Spor ve SağlıkEkipman

Modern hayatta kalma bıçak

Mutfaktan savaşmaya - Bugün bıçak birçok türü vardır. Bıçak tipine göre ayırt edilir: iki kenarlı, düz, azaltılmış ya da şişirilmiş, dipçik tanto vs.

hayatta kalma bıçak kadar uzun zaman önce değil göründüğü - Geçen yüzyılın ikinci yarısında. Onların sahipleri için teminat olarak hizmet edebileceği ve aşırı koşullarda hayatta kalmasını sağlamalıdır. Çoğu zaman, silahlar ve araçlar hem işlevlerini bir araya getirebilen bir bıçak oluşturmaya çalışır. Onların kitle kullanım başlangıcı Birinci Dünya Savaşı döneminde ifade eder. Çok daha sonra, aynı adı modeli makinesinin icadı için ünlü Sovyet Kalaşnikof tasarımcı, geniş bıçak ile yakın dövüş silahı yarattı katlama. Fikir oluşturmak için maket bıçağı giderek daha iyi tasarımcıların kafasında ele aldı hayatta kalmak için. Bazı modellerde, kanıtlanmış normal şartlar içinde, hızla belirli bir durumda kullanım için uygun hale geldi. Bunlar hafif alaşımdan yapılmış gelişmiş Garden, içi boş sap ile donatılmış yüksek alaşımlı paslanmaz çelikten imal edilmiştir.

Modern hayatta kalma bıçak - genellikle bir settir. Bu pense, sapan, testere bertaraf edilebilir bir yardımcı kılıf Skinner ve esterleri, başlatmak için bile cihazı içerebilir işaret fişeği. sağkalım bıçak genellikle bir testere olarak kullanılır. Bazı modellerde sigorta ve dayanak olarak kullanılabilir. Çoğunlukla, içi boş sap - NAZ (hayatta kalma kiti) içermesi gereklidir.

Genellikle Hollywood'un aksiyon filmlerinde kahramanları büyük bıçak kullanır. Bu tür cihazlar popüler çıkınca gerçekten, bir zamanlar vardı. Buna ek olarak, birçok özelliklerde bıçağı arzusu uygunsuz, hantal hale getirir. Ancak zamanımızda böyle bir model yavaş yavaş eski haline gelmiştir, nadiren üretirler. Son zamanlarda, hayatta kalma bıçak giderek küçük boyutlu hale gelmektedir. Geliştiriciler, genellikle boyut ve işlevsellik feda. İyi bıçak hayatta kalmak için - hantal ve aşırı donanımlı ve pratik ve kompakt değil.

Bazı modellerde çelik ve titanyum üretemezler. Bu gibi bıçak korozyon farklı türde bir düşük ağırlık ve yüksek bir dirence sahiptir. Bununla birlikte, kesme kenarının sertlik ve dayanıklılık çelik daha zayıftır.

Günümüzde bu tür çok fonksiyonlu cihazlar. Onlar sadece sağlamak kişisel güvenlik onların sahibinin, onlar da savaşta veya kullanılan aşırı durumlarda. Bu, evrensel enstrüman ve silah fonksiyonlarını birleştirir. Genellikle herhangi NAZ dahil. Bazı bıçaklar (bir mızrak yapım aslında) milin üzerine yayılmış olan, zorlu bir silah dönüştürülebilir. sap kısadır ve bunu yapmak için izin vermiyorsa, bu tür modeller genellikle bir pala veya balta olarak kullanılmaktadır.

Bıçaklar Kurtarma - bu en ilginç değişiklikler biridir. Genellikle boyut olarak küçüktür. Bunların bıçak hayli yardımcı doygunluk ve kenarları ve kesme bıçakları farklı içerebilir. Bu tür modeller oluşturmak için son zamanlarda haline gelmiştir.

Hayatta kalmak için bir bıçak satın almadan önce, onun özelliklerini öğrenmelisiniz. Bu sağlam ve tek parça bir yapıya sahip olmalıdır ve yüksek kaliteli bir malzemeden yapılabilir. Hantal pala gelince, bazıları terk edilmelidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.