KanunDevlet ve hukuk

Kod. kodlanmış yasa nedir?

Elimizde kanunlarıyla yaşamak zorunda. Bazıları devlet ve toplumun çıkarlarını korumak için tasarlanmıştır ve biz ve nasıl yapacağımı biliyorum ki bazı basitçe, eylem belli bir seyir ayarlanır. Çoğu yasalar bağımsız formda olsa da en önemli ve kamuya tanınmış, orada kodlanmıştır.

"Yasa serttir, ama yasa"

Tabii ki, ne zaman ilk kod, kimse hassasiyetle diyecekler. Kökleri antik Yunan ve Roma'ya tarih, ancak mevzuat aktif kodlama Sovyet döneminden (XX yüzyıl) daha yakın başlamıştır. O sayesinde dikkati çekiyor mevzuat sistemleştirmeye kodu ortaya çıktı. systematization nedir? Bu yapılandırılmış sistem görünümünde mevzuatı getirmek, akıllı süreci düzenlenir. Uzun bir süre başladı ama aktif olarak XVII-XVIII yüzyıllarda sadece kullanılmaya başlanmıştır., Örnek olarak, ünlü Kod Napolyon. Gelecekte, mevzuat sistemleştirilmesini devlet organlarının en önemli görevlerinden biri olacaktır. Yasa böylece, bir kural olarak, koruyucu ve cezalandırıcı fonksiyondur, ancak, düzenleyen ve kontrolü, cezalandırmak ve bastırmak için tasarlanmıştır anlaşılmaktadır çünkü tasarlanmıştır kime herkes için bir zorunluluk onun bağlılığın.

Nasıl sistematize yasalar

Genelde, systematization 3'ün türleri - kodlama, konsolidasyon, dahil. Bizim de yasal ailesinin en gelişmiş ait (Roma-Almanca) kodlama, bunun sonucu da kodudur. Kodlama nedir? Bu tek bir dosyada birleştirilir tüm düzenlemeler sosyal hayatın bir alanı düzenleyen "yasa", seviye olan mevzuat sistemleştirmeye türüdür. Basitçe, kodu koymak - federal yasalar bir dizi ve genellikle Federal Kanunu olarak adlandırılır böylece kendisi, kanundur. Şu anda, orada Rusya Federasyonu'nun pek çok kodlardır - Ceza İnfaz Medeni Kanunu bizi görmeye ve tüm aracılığıyla oluşturulan yasaların kodlama. Onlar eklemek, değiştirmek ve bu konuda olanlara belirten sadece belirli federal yasalara dayanarak ortadan kalkıncaya olabilir. Federal yasalar, devletimizin topraklarının tamamında geçerli genel bir kural olarak, ve (bireylerden ve bitiş kamu otoriteleri ile birlikte) sakinlerinin hizmetine ve başka bir devletin vs. vatandaşlarıdır bile vatansız kişileri gerçekleştirmek için gerekli

Amaç ve Hedefler

tüm kodların İlk düzenleyen tasarlanmıştır kamu yaşamının küreleri oldukça açık ve. Onları korumak için toplumun ve devletin çıkarlarına korumak için - tüm mevzuata için aynı olmasına rağmen Kanunu ile düzenlenmiştir ne bağlı olarak, kendi hedef ve hedeflere sahiptir. normatif-hukuki eylemlerinin Her düzenlenmesi de dahil olmak üzere, ve kodun tabi olacaktır. Bu ne tüm hakkında? yaşam sürecinde Halkla ilişkiler. Onlar yasalar çerçevesinde olmak ve bu ihlal edebilir. Biz kodlama hakkında özellikle konuşmak Buna ek olarak, bu amacı vatandaşları için en uygun olacağını böyle bir şeyi temin etmek de olduğunu belirtmekte fayda vardır. Yani devlet halleder olduğu yasal eğitimin erişilebilir ve anlaşılabilir eylemlerin oluşturulması yoluyla kültür. Tabii ki, bir avukat değil, bu Kanununa yorum yazıldı ek yorumsal eylemleri oluşturur eğer anlaşılacaktır kodunun tüm haberler - yargı ve yasama yüce organlarının işidir.

algı

Her kod toplum ve kendi bile devlet tarafından algılanmaktadır: çok o korur kamu ve devlet çıkarlarının aralığından, kendisi belirledi amaç ve hedeflere bağlıdır. o bir şeydir, çünkü sürekli tartışılan bir konu olduğunu - - Ünlü, hukuk ifade yüceltilen - "hukuk cehalet mazeret" bilmek , ceza hukuku tamamen başka - Rusya Federasyonu tarafından kurulabilir idari suçlar, tam listesini bilmek. Ancak, hukuk bilgisi herhangi bir kod karinesi ilkesini içermekle. sabit neden ne karine olduğunu ve? Bu pozisyon (geometride aksiyomu gibi) iddiasında ve sabitleme geçersiz hale getirmek için gerekli olan değildir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.