SeyahatYol tarifi

Viyana Schönbrunn: yerler ve fotoğraf

saray ve park topluluk ana olan Viyana manzaraları. En popüler turistik Avusturya'nın başkenti UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan, her yıl yaklaşık iki milyon turist alır.

Barok tarzında inşa Avusturya imparatorların rezidans, zarif Viyana vardır inanılmaz gurur duymaktadır. abartmadan Schönbrunn Versay baş rakibi çağrılabilir. muhteşem bir saray, pitoresk bahçeleri ve hayvanat bahçesi içeren lüks yapı kompleksi, çarpıcı, binanın sanat gerçek mücevher.

Eski bir efsane

Avusturya'nın en ünlü kültür anıtı sitesinde XIV yüzyılda Habsburg hanedanının güçlü hükümdarı eline geçti küçük manastır emlak oldu. Eski bir efsaneye İmparator Matthew aniden sessizce yeşil çalılar arasında mırıldanarak bir dere rastladı avlanan söylüyor. Hevesli cetvel duyguların ifadesini direnmek ve bağırdı olamazdı: olarak çevirir, «Schone Brunnen!» "Harika bir kaynaktan." Yani deyim Avusturya monarşinin kale geleceğin adı haline geldi.

imparatorluk sarayının inşaatının öyküsü

Türk askeri saldırılarından sonra XVII yüzyılın sonunda ciddi binayı tahrip ve restorasyon talep etti. Bu öncekinden daha görkemli yeni bir saray inşa etmeye karar verildi. Versailles - Davetli mimarı iddialı projesi muhteşem ikamet "Güneş Kral" tabanlı.

İstihdam uyuşmazlıkları ve 1728 yılında Viyana'da güzel Schönbrunn Sarayı, kızına birkaç yıl sonra kale takdim İmparatoru Charles VI, ikamet olma - Avusturya Marii Terezii arşidüşes. ülkenin siyasi yaşamının merkezi haline dönüşmüştür resmi konutu, onu komutuna göre, yeni binalar kazanır.

Bir tiyatro aristokrasi, ofis alanı, asma için performansları vererek yoktur. emriyle Marii Terezii bahçe alanlarının düzenlemesini başlar.

İmparatoriçe Koca nadir bitki ve egzotik çiçekler getirdi dünyanın farklı köşelerinden olan bir sera inşa etmek önerdi. O botanik ve zooloji düşkündür, o tek bir yerde tutsak rahat hissederiz hayvanlar ve kuşlar toplamak istedi. Yani, XVIII yüzyılda Avrupa'nın ilk büyük hayvanat bahçesi inşa ettiler.

günümüze kadar geçmiş günlerin işlerinden

yazlıklar saray kompleksi olarak yalnızca kullanılan İmparatoriçe ölüm ıssızlık gelir sonra maalesef ve birçok tesislerinde yürüttüğü onarım çalışmaları sonrasında eş mahrumdurlar. Sürekli sarayda yaşamış döneminde sadece oldu Frantsa Iosifa antik kale tarihinde yeni bir dönem başlıyor.

Viyana - İkinci Dünya Savaşı ciddi Avrupa'da Nazi kültür başkentinin bombalama nedeniyle hasar gördü sırasında. Schönbrunn diğer yerlerinden üzücü kaderi kaçmadı ve kalesinde çatışmaların sona ermesinden sonra İngilizlerin merkez bulunmaktadır. Yirmi dört yıl önce, özel bir şirket küresel değerin olağanüstü manzaraları restorasyonu için tüm masraflar yolcuları incelemek için artık kullanılabilir olduğunu üstlendi.

mimari şaheser büyüklüğü

1400'den fazla odası ve ofisler, tüm ziyaretçiler için hayranlık duygusu oluşan Sarayı. Ancak, turist en fazla kırk odalar keşfetmek, ancak bu bile sağlamak için yeterli olduğunu onun damgasını büyüleyici Viyana gördüğü tarihi bir anıtın büyüklüğü. Schonbrunn, ait Habsburg hanedanı, herkese çarpıcı bir başyapıt yaratmak için, mimarların eşsiz becerileri zevk fırsat verir.

asıl sorun - zaman eksikliği

Misafir Sarayı gerçekten lüks salonları ve galeriler, birçok heykel ve çeşmeler, Avrupa'nın en eski hayvanat bahçesi, Japon bahçesi ve çok daha fazlası ile harika park sunuyor. Bu arada, eski Schönbrunn (Viyana) turistlere onun dikkatini görmezden imkansız yetişkinler ve çocuklar için unutulmaz bir eğlence sunuyor.

