ÇirkinlikInşaat

Emniyet kemeri: alırken ne bakmak. Emniyet kemeri yapımı

çeşitli yürütürken Yüksek işler insanın sonbaharda, kendi üreten riski her zaman. Bunu önlemek için, özel koşumları kullanın. Bu cihaz, böylece çatı, derin kuyu temizliği onarımında yer alan ve kamu hizmetleri işçileri. D. Kuşakları da demiryollarında ve madencilik sektöründe kullanılan yüksek irtifa montajcılar mesleki faaliyetlerinde vazgeçilmezdir. Bu ekipmanın güvenilirliği, çoğu durumda, sağlık üzerinde değil aynı zamanda işçinin kendisi hayat sadece bağlıdır.

kayışlarının kullanılması Gerekçe

Bu tip cihazlar, bir yükseklikten düşen işçinin koruma birincil yoludur. Hiç böyle bir tehlike ihmal edilmemelidir. çalışma Aşağıda cephenin dekorasyonu bina ya da çatının basit görünebilir. Ancak, durumun yükseklikten genellikle oldukça farklıdır. Yani bazı durumlarda, ancak bu ekipman kullanılmalıdır? çalışma yüksekliği yüzeyinden en fazla 5 ve m, emniyet kemeri kullanımı, gerekli olduğu düşünülmektedir.

Bazen bu tür kemeri kullanımı gerekli ve evde olduğunu. üzerinde çalışırken Sen, örneğin, bu ekipman gerekir özel bir evin cephe düzenlemesiyle, böylece çatı pencereleri, çatı değiştirilmesi, dekorasyon dışında balkon ve montajı. D.

çeşitleri kemerleri

Böyle bir emniyet kemeri olarak ekipman seçerken, öncelikle çeşitliliği dikkat etmelidir. Şu anda, ekipman aşağıdaki türlerde ekonominin çeşitli sektörlerde kullanılan:

 1. Sınıf I (PP1). Bu tür ekipman, bir bel kemeri kayışlar ve tutturma halkası geri sarma kanat olmadan dikilmektedir.
 2. Sınıf II (PP2). Bu kemerler birinci tür benzemektedir. Aralarındaki fark, askılı donatılmış olmasıdır. Bu tip en sık acil işi gerçekleştirmek için ihtiyaç durumunda kullanılır. Endüstriyel mountaineering geçerlidir emniyet kemeri kayış. diğer bazı durumlarda kullanın.

aşağıdaki gibi emniyet kemeri askıları işaretlenmişlerdir:

 • "D" - omuz;
 • "E" - kalça;
 • "F" - omuz ve kalça iki;
 • "Ben" - eyer kayışı.

Ayrıca sapan emniyet kemerleri aşağıdaki türde kullanılır:

 • "A" - Sentetik veya naylon şeritler.
 • "B" - tel halat ;
 • "B" - naylon ip;
 • "G", - çelik zincir.

askılar en popüler türlerinden biri amortisör anahtarı bir çeşididir. Bu cihaz sonbaharda tetiklediği ve dinamik enerjisini emer edilir. amortisör ile Askılar karabina farklı modelleri ile donatılabilir.

Buna ek olarak, çizgileri olabilir:

 • tek veya çift;
 • vali uzunluğu sürgü ile donatılmış donatılmış ya da;
 • iki ya da üç karabina ile donatılmıştır.

Bazı durumlarda, bir veya başka türlü kullanmak

çalışma vurgulu gerçekleştirilebilir gerekir, sele kayış ile emniyet kemeri kullanımı. devrilme (örneğin, kolon ile) monte önlemek için önceden tespit edilmiş bir pozisyonda gövde düzeltmek için bezlyamochnoe ekipman geçerlidir. kuyu ve rezervuar çalışırken genelde kayış kemeri kullanılır. gerektiğinde kullanılan metal askılı türlerin yüksek yangın riski bir görevi yerine getirmektir.

Belirli modlarda işlemi için (örneğin, cephe pencere yıkarken) özel kayışlar ile kullanılmalıdır kayış bir ip bağlama bağlı meme düğümde tespit edilir eyer.

karabina olmalıdır neler

bir emniyet kemeri, genellikle bir çok sayıda kanca ile tamamlanabilir. Bu elemanlar alaşımlı çelikten yapılmış ve ilave takviye vida ile donatılmıştır. Elbette yükseklikte herhangi bir üretim sorununun performansında çalışanlarının güvenliği, büyük ölçüde bu elemanın kalitesine bağlıdır. ille GOST R uymak zorundadır, kemer üzerinde tüfekler, hem de ayrı satılır

Başka ne satın alırken nelere dikkat etmelidir

bir emniyet kemeri satın alırken, onun çeşitli ve belirli bir amaç dikkat, ancak bu ve bileşenler, benimsenen standartlara sertifika doğrulayan uyulmadığını kontrol etmek için emin olmak için de gereklidir. Bu onun kullanımı ile işin güvenliğini garanti edecek.

bireysel seçim

Bu nedenle, emniyet kemeri - Askı veya bezlyamochny - işçi zaman üretim görev güvenliğini sağlamak için kullanılır. Bu amaca ulaşmak için, askıları şekil dar oturan ve aynı zamanda nefes engel olmayacağını sağlamak için gereklidir. Farklı boyutlardaki bölgelerin birçoğu modelleri. Ayrıca satın alırken dikkat etmelidir. Uygun boyutta kemerini seçerek, o zaman kendiniz için uygun hale getirmek için çok daha kolay olacaktır.

