FormasyonÖykü

"Pearl Harbor" saldırısı

7 Aralık Tyuiti Nagumo komutasında 1941 Japon uçakları çevresinde bulunan ABD, "Pearl Harbor" daki askeri deniz üssüne, güçlerine karşı benzeri görülmemiş bir darbe oldu Hawaii Adaları. 414 Japon Deniz Kuvvetleri üssü üzerinde iki dalgalar halinde süpürüldü uçakları, bombardıman uçakları ve savaşçıları torpido. Bunun bir sonucu olarak, dört batırırlarsa savaş gemileri 188 272 uçak için çeşitli kaynaklar tarafından tahrip (ve tahrip aynı sayıda), üç yok ediciler, üç kruvazörler bir mayın gemisi.

Bir günde, Amerikalılar 2403 kişiyi yaralı 1282 kaybetti. ABD tarihinde, bu onların en büyük askeri kaybı oldu. Amerika'nın Pasifik Filosu doğrusal kuvvetlerin yenilmesi İkinci Dünya Savaşı içine derhal giriş neden oldu. Bu olayın Amerika Birleşik Devletleri öncesinde 1939 yılından bu yana, savaşta tarafsızlık konumuna uyulması ve silah temini yoluyla askeri gücünü artıran Hitler karşıtı koalisyon Avrupa'da.

"Pearl Harbor" Japonya'da yapılan saldırı çok dikkatli hazırlanıyordu. Komutanlığı ABD Ordusu Hawaii Japonya'dan fazla 4000 millik bir mesafede bulunan bu yana, böyle bir gelişmeyi beklemiyorduk. Onların görüşüne göre, güney kesiminde, beklenen saldırı ise Pasifik Okyanusu, Singapur ve Çinhindi - Amerikan kolonilerinden birine. Bu nedenle, bir deniz tabanı saldırı sırasında normal olarak çalışmıştır.

Avrupa'ya daha yakın bulunan diğer bazlar, daha güvenli ve güvenli. "Pearl Harbor" Pasifik Filosunun deniz ekipman hemen hemen tüm birimlerini çekildi yılında uçakların yüzlerce komşu toprağa idi. Japonya askeri operasyonlar önemli bir avantaj elde etmek, bir darbe tüm Amerikan Pasifik Filosu de yok etmeye çalıştılar.

Araştırmacılar okyanusta savaşın bu başlangıç inanılmaz sofistike diyoruz. Komple radyo sessizlik, ani darbeler ilk ve korkunç kayıplar - Japonya bunun en güçlü dünya gücünü bozmaya nasıl mümkün olduğunu çok iyi biliyorlardı.

Japon uçakları Amerikan üssüne üzerinde gökyüzünü doldurdu zaman "Pearl Harbor" isabet grev ilk dalgası, sabah 8 gerçekleşti. Bu bayrak yükselterek önce birkaç dakika oldu - günlük Amerikan mübarek Hawaii geleneksel bir törenle. Havadan, gemiler bin insanı öldürmek, savaş gemisi "Arizona" vurdu ilki bombayı, düştü. ekibine itibaren herhangi denizci hayatta kalamazdı. Ayrıca, önemli bir hasar filosu ve Japon filosunun küçük denizaltı neden oldu.

saldırı katıldı Japon pilotlar biri, bu hedefleri açıkça görülebilir ve saldırı kolay bu yüzden, Amerikan gemileri, Pazar günkü geçit hazır, parlayan edildi güzel bir manzara olduğunu sonradan söyledi. Saldırı sırasında, gemi hareket zamanı yoktu, onlar hareketsiz ve Japon İdeal hedefe sundu. ABD Donanması daha önce yaşamış olmasaydı böyle bir utanç. bir saat Pasifik Okyanusu'nda ABD Deniz Kuvvetleri Çoğu metal yığınına dönüştü. Japon bu savaşta kaybediyor az.

Kulağa ne kadar paradoksal ama "Pearl Harbor", yenilgi, böylece kanlı ve acımasız olduğu tarihi ABD Donanması yararına gitti. 1942 boyunca, tam kalkık değildir tahrip restore edilerek önemli ölçüde modernize edilip geliştirildi gemilerin tüm kalıntıları. Neyse Amerikalılar için, 1941 yılında gemi inşa üssü potansiyeli etkilenmez.

"Pearl Harbor" için İntikamı Filipinler'de Ekim 1944 24 ila 25 gece Amerikalılar tarafından alındı. ABD filosu radar silah üzerinde zifiri karanlıkta hedefi tahrip, Japon savaş gemilerinin karşılaştığı.

ABD ABD tarihinde bir dönüm noktası olmuş "Pearl Harbor" Memorial Day olayları kutluyor. Bu gün artık "rezalet" ABD Deniz Kuvvetleri kabul edilir, bu ülkenin silahlı kuvvetlerinin zafer başlangıcı olmuştur Nazi Almanya'nın yenilgisiyle katıldı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.