ÇirkinlikBahçıvanlık

Nasıl kuzukulağı yayı Bitki? yetiştirme ilkeleri

yataklarda ilk birinin baharında orada kuzukulağı. Bu, çok dona karşı dayanıklıdır ve yetiştiriciliğinde basit, çok yıllık erken yumuşak yeşillik bize vitamin zengin bir çeşitlilik (örneğin, A, B ve C gibi), asitlerin çeşitli türde sağlar ve çok büyük bir yüzdesi demir ve potasyum düşen bunlar arasında iz elementleri. Kuzukulağı bahar yararlı maddelerin kış boyunca açlıktan vücudun ihtiyacı, ancak bunun tonunu doldurmak için sadece edebilmektedir.

Yeşil çorbası, çorba, sebze, patates püresi, kekler için doldurma - bu kuzukulağı yapılır ne olduğunu tam listesi değildir. Bu sadece lezzetli değil, aynı zamanda yararlıdır. Pratik olarak bir erken yeşillikleri ile aynı yatağı aziz sahip değil hiçbir bahçıvan yoktur.

büyüyen koşullar

Hatta kuzukulağı ve nasıl onlar için bakım bitki nasıl bilmiyorum edenler, temel kurallarını tanır sahip, çok kolay büyüyecek. Bilmen gerekir kuzukulağı büyümeye en fazla 4 yıl olabilir bir sitede ve sonra yenisini almak zorunda.

mümkün olduğunca erken iyi bir hasat toplamak için, yatak yerleştirilir verimli toprak, özenle zamanında sulama ve ot. Ve Kuzukulağı normal büyüme önler ve hemen silin buğday otu, gibi bir ot dikkat etmek gereklidir.

yeşillik mükemmel killi toprak, turba ve hafif asidik tohum toprağın işlenmesi için. Yataklar kısmi gölgede yerleştirilebilir - bu koşulların kuzukulağı, normal taşır ve hatta bu nedenle artık sulu ve yumuşak kalır inde.

Ne zaman ekmek kuzukulağı

Soğuk havalarda önce erken ilkbahar, yaz (Haziran, Temmuz) ve geç sonbahar, - sürekli taze yeşillikleri sahip olmak isteyenler, kuzukulağı bir sezonda üç kez ekmek yapabilirsiniz.

  • Erken ilkbahar dikim toprak işleme hazır hemen sonra başlar. Hasat aynı sezonda tutulabilir.
  • kuzukulağı yaz Dikim Haziran ve Temmuz aylarında olumludur. Çok iyi soğuk hava önce takviyeli ve şimdiden erken ilkbaharda ilk sürgünler verir.
  • Kışın By tohumları Ekim sonu veya Kasım ayı başında ekilir, böylece soğuk hava önce büyümek için zaman yok. Baharda böyle bir dikim ile, çok erken hasat elde edebilirsiniz.

ekim kuzukulağı

Kuzukulağı tohumları dikim öncesi Öncesi suya batırılmış edilmelidir. Ama bunu yapamaz.

o 3-4 yıl büyüyecek üzerinde Çiçek yatak dikkatle kuzukulağı olarak kazılmalıdır. daha iyi bir büyüme humus (polvedra) oluşan besleme, üre elde edilmiştir (1 saat. Kaşık) ve nitrophoska yapmak için (2 yk. kaşık).

  • yatak üzerinde gevşeyen 1 cm derinliğinde ve onlara tohum kaplı oluklar olun. aralarındaki mesafe 5-10 cm olmalıdır.
  • En tohumlar toprağın ince bir tabaka serpilir ve yavaşça elini onu geri bastırdı.
  • kuzukulağı tamamlanan sulama Dikim, zemin çok güçlü değildir nemlendirilir ve yağmur kullanmak daha iyidir.
  • Bir yatak polietilen bir film ile kaplı ise, fideler 4-5 gün içinde beklenebilir. Bir yatak çıplak kuzukulağı üzerinde 2 hafta içinde filizlenmeye.
  • fideler göründüğünde, onlar çalılar mesafeden az 5 cm arasında bırakarak inceltilmiş olmalıdır.

bakım Yönetmelikler

, Kuzukulağı bitki nasıl bilerek daha kolay ona bakmak için. Temel gereksinimler - bu ot mücadelesi ve sulama, satırlar arasındaki zamanında çapalama olduğunu. Gerekirse, ince bitki aralarında 5 cm'lik bir mesafe bırakarak büyüdü.

Hasat bol için, her defasında nitrojen bileşimi esas gereken yaprakları budama sonra kuzukulağı sıvı gübre karışımı beslemek için tavsiye edilir.

Sonbahar mutlaka yatak kompost veya 2 1 başına kare kovalar humus oranı. m ve yine dikim ikinci yılında aynı gübre yapmak.

hasat

kuzukulağı ve nasıl onlar için bakım koymak nasıl aşina olması, hasat öğrenmek etmektir. O, bu karmaşık birşey gibi görünüyor, ama bu dikkat ederek bazı incelikleri vardır, sezon boyunca iyi bir hasat sağlayabilirsiniz.

sonbahar yaz aylarında, Mayıs ayında olabilir kuzukulağı yaprakları toplayın. Bunları yırtılma başlamadan önce, çiçek yatak ot gerekir ve toplama sonrasında Çapa satırları yapmak.

Sen en uygun zaman toplamak için bilmeli - kuzukulağı en az beş yaprakları oluşan soket şekilli zaman. artan noktası (ucu tomurcukları) zarar vermemek için çok dikkatli bir şekilde, yerden 4 cm bir yükseklikte en kesilir. sezon için genellikle mahsulünün 4 kaldırıldı. Ortalama olarak bu 1 metrekare başına yaklaşık 2 kg olabilir. m.

dok okları oluşmaya başladığında, durur ve açılı okları temizlik bırakır.

Kış, vitamin ve minerallerin bu kaynak, kuzukulağı dondurulabilir masanızın üzerinde olması (ve bu en kolay hasat yoludur) ya da konserve. Bu yöntemlerin tarifleri sade ve her zaman size uygun olanı seçebilirsiniz.

Şimdi kuzukulağı bitki nasıl biliyorum, ve büyümeye çok kolay olmasına dikkat ederek o, belki de onların dikkat etrafında taze yeşillikleri bu kaynağı yürüdü olanların, onların yatak üzerinde koymak istiyorum.

kuzukulağı büyütün - ayrıca hoş bir tadı vardır vitaminler ve mineraller bitkinin zengin hasat elde etmektir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.