Spor ve SağlıkEkipman

Çekim veya avcılık için aktif kulaklıklar: inceleme, fiyatlar ve yorumlar

çekim veya av yaparken Akustik konfor önemli bir bileşenidir. ateşli silahlarla gelen gürültü maruziyet sadece olayın veya takımların algının diğer katılımcılarla insan etkileşimi için bir engel haline değil, aynı zamanda sağlığı olumsuz yönde etkilemez. Hemen işitme yeteneğini bir değişiklik kolay değil, ama etkisinin hissedildiği yüksek seslere düzenli pozlama ile zamanla fark. Bu nedenle, her zamanki kulaklıklar sağlayamaz kulaklar için özel korunmaya ihtiyaçları vardır. Bu amaçlar için, aktif gürültü iptali ile özel kulaklık kullanmak, gözden optimum modelin seçimini belirleyecektir.

Aktif Kulaklık özellikleri nelerdir?

Bu aktif kulaklık sesi, can sıkıcı işitme kesmeye izin veren gürültü azaltma sistemini fark etti. Diğer bir deyişle, bu tür bir akustik cihazlar ses dalgalarının, insan algısı için rahat yayın yoluyla bir koridor oluşturur. Standart prosedürde atıcı veya avcı muadilleriyle iletişime geçebilmesini sağlayan hoparlör ve bir mikrofon, varlığını sağladı. Aktif kulaklıklar tarif yorumlar, sıklıkla ve pasif modelleri anılacaktır. Aslında bu model işlevleri kısmen, etkin gürültü iptali cihazları ile üst üste olmasıdır. Ama önemli bir fark vardır - onlar konuşma dahil seslerin her türlü, izin vermez.

Bir yandan, bu özellik pasif cihazların etkinliğini göstermektedir fakat diğer yandan - operasyonun niteliğine belirli kısıtlamalar getirir. Bunlar genellikle dış dünya ile işitsel temas gerektirmeyen şantiyelerde, depolama ve çekim aralıkları, kullanılır. Aktif kulaklık fırsat gürültü müdahale şartlarında insanlarla etkileşim için Ancak, zorunludur.

Temel Özellikler

kulaklık bu tip etkinlik ve işlevsellik, genellikle gürültü azaltma partinin seviyesini belirledi. Bu şekil, buna göre çekim için aktif kulaklık atış ses dalgası zayıflatır. ne kadar yüksek değerde günü, koruma derecesi kulakları bağlıdır. Örneğin, orta kategori modelleri Gürültü 20 ila 25 desibel (dB) kadar değişir.

Buna ek olarak, bu elektronik devre oynatma erişilemez güç gürültü dalga ve ardından eşik susturma, başlar, önemli. uç değer, tipik olarak 80-90 dB. Optimal değerler az 2 milisaniye daha - Böyle kesme ve kurtarma süresi gibi Ayrıca belirtmek gerekir parametreleri. İlk durumda, güçlü bir gürültü altında kesme işlemi, özelliği, ikinci olarak - yüksek güç, ses maruz kazanç restorasyonu.

modeller MSA

İsveç markası MSA kulaklığı sağlanırken aktif profesyonel kulaklıklar Supreme Pro X bir dizi üretir stereo optimal özelliklere göre elde edilir yalıtım yüzeyine sahip iki bağımsız yüksek kaliteli mikrofon sağlar. Ayrıca aktif kulaklık bu dizi önemli akustik rahatlığı daha da arttırır gürültü kaynakları, lokalizasyonu olasılığını farklıdır.

kulaklık ile sağlanan bir girdi AUX, radyo ve mikrofon dahil harici ses kaynakları, amaçlanan. desen denoising düzeyindeki Yüksek Pro X, 25 dB ve amplifikatör gürültü kesme eşiği 85 dB ulaşır. üreticileri zor koşullar için özel olarak onları geliştirmek gibi cihazların operasyon kapsamı, oldukça geniş. Ama her şeyden önce bu avcılık ve spor çekim için aktif kulaklık olduğunu. sadece 310 g - aygıtın toplam ağırlığı düşük olmasına rağmen, kulaklık çoğu elemanları metalden yapılmıştır

Peltor marka kulaklıklar

Peltor Şirket ayrıca spor ve avcılık çekim kullanılmak üzere kulaklık yüksek kaliteli modellerinin üretimine odaklanmıştır. Temel modeli SportTac 75 dB otomatik kapanma eşiği ile 95 dB için kazanç sağlar. modeli bu sınıfın modern kulaklıklar tüm avantajlarını yer vermiş - ergonomik yay dört kat kazanç yumuşak ses, stereo yeteneği vb Ama ayrı Peltor Bluetooth destek şeklinde ve cihazınıza kablosuz bağlantı imkanı kendi büküm vardır o tüfek aktif kulaklıklardan dahil .. .

