FormasyonBilim

Chartreux ve mavi İngiliz - ayrılmış akraba

İngiliz mavi kedi ırkı en az bir gözü var ama televizyonda reklam görünüyor neredeyse herkes gördü. "Yüz" besleme "Sheba" zarif gri kısa peluş kürk, geniş anlamlı gözlerle kediydi. cins dikkatsizce başkalarıyla geçti Ancak, neredeyse fark etmedi kez ve zamanları vardı. Bu tip hayvanların iki dünya savaşı sırasında neredeyse tükenmiş olan ve bu türlerin geri yüklemek için uzun ve zahmetli bir iş aldı. Yani mavinin çeşitli tonlarında bir su samuru derileri benzeyen, kısa ve kalın kürk bir İngiliz buldog, kedi gibi, tombul, bir kaplan gibi, bu güçlü yaptığını nereye - griden ıslak asfalt renk?

İngiliz Mavi British Shorthair ve geçerek İngiltere'de cins oldu Pers kediler Horasan Eyaleti getirildi mavi renk. Yün uzunluğu boyunca "durdurma", düz burun, ortadan kaldırılması, aynı zamanda contanın omurga ve yanak gelişimi üzerinde çalışan Yetiştiricileri İngiliz İngilizce Bulldog için belirsiz bir benzerlik elde edildi. Buna paralel olarak, üzerinde çalışmak çok daha önce Britanya Adaları, Paris monks yakın Chartres manastırda benzer getirilen kedilerin shorthair ırkı , bunlar Afrika'dan getirilen hangi ataları mavidir. Rusya (Arkhangelsk) ve Sibirya (Tobolsk'a) kuzeyinde ise uzun karakteristik uzun kırmızımsı kürk "samur" alt türler için bilinmektedir. Ancak, Rus güzeller İngiliz farklıydı ve onun kırılgan fiziksel chartreuse.

Bu cins bile belli gölge o Fransa'da çok popüler olmuştur burada mavi ve denir - "shartre" - renk önlüklü. keşişler "dur" Persler, sadece hayvanın vücudu mühürleme üzerinde çalıştı ortadan kaldırmak için yoktu. İngiliz mavi - Sonuç olarak, menşe tamamen farklı bir cins çok benzer dışarı shartre. Her iki türün temsilcileri geniş omuzları ve iyi gelişmiş göğüs ile, (erkekler 8-10 kg ulaşmak kedi 5 kg ağırlığında) güçlü ve büyük göğüslü ile, tıknaz idi. belirgin yanaklar, büyük yuvarlak kehribar sarısı veya altın gözlü, büyük, yuvarlak onları Baş. Uzmanlara görünür değil tek fark, kuyruk: Chartreux uzun, boru ve İngiliz de - kavisli ucu ile, daha kısa.

Beyaz, siyah, kırmızı, tekir, tortie, COLORPOINT: - "İngiliz Blue" - cins isim rağmen birçok hayvanın renkleri, mavi sadece gölgeler izin verdi. Bunlar göz önüne alındığında önce Chartreuse ile karıştırılmış herhangi bir şüphe olmadan "-Saksonlar Anglo" Fransız ve İngiliz kedileri yakın akrabaları. Bununla birlikte, 1982, son olarak yeni bir standart kabul edildi ve kısa tüylü iki, birbirine benzer, kaya ayrıldı. Chartreuse, daha önce olduğu gibi, bağımsız statü verildi.

Ancak, fark aralarında tayin edebiliyorsa uzmandır. Mavi renk ve kısa saç baskın özellikleri öylesine oldukça zor, melez tarafından% 100 İngilizleri ayırt vardır. genç yaşta henüz türlerin özelliklerini görmedim, çünkü kuş pazarlarında bu yavru kedi almayın. Hatta bir geçmişe sahip, aristokrat satın, sen yüz riske sahtecilik. Sen hayvanın birine kağıdı göstermek ve tamamen farklı bir kediyi satabilirsiniz. Sadece bir üne sahip kreş bir bebeğimiz, bu safkan İngiliz mavi kedi olduğundan emin olabiliriz.

yumuşak, peluş, kalın: Rusya'da, bu cins ideal kedi hakkında tüm fikirlerimizi birleşmiş, çok popüler. Ve mavi Britanyalı bırakarak asgari gerektirir: dışarı taramak için bazen gereklidir. Bu cins jenerik hastalıkları yoktur. Ancak, belirli hayvan yanakları gelişimi için sevgilim işe yarayabilir onu çiğneme, büyük küpler halinde kesilmiş, çiğ et verilmelidir. Bu cins Temper temsilcileri en ideal: onlar atalarının olarak kalıcı değildir - Perslere, ama çok gürültülü. Kediler çok temiz, ancak bir İngiliz beyaz veya açık renk varsa, hiç estetik olmayan karartma kürk olduğunu gözlerinin kenarlarını temizlemek için tavsiye edilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.