Nedenle zamanında stok tavsiye ve tecrübeli yalnız hatta iki gün önceki ikamet tüm manzaraları görmek için yeterli olmadığını fark edilir.

Aynalı salon

Yani, eski bir hikaye canlandıran sarayın içinden heyecan verici bir yolculuk başlar ve turist yolunda görsel alanı büyütmek için aynalar bir sürü birinci oda var. Marii Terezii devrinde bağlılık yemini ve genç Mozart İmparatoriçe önünde yaptığı ilk sergiledi.

Ziyaretçi Çinli vazolar sıradışı güzelliğini sürpriz ve Meryem adanmış bir sunak salonda yer alacaktır.

Büyük galeri

Biz ikamet en lüks olarak kabul edilir iki harika salonlar, göz ardı edemeyiz. boyutu büyük galeri için Etkileyici sarayın büyük bir devlet odaları olduğunu. Yabancı konuklar ve muhteşem topları ile toplantılar için tasarlanan o çarpıcı iç mekanlara hayran. Yüksek yuvarlak pencereler, parlak fresklerle kaplı duvarlar ile dekore orijinal çerçeveler, altın kesim, büyük aynalar, tavan tüm ziyaretçilerin kalmak hakiki sanat zevk yapmak boyadı.

küçük galeri

geniş, bayram banket ve müzik konser bitişik ikinci salonda olarak imparatorlarla kulaklarını charmed. İşte mermer İmparatoriçesinin büst ve olan sıradışı avizeler, ahşap oyulmuş ve hayranlık hissi neden altın varak ile kaplıdır.

Küçük boyutuna rağmen, Küçük Galeri Grand şık tasarımı aşağı değildir. Güneş ışığı sabah döküldü, bu oda gerçekten gerçek dışı manzaralar sunar. Sıvı altın duvarlar ve avizeler aşağı akar gibi görünüyor, koridoru tanrıların bir konut dönüşür.

Minör galeri pencereleri bakımlı parkın güzel bir görünüm sunuyor.

İmparator kabine

incelenmesini gerektirir sonraki odası, işçinin adını taşımaktadır. Büyük İmparator Frantsa Iosifa favori çalışmadır, Viyana Schönbrunn kale hayat üflediği. Oda olmadan hiçbir fırfırlar, çok mütevazi görünüyor. Tadı önemli siyasi figürü ile ilgili bu özlü ve kolay konuşmak, temelde lüks vazgeçmek.

Burada kişisel kullanım bazı şeyleri ve imparatorun ölümünden sonra portresini görebilirsiniz.

oda Sisi

Ünlü Sisi - kişisel kabineden Frantsa Iosifa ziyaretçi Karısına ait odaya giriyor. Avusturya Elizaveta Bavarskaya en güzel kadını kadınlık modeli olarak tanınmıştır ve yaşlanmanın çok korkuyordum edildi. Prenses, 1898 yılında teröristler tarafından öldürülen birçok trajedileri, yaşadı. Onun odaları olarak, Fransız ipek, Viyana bütün cazibesini takdir üzücü bir İmparatoriçe, heykeli ile süslü. Schönbrunn - bu inanılmaz Elizabeth sevilen bir yerdir.

milyonuncu salonu

Ama sağda en ilginç oda milyonlarca, bu muhteşem sarayın incisi denir dekorasyonu olduğunu. gül ağacı ve altın dekorasyon harika panelleri hatta seyahat çok gördük büyüleyecek.

