ÇirkinlikBahçıvanlık

Ardıç: sonbahar, ekim dikim ve açık alanda bakım, üreme

Ardıç - dökmeyen kozalaklı ağaçlar selvi aileyiz çalılar ve ağaçlar olduğunu. Bugün, bunlardan 60 türü bulunmaktadır. Ardıç farklı tonlar ve büyüleyici aroması don ile yumuşak iğneler vardır. Bu nedenlerle bu bahçe tasarımı veya yerel alanda tasarımcılar ve bahçıvanlar arasında bu kadar popüler.

Temelde ardıç her türlü uzun yaşarsın. bu bitkilerin yaklaşık yaşı 600 yıl ulaşır. Ancak, bunlar sadece bahçede bir süs değil, aynı zamanda zararlı bakterilerden çevreyi temizler.

Ancak, her bahçıvan tesisine stres olmadan ardıç nakli bilir. Bu nedenle, fide satın almadan önce seçilmiş bitki hakkında çok bilgi toplamak gerekir. sonbahar veya ilkbahar - - Ve en önemlisi hiçbir how ilgili sorular ve olduğunu, ne zaman ardıç nakli için biz kendi yetiştirme tüm detayları hakkında makalemizde ayrıntılı olarak tarif eder.

bahçede yetişen başlıca çeşitleri

Kurşun kalem ardıcı - Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'da yetişen dekoratif bir ağaçtır. Bazen sadece evde, 30 metreye kadar büyüyebilir. Rusya'da, kırmızı sedir fazla 6 metre yüksekliğe ulaşmaz.

Juniperus - (12 metreye kadar) bir ağacın formunu alabilir bir ağaç gibi çeşitli ya da bir yayma çalı (2 metreye kadar). Bu iddiasız tür ve bu nedenle en yaygın olanıdır.

Ardıç dauricus - bu germe ve stelyaschiesya sürgünler, 2-3 metre uzunluğu ile karakterizedir. Dirençli donmaya ve ekstra dikkat gerektirir için.

Sabin ardıcı - 1.5-2 metre yüksekliğe sahip çalı sürünen bir biçimidir. Bu türün bir ayırt edici özelliği bazı tür bir keskin kokusu ve toksisitedir.

Ardıç Daire - dökmeyen çalı, göletler ve rezervuarların mükemmel yetiştiriciliği. 15-30 santimetre - Bu düşük bir büyüme vardır. Mükemmel ülkenin herhangi bir bölgede ortama alıştırıldı.

Ardıç kaya - doğal bir ortamda, 15 metreye ulaşır. Aynı daha düşük Ekili çeşitleri. Bu bir konik taç ve mavi-gri veya koyu yeşil iğneler vardır.

fideler kurallarını satın

fide ardıç seçimi, bazı nüansları dikkate alınması gerekmektedir:

  1. Büyük kaplarda yetiştirilen kapalı kök sistemine sahip genç fide, tercih vermek daha iyidir. Ama bu, satın maruz köklere sahip bitkiler sadece onlar kök salmak daha kötü olduğunu düşünüyorum anlamına gelmez.
  2. İstenen bitki kısmında, dikkatlice incelemek gerekir. Genç ağaçlar ya da paslı kuru uçları içermemelidir. Ardıç Boyama çeşitlerinin açıklamasına uygun olmalı ve iğneler elastik olması. Ayrıca, kök sistemini kontrol edin. açık kahverengiden sarıya Kabul edilebilir kökleri tonları. nemli ve karanlık köklerin varlığı son kabın taşınana olduğunu gösteriyor olabilir. Bu olumsuz nakli sırasında bitkilerin etkileyebilir.

toprak hazırlama

ardıç dikimi önce iyice toprağın bileşimine tanımak gerekir. Sonuçta, farklı çeşitleri bölgenizde eksik olabilir bazı iz elementler gerektirir. Yani, sıradan fideler, Orta Asya ve Kazak ardıç alkalin kompozisyon tercih ederim. gerisi asidik ortamda büyümek tercih ederler. ya da talaş çipleri ile malç son toprak yaratmak. Sen kum ve turba toprağı döllerler. sağlamak amacıyla bir alkalin ortam kullanılır un veya dolomit kireç hidrat.

o aydınlatma taç bitkilerin eksikliği karartmak ve dalların büyümesini yavaşlatmak olasıdır olarak güneş ışınlarının günün en nerede iyi bir ardıç dikilecek.

ne zaman Bitki

Bu yeniden dikmek ardıç yılın herhangi bir zamanında olabilir çıkıyor. Ancak, bahçıvan göre, en iyi dönem süs ardıç büyümeye sonbahar ve erken ilkbahar vardır. sonbaharda nakli küçük bir avantaja sahiptir - bu yeryüzü ve bitkilerin taç nem vermeyin hangi yüksek nem olduğunu.