Hiçbir az ilginç ve profesyonel kurtarma ekipleri tarafından kullanılmak üzere tasarlanmıştır Taktik XP modeli. Bu programlama moduna amplifikasyon ve gürültü azaltma olasılığı, hem de sessiz sesin algılanması üzerine yerleştirilen bir vurgu ile ayırt edilir.

Caldwell gelen Kulaklıklar

Aktif Caldwell kulaklık Amerikan modeli atıcılar için tasarlanmıştır. cihazları 85 dB seviyesinde bir kısıtlama 80 Hz ila 16,000 arasında bir çalma frekans aralığı ile çalışır. Bu arada, şirket amplifikatörler yapılandırma uygulanmasına yaklaşımda farklı reasonableness olduğunu. Özellikle, aktif kulaklık içinde ateşleme için Caldwell ayrıldı ve (sol ve sağ) kendi kanal her biri iki amplifikatörler ile donatılmışlardır. Genelde model atış ve ses düzeyini ayarlamak için yeteneği anda Otomatik seçeneği dahil, özellik temel bir dizi sağladı. Ayrıca, üretici cihazını ergonomi kulaklık geliştirmek birkaç eklemeler verdi. Bu, örneğin, LED pil seviye göstergesi, hem de kolay çerçeve kulaklığı ele.

maliyeti nedir?

Bu tip kulaklıklar için fiyat aralığı çok geniştir. Maliyet birçok faktöre bağlıdır. Örneğin, yeteneği bakımından operasyonel göstergelerinden farklı frekanslarda cihazın teknik uygulama, amplifikatörler sayısı ve benzerleri ile çalışmak. D. az yapılandırma aktif kulaklık 2-5000 olabilir. Rubles. Bu tutar için kullanıcı yüksek bir gürültü yüksek kaliteli ses terkinde ve özellikle konuşma tanıma sağlayamaz bir model alacak. Bu stereo efekti ile tercihen daha önemli cihaz ve gerektirecektir. Bu durumda, maliyet 10 bin artacaktır. ovuşturun.

25-30 bin kategorisinde. Özelleşmiş görevler için tasarlanmış profesyonel modelleri ve kulaklık, sunulan Has. Ayrıca zayıf sesler ve etkili gürültü iptali akustik gürültü başlangıçta güçlü amplifikasyon, kulaklık aktif segmenti mobil cihazlar ve radyolar ile senkronize edememek çok sayıda fonksiyonuna sahiptirler.

Aktif kulaklıklar hakkında yorumlar

Böyle bir cihaz durumunda yorumları, özellikle önemli olduğu için başlangıçta onun önünde duracak görevleri tanımlamak için. Bazı kullanıcılar genellikle bu fonksiyon ise, düşük kazançlı sesleri şikayetçi ve seçimi vurgu yapmak gerçeği. Ancak diğerleri için gürültü azaltma kulaklık olmamasını eleştiren. Bu durumda, her iki amaç için, avlanmak için oldukça etkili aktif kulaklık seçebilirsiniz. Yorumlar da farklı görüşler ergonomi modelleri ve seçeneklerdir. İrdeleme genel olarak mahfaza ve kulaklık telleri imal etmek için kullanılan malzeme ile ilgilidir. Özellikle aşırı koşullarda su direnci, sıcaklık etkileri ve mekanik hasarlara karşı direnç gibi önemli özelliklerdir.

Sonuç

kulaklık modellerinin bu tip aralığı işlenebilirliği rağmen çok yüksek olduğunu ve teklif edilen gelişmenin hatta bazı durumlarda yenilikçilik. Pazarda profesyonel uygulamalar için çekim sırasında aktif gürültü iptali ile avlarını alaşağı sürecinde sesler almaya gerek avcılar ve kulaklık modeli, hem de uzman ve çok işlevli cihazlar bulabilirsiniz. Çalışma sırasında uğratmadı satın almak için, doğrudan model ve onun vasıflarının gereklerini mukayese edilmesi tercih edilir. Her birim, farklı frekanslarda sesler ile çalışmak için mükemmel net kurallar vardır. Biz uzman uygulamalar bahsetmiyoruz Ancak, ev ve spor zorluklar neredeyse orta menzilli herhangi bir model işleyebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.