FormasyonBilim

Modern eğitimde eğitimin modüler teknoloji

Modüler eğitimin temel hükümleri

 

Modüler teknoloji eğitimi geçen yüzyılın altmışlı gelişmeye başlamış ve başlangıçta Batılı ülkelerde kullanımını gördük.  

Bu eğitimin özü şudur: in, kendini öğretir ya da öğretmen öğretileriyle rehberliğinde modülü ile çalışır ve eğitim hedeflerine ulaşmak bilgilendirici seyri ve eğitim faaliyeti.

Modül hedefi, bilgi bankası ve metodolojik rehberlik sağlamaya yönelik bir eylem planının oluşur öğretim hedeflerine ulaşmak için yardımcı olur. Bu bağlamda, modül modüler eğitim araçları olarak işlev görür. Okuldaki modüler teknoloji eğitimi aşağıdaki görevleri kendisi belirledi unutulmamalıdır:

- Eğer hesaba kapasitesini ve yeteneğini almalı böylece işin öğrencinin hızı, rahat olmalı için;

- Eğitim içeriği esnek olmalıdır;

- tipi ve çalışma biçimleri entegre edilmelidir;

- Birincil görevi - nihai sonucun çıkmayacağı kendimizi eğitmek için kursiyerler yeteneği, oluşumu.

kişisel, sistem ve: Çalışmanın bu tür teori ve pratiği analiz ettikten sonra, araştırmacılar eğitimin modüler teknoloji böyle metodolojik prensiplere dayalı olması gerektiği sonucuna etkinlik yaklaşımlar.

Modüler Eğitim ve ilkelerini

Modülü - bir tür müfredat, doğada bireyselleştirilmiş eğitim ve öğretim faaliyetleri, hızı öğretim yöntemleri, öğrencilerin bağımsız aktivite düzeyi. Bu nedenle, eğitimin modüler teknoloji Sunulan bireyselleştirilmiş programı incelemek belli bir özerklik derecesi ile öğrenci sağlar.

Modüler eğitim tür içerik ve hedefleri, diğer eğitim sistemleri, öğretmen ve öğrencileri karşılıklı işbirliği yollarını ve yöntemlerini formları gibi parametreler tarafından ayırt edilir. Bu seçenekler, modüler eğitim ilkelerini tanımlamak için izin verir.

Modüler yakından özgü ilkeleri ile bağlantılı olan genel didaktik ilkelerine temelini eğitim öğretim türüne. önde gelen fikir, eğitim sürecindeki katılımcıların faaliyetlerini yöneten temel kural modüler eğitim ilkeleri olmalıdır. içerik ve temel özünü düşünün.

Modüler eğitim yöntemleri, içerik ve biçim modülerlik prensibini dikkate alır. Bu öğretiye göre, iş öğretmen tarafından belirlenen öğretim hedeflerine ulaşmak için hangi malzeme bileşenleri modülleri birleştirerek ilkesine dayanmaktadır. Modüler birimleri içerisinde Eğitim materyali bireysel eğitim öğeler ayrılmıştır.

Buna ek olarak, modüler eğitim teknolojisi ekleyebilir, değiştirebilir ve eğitim materyali geliştirme fırsatı sunuyor Buna göre, dinamik ilke sağlar.

komutun içeriği ayrı ayrı elemanları tahsis edildiği prensibi tek bir entegre sistem olarak ele malzeme içinde her modül sağlar.

inşaat programı ve modüller, eğitim içeriği ve parlak asimilasyon öğrencilerin bireysel ihtiyaçlarına adapte yol esneklik sayesinde.

Modüler eğitim teknolojisinin diğer didaktik ilkelerine yakın bağlantılı olarak bilgi ve bilgi sistemlerinin etkinliğinin ve verimliliğinin ima prensip sağlamaktadır. Öğrenme, öğrenciler, pratikte bilgiyi uygulayarak marifet ve inisiyatif gösterirken, sorunları çözmek için bağımsız çalışmalarında bilgi ve beceri kazandırmak.

Öğrencilerin anlama ve eğitimden önce belirlenen amaçlarını gerçekleştirmek başardık böylece öğrenme sürecini yönetmek için bilinçli bakış açılarının ilkesine göre gereklidir.

çeşitli metodolojik tavsiye İlkeleri öğretmen profesyonelliği ve bilişsel aktiviteye öğrencinin hazır yüksek derecede sağladı.

Aynı şekilde, okulda eğitim modüler teknoloji paritesi prensibini içerir. Bu öğretmen ve eğitim sürecinde yaptığı öğrenciler arasında yakın bir ilişki ve verimli bir işbirliği sağlanması gerektirir.

Modüler eğitim ilkeleri aynı zamanda, bunlar genel didaktik ilkelerine bağlı olan, sürekli etkileşim içindedir ve.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.