En iyi zamanlama nakli ardıç sonbahar - Bu Ekim ayının sonudur. O zaman başarılı bir sürecin bir garantisidir olduğunu. değil onun kök sistemi güçlü almak için zamanı yoktur savunarak ardıç dikim için en uygun zaman, ve bitki ilkbahara kadar yaşamayacağım - Ancak, sonbahar inanıyoruz olanlar var. Onlar arazi iklim koşullarına bağlı olarak, Nisan veya Mayıs ayında yapılması gerektiğini ısrar ediyorlar.

Ancak, ne zaman transplantasyon dikkate ve fide satın aldığını alınır. o açık kök sistemi varsa, hemen hava koşullarından bağımsız, açık toprağa nakli gerekir. Kutupların gereklidir. Yani fide yetiştirmek için yön ve bu ardıç yerleştirilmelidir yeni bir yerdir. sonbahar veya ilkbaharda Nakli - her zaman bitkiler için streslidir. Nedenle onlar kolayca aklimatizasyonuna taşıyabilir zaman genç yaşta bitkiler bitki önerilir.

süreç Özellikleri

Çoğu zaman, Eylül ayında satın alınan genç ateş başarıyla kök saldı ki, sonbaharda bir ardıç bitki nasıl merak Bahçıvanlar tecrübesiz. Bu inanılmaz ağaç herhangi bahçe aydınlatmak yapabiliyor. Ve bu bitkiye zor değildir. Eğer bir yetişkin satın olsaydı Karmaşıklık yalnızca oluşabilir ardıç. Dikim ve bakım açık alanda aslında herhangi bir özel bilgi gerektirmez. sonbaharda bir nakil sorun neden olmaz öğrendikten sonra belli bir teknik yoktur.

toprak oda ile başlamak için iyi ıslatılmalıdır. Bu kolayca ardıç kabı giderilmesine yardımcı olur. Nakli sonbahar birkaç aşamadan oluşmaktadır:

  1. , Uygun bir yerde derinliği yaklaşık 60 cm bir delik Dig. Geniş, bu toprak koma olarak üç kat fazla olmalıdır.
  2. dikim deliğini döller. (Sırasıyla humus, torf, çim ve kum) 1: 2: 2: vitamin karışımı 2 oranlarda hazırlanır. Ayrıca, özel olarak ardıç bazı çeşitlerinin için tasarlanmış evrensel bir gübre, ekleyebilir.
  3. doğru bir çukur içine yerleştirilmiş Genç ateş, kökler daha sonra kök sistemini serpin, yatay yerleştirilmelidir.
  4. ardıç ile iyice iki tas su dökün.
  5. Çökelen zemin malç toprak tabakası eklemek.

Yukarıda da görüleceği gibi, dekoratif bir ardıç koymak zor bir şey yoktur. sonbahar nakli burcun kök sistemi nakil sonrası ilk birkaç ay içerisinde gerekli olan nem yeterli bir miktarda, sağlayacaktır.

bahar bakımı

Basit kurallara bağlılık, sağlıklı ve güzel ardıç büyüyebilir. Dikim ve zaman değil bir sürü otnimyut açık alanda bakım, ancak bitkilerin bakımı için bir kaç numara bilmemiz gerekir.

Bahar ardıç için çok tehlikeli bir zaman olduğunu inanılmaktadır. Aktif bahar güneş ışınlarının şiddetli yanıklar kozalaklı neden olabilir. Bunu önlemek için, çuvaldan veya diğer gölgeleme malzemesi ile kapsamalıdır.

Kar inmesi sonra dökülen yaprakların ve enkaz ağaç mayo bölgeyi temizleyin. , Malç çıkarın çalının etrafında toprağı kazmak. Kurutma arazi sonra yeni bir katman doldurun.

kış bakımı

Kış için hazırlık genç ardıç lutrasilom tamamladı. Uzun ve yayılma ardıç yetişkin bandaj. Periyodik kar saldırmasını bir ağacın dalları sallamak, bu kırılma de engeller.

Gübreleme ve sulama

Ardıç - sabit sulama gerektirmez talepkar olmayan bitkidir. Kuru Yaz aylarında 2-3 kez bir ay sulanan. Bir dal da püskürterek su püskürtülür. Bu iki haftada bir, akşam veya sabah erken yapılabilir.

Ardıç kirlenmesini yayı (1 metrekare başına yaklaşık 45 gram) nitroammophos olabilir. gübre yazında ayda bir kez, inorganik veya organik gübre kullanılabilir.

Sen büyük bir ardıç büyüyebilir. Nakli sonbahar ve bunun yetkili bakım bahçe güzel yapmak yardımcı olabilir ve bölgedeki hava olacak - temiz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.