bu önemlidir. Diğer bitki çeşidi Versilia 30-60 cm mesafe ile, daha iyi bir ekim güller.

ekim deliği hazırlanması:

  1. yaklaşık 60 cm de derinliği Dig.
  2. Bir fidan yarım kova dikim için daha önce bahçe toprağı ile inek gübresi veya kompost karışımı çürümüş hazırlanmış ve bunlar yarı yarıya hazırlanan uykuda dikim delik düşer.
  3. İyi kulübe su.

fide dikmek

açık toprağa ekilen önce fide kök sistemi tıkanmış suya suya dalmış birkaç saat olabilir. Daha sonra, bitki gözlem, uzun ya da kırılmış kökleri çıkarılmalıdır. Bitkinin kökleri düzeltin ve deliğin içine düşürmekten greftin santimetre bir çift gömüldü. daha fazla hava boşlukları kökleri, böylece bahçe toprağı ve yoğun bir şekilde sıkıştırılmış toprak uykuya gübre veya gübre bir delik önceden hazırlanmış karışım Fall. zemin oluşturan silindirin ve sulama suyuna ayrıca fide yaklaşık kök bölgesinde kalmıştır. Dikilen bitki bol ılık su ve örtü filmi, ya da kesik plastik şişe kökünde sulanması gerekmektedir. Böyle barınak altında sıcak ve nemli ortamı daha iyi kök salmasını katkıda bulunur ve bir gül hiçbir şey olmuyor ile getiri soğutma veya donma durumunda.

Sulama ve gübreleme

Versilia'nın çeşitleri dahil Hibrid Çay gül, sıklıkla sulanan yaklaşık haftada bir kez, ama bol gerekmektedir. sıcak hava dalgalarının koşullarında, frekansı sulama azaltmak Sonbaharda. Toprak 7-8 cm derinlikte kurur emin olarak daha sık yapabiliriz iki haftada bir gül ağaçlarıyla döküntüleri.

sezon başına 4-5 defa - çiçeklerin kraliçesi çok sık ihtiyaç döller. Sen gül veya çiçekli bitkiler için evrensel bir gübre için özel maden kompleksinin yararlanabilir. Organik gübre yapmak için bitki çok iyi yanıt ve gübre çürümüş. Uzmanlar karışıma haline getirmektir önerilir. Bunu yapmak için, bir kısım mullein süperfosfat ve 1/2 kaşık (15 gram) ekleyin, üç kısım su dökün potasyum sülfat. Elde edilen karışım su ve 1 ile 10 kısmı ile seyreltilmiş ve gül çalılar bir çözeltisi üzerine dökülmekte, ardından yaklaşık iki hafta boyunca beklemeye bırakıldı. Bu özel yuvarlak oluklar bitkiden 30-35 cm mesafede kazılır için, ilk önce su ile bol döken ve daha sonra sıvı gübre hazırlanmasında dökün.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.