Park kompleksi

Avusturyalı turist muhteşem anıtın bilgilendirici turunun ardından saraya hemen arkasında bulunan Viyana'da Schönbrunn muhteşem bir parkın, gidin. tırmanma bitkiler, renkli çiçek yatak, şık restoran, gül çiçek bütün galerileri kemerleri yaşayan şaşırtıcı güzellik ziyaretçilerin gözleri önünde sonsuz zevk verir.

XVIII yüzyılda resmi Bahçe başında kurulan saray kompleksinin tanınmış gerçek dekorasyon, 160'dan fazla dönüm kaplar. Yeşil bir vaha belli çizgiler geometrik açıklık izlenir ve düz yollar kesişimlerinde su püskürtme çeşme güzelliği şaşırtıcıdır. En ünlü köşk mimari topluluk adını verdi aynı kaynağı aktığı bir amphora tutan mermer perinin gözleri çekiyor.

Parkta orada iki ödenen bahçe vardır, ama narenciye bitkilerle şimşir çalı karışık labirent ve bir sera dikkatini görmezden mümkün değildir.

Başka ne görmek?

Avusturya milli mirası katıldı Misafirler, Romalılar tarafından tahrip edildi Carthage simgeleyen muhteşem insan yapımı kalıntılar hakkında konuşmak. Bu Avusturyalı imparatorların güç ve iktidar sessiz hatırlatmadır.

Ve Habsburg hanedanı adanmış dikili taş görünce, bütün nefes kesen: anıtın kabartmalarla süslü büyük bir kaplumbağanın sırtında duruyor.

meditasyon için oluşturulmuş sanki egzotik Japon bahçesi: sakin gölet, yeşil yosun ve muhteşem bitkiler ile çevrili, barış duygusu neden olur. Nerede cubby cazibesine yenik ve tüm endişelerden rahatlatacaktır.

Yerel rehberler saray restoranın girişine yakın bulunan gerçekleşiyor, harika yemek gösterisi ziyaret etmek önerilir. iyi şeflerinden temsilini Öde ve 20 dakika sonraki tadımı ile kokulu elma strudel pişirin, kale tüm misafirler ile aynı başarı kazandı.

Avrupa'nın ilk hayvanat bahçesi

Viyana'da İmparatorluk Zoo Schönbrunn - turist iz yeni durağı. Sarayda olun ve sevişme hayvanat bahçesini ziyaret mümkün değildir. Önemli ölçüde hayvanat bahçesi tüm dünyada ünlüdür yüzyıllardır sınırlarını genişletti.

Yaklaşık 4500 hayvanlara ve kuşlara ev sahipliği hayvanat bahçesi, bir büyük alan, bu bir gün için mümkün değildir. Tecrübeli yalnız hayvan yavruları göründüğünde, erken yaz aylarında buraya gelmek için tavsiye vermek. sevimli Kiroseiz'e yavrularını İzle - bir zevk!

hayvanat bahçesi çocuklar için birçok Uzun bir yolculuktan sonra kendinizi yenileyebilirsiniz kafeler ve oyun alanları bulunmaktadır. Eşsiz pavyonlar "Jungle Evi" ve "Polyarium" maceranın büyüleyici dünyasına misafir alacaktır.

Schönbrunn, Viyana: nasıl gidilir?

Bağımsız saray ve park topluluk olan Schönbrunn istasyonu ulaşmak, toplu taşıma ve metro ile olabilir.

Tramvay istenen otobüsün kadar geldiğinde durdurma № 10A herkesin dovezut 10 ve 58 sayılı. Ve metro seçenler için, sen şube U4 dolaşan trene almak gerekir.

Fotoğraflarını mimari anıtın tüm büyüklüğünü ifade edemez Schönbrunn (Viyana), her zevke sermayeye eğlence çok sayıda tüm ziyaretçileri davet ediyor. Şehir manzaraları bir ziyaret büyük bir deneyim ve Avusturya kültürel hazineye geri gelmek için bir arzudur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.