SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Miyokardiyal distrofi

miyokard distrofi, dönem "miyokard" tanımını bilmek gerekir ne olduğunu anlamak için. Bu "pompa" işlevini yerine, kalbin çizgili kaslarının. Yani, kalbine kan pompalama. Böylece, kalp kasının dejenerasyonu - işleyişi ihlali.

"Kalp kasının dejenerasyon" kavramına dahildir neler

görünümünde bir tıbbi açıdan, miyokardiyal distrofi - kalp kası, enflamatuar olmayan lezyonların bir arıza, kalp kasılması sorumlu kimyasal patolojik değişiklikler ve biyofiziksel işlemlerin etkisi altında meydana geldiği gibi.

1936 distrofi enfarktüs miyokardit kavramına dahil kadar. G.F. Langom miyokardit nedenleri patoloji iltihabı olmayan bir yapısı olabilir bulundu. Bu nedenle, miyokardiyal distrofi tek başına olur. kas dokusu (hipertrofi) ve bunların oluşum için açık nedenlerle sadece ilk değişiklikler vardır Bu olgular, birincil kardiyomiyopati anılacaktır.

Miyokardiyal distrofi kalp kasının tüm hücrelere uygulanır. gibi tanılar duymak nedenle saçma "kalbin sol ventrikül dejenerasyon." Muhtemelen belirtir sol ventrikül hipertrofisi (diğer bir deyişle, hipertrofik kardiyomiyopati). Buna karşılık, hastalığın tersinir miyokardiyal distrofi patoloji olduğu kabul edilir. Bu nedenle, ne zaman kalp kasının belirli morfolojik değişiklikler oluşmaz.

başlıca nedenleri

Vücudun herhangi bir değişiklik ve patoloji onların nedenleri vardır, ancak hepsi değil, hala tespit edilebilir. Miyokard distrofi, bu hastalıklardan biridir. Temel olanlar:

- hipoksemi (kan oksijen azalma);

- (uyuşturucu bağımlılığı ve alkolizm dahil) toksik zehirlenme;

- avitaminozis (tam vitamin eksikliği) ve hipovitaminozu (vitamin eksikliği);

- toplam distrofi, kaşeksi (aşırı vücut tükenme) ;

- endokrin bozuklukları (bozukluklar hipofiz bezinin hipotiroidizm, hipertiroidizm);

- elektrolit, yağ, protein ve karbonhidrat metabolizmasının ihlali;

- miyopati, miyasteni (nöromüsküler bozukluklar) gravis;

- (menopozda) hormon durumu;

- uygunsuz açlık ve bazı diyetler.

Kalp kasının Klinik dejenerasyonu

Bu ihlalin klinik tablo miyokard distrofi meydana altta yatan hastalığın bağlıdır. Genellikle bir şikayet olarak anılacaktır:

- kalp bölgede hoş olmayan duyuları;

- genel bir halsizlik;

- kalbim ağrı ağrıyan, dikiş ve ütü doğa değil, nitrogliserin yanıt ve uzun süreye sahip;

- performans azalması;

- Egzersiz veya yürüyüş sırasında nefes darlığı;

- yorgunluk;

- aritmi (daha atıyor ve taşikardi).

Kalp kasının Distrofi - hastalığı ilişkilidir ve ek olarak teşhis edilir. Bu bağlamda, tanı formülasyonu özel bir yöntem vardır. Klinik belirtiler iyi EKG tarafından gösterilmektedir.

Tedavi ve korunma

Tedavinin süresi ve kalp kasının değişikliklere yol altta yatan hastalık ile belirlenen ilaç yazabilir. Doğal olarak, tüm bu hekim fonksiyonu. distrofi enfarktüsü birincil tanı olarak poz, hastalığa yol açan nedenleri belirlemede ısrar etmek gerekir. Bu durumdan, atanan tabii etkinliğine bağlıdır.

miyokard distrofi Önleme - Bir önlenmesi ve önemli hastalıkların erken tedavisi. Bu şekilde iskemik hastalık kalp, diyabet, hipertansiyon ve diğerleri. davranış belli ilkelere uymak da (zararlı alışkanlıkları, beslenme, vb yaşına uygun fiziksel aktivite ve kaçınarak) kalp kasının dejenerasyon riskini azaltacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.