Tabii ki, sadece servis ekipmanları yeteneğine güvenliğini sağlamak için. Genel uygunluk olabilir işletim kullanılabilirliğini garanti teknik özellikler misafir olarak ve bu belgede belirtilen test yöntemleri. yaşam kalitesi çalışana bağlıdır onları fayda çünkü Emniyet kemeri olarak güvenli olmalıdır.

Kim emniyet kemeri kullanımıyla ilgili çalışmaya izin verilmelidir

sadece ilgili emniyet kurallarına ve düzenlemelerine aşina olan bu işçiler SNIP (III-4-80) tabi olabilir ekipmanın kullanımı ile ilişkili üretim sorunları uygulamak. Buna ek olarak, çalışan işletim talimatları bölgeleri aşina olmalıdır.

Ne zaman çalışmaya başlamadan önce yapılmalıdır

Eğer üretim problemi başlamadan önce, emniyet kemeri Tamam olduğundan emin olmak gerekir. Bu durumda kontrol edilmesi gerekir:

 1. Etiketleme, ve periyodik olarak performans testleri kayış tarafından üretilen gerçeğini teyit etmektedir.
 2. askılar, bantlar, halatlar ve kayışlar hiçbir kırık, çatlak ve deformasyon olarak. metal elementlerin üzerinde aşınma izleri varlığını izin verilmez. kemerler ipler sıkı sıkıya bağlı olması gerekir.
 3. Carabiner serbestçe açılmalıdır. O elegeçiren, operasyonda ekipman imkansızdır izin verir.

teknik servis kolaylığı bölgelerine dikkat, tabii ki, ne zaman satın olmalıdır. Ayrıca, üretici herhangi garanti için ekipman kontrol etmeyi unutmayın. Bu yükümlülükler malların satın alındığı tarihten itibaren iki yıl süreyle genellikle çalıştırın. varsa hasar durumunda bir garanti resmi bir talimat kılavuzu sunmak gerekir.

Performans testleri Kayış türlerini yapmak için nasıl

aşağıdaki gibi bu tip emniyet kemerleri testi yapılır:

 1. Kayış mankene takılır.
 2. Dorsal kurtarma ipinin yoluyla Kayışın sonunda 400 kg ağırlığında monte edilebilir.
 3. Kukla 5 dakika boyunca düzenlenen bir yüksekliğe kaldırdı ve sonra indirdi.
 4. Kayış çıkarılır ve incelenir.

Emniyet kemeri PP 1 test, bu prosedür sırasında yatak elemanlarından ya da ne görünüşte bazı tersinmez değişiklikler yıkımını vuku bulmadığı takdirde dikkate almaktadır dur.

Bundan sonra, kere kontrol ve hatta ikinci yöntem üzerinde gerekir. Bu güvenilirlik ek garanti olacaktır.

Yöntem: kayış bezlyamochnogo test

biraz farklı yapılmış bezlyamochnyh emniyet kemerleri test edilmesi. Bu durumda, ekipman kendisi silindirik şekil yükleri sabitlenir. Ayrıca, bütün bir yükseklik ve 5 dakika boyunca aynı beklemeye yükseltildi. Son aşamada kayış de inceledi.

aksesuarları nasıl seçilir

bant deneyinden geçemezse istenirse, kendi inşaat kullanılamaz elemanlarının değiştirilebilir. böylece sapanlar, boy, Halyards, bıyık İpe iş için koltuklar ve ayrı satılır Üreticileri. D.

Böyle emniyet kemeri inşaat ve buna aksesuarları gibi, ekipman satın alma, güvenlik sağlayabilir fonların performansında diğer gerekli satın almak gereklidir. Olabilir, örneğin, bir sedye, kurtarma körüklü engelleme ve bu durumda satın alırken atalet desandörlerin ve Tabii t. D., ayrıca uyumluluk sertifikası gerektirir.

Satın alma şartları olabilir ne

Ekipman böyle bu tasarıma bir emniyet kemeri, hem de aksesuar olarak perakende ve toptan hem satılabilir. Böyle teçhizatın imalatı dahil hemen hemen tüm şirketler, ülkenin farklı bölgelerinde kendi temsilcilikleri bulunmaktadır. Bu merkezlerden biri başvurmalısınız kemerlerini satın almak için. Aşağıdaki faktörlere dikkat etmelidir satış koşullarının çalışmada:

 1. kuyruğunu satın alma imkanı.
 2. Teslim Şartları. Bazı şirketler bu tür ekipman genellikle ücretsiz olarak hedefe taşınır. Bazen nakliye maliyeti çok yüksek.

Böyle bir emniyet kemeri olarak ekipman seçerken Böylece, sen çeşitli büyüklük, sertifika ve satış koşullarının varlığı dikkat edilmelidir. Bu durumda, daha iyi bir anlaşma yapabilir ve yükseklikte üretim görevlerin yerine getirilmesinde çalışanlara tam güvenlik sağlamak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.