SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Ayak bileği çıkığı: Belirtileri ve Tedavisi

Ayak bileği - Alt bacak ve ayak bağlayan eklemdir. Bizim ağırlığı vardı hareket - Bu ortak çok önemli bir özelliktir. Anatomik yapısı sayesinde bu zor görevi gerçekleştirmek için yapar: dışarıdan eklem sanki daha dayanıklı hale kasların enmeshed çeşitliliği. Bu kaslar, doğası gereği çok esnek ve elastiktir. daha kırılgan - Ama tam tersine, onları güçlendirmek veya edebilirsiniz insan hayatı boyunca, kaslar daha zayıf ve ayak bileği olun. daha az güçlü ayak bileği hayatı, sedanter, hareketsiz çalışma inaktif yolu, temel egzersiz yetersizliği olabilir olun. Tam tersine, düzenli fiziksel aktivite, hareketlilik egzersiz güçlendirebilir. Ama günümüzde çok az insan şeklinde ayak bileği korumak için zaman bulmak. Bunun bir sonucu olarak, daha fazla insan gibi bir çıkık gibi sorunlarla karşı karşıya ayak bileği, ayak bileği hasarı, ayak bileği gözyaşı. çıkık bir ayak bileği: bize en yaygın ve tehlikeli yaralanmalara düşünelim.

Bir ayak bileği burkulması nedir

Çıkık ayak bileği - ile ayak bileği yer değiştirmesi yırtık ligamentler. Bazen bu kayma, kısmen, daha sonra çıkığı bir sublüksasyon denir ki, tam değildir. Ama bağ mutlaka kırmak zorunda değildir. dislokasyon kırmadan çıkık denir ederken kaslar, sağlam kalır durumlar vardır. Genellikle çıkık sonucu bir yaralanma ayaklar. Çıkık ayak bileği - Sorun sporcular değil, aynı zamanda sıradan insanlar sadece karşılaştığımız - yeterli kötü hareket yapma.

ayak bileği çıkığı belirtileri

Bir bilek burkulma ise belirtiler şöyle olması muhtemeldir:

• ayak bileği bölgesinde keskin, keskin, şiddetli ağrı;

• bile dışarıdan belirgindir eklem, şeklinin değiştirilmesi;

• yürüyen şiddetli ağrı;

• şişme veya ayaklarda şişkinlik.

Yukarıda da değişebilir organizmanın özelliklerine bağlı olarak, temel belirtilerdir. alışılmış çıkık gibi böyle başka bir formu ayırın. ayak bileği eklemi etrafında kaslar zayıf ve korumasız olduğu zaman Çoğu zaman, bu olur. Oldukça sık olur çünkü Olağan diye adlandırılan. Her zamanki çıkık tek farkı alışılmış çıkık hiçbir şiddetli ağrı olmasıdır. Eğer ortak değiştirdi düşünüyorsanız Ama, biliyorsunuz - Eğer çıkık bir bilek var.

ayak bileği çıkığı tedavisi

Tedavinin çıkığı acil ve doğru olmalıdır. eklemin çıkması ise artık iki saatten vpravlen edilmelidir. ayak bileği burkulması şiddetli ağrı eşlik eder çünkü bu durumda, acele etmelidir. Hiçbir durumda müşterek yalnız düzeltmek kalkmayın ve herkes onu yabancıya güvenmiyorum. bu sadece bir doktor olabilir düzeltin. Bu nedenle, ana görevi - en kısa sürede travmatik noktada olması. çıkık ağrı zor ve güvensiz katlanmak gibi ağrı kesici almak güzel olurdu. Sağ ayak bileği eklemi için çok daha zor bir diğerinden daha olduğunu ve genel anestezi veya anestezi altında gerçekleşir. Bu işlemden sonra, doktor üst uyluk parmaklardan bacağında alçıyla empoze etmek gereklidir. Bu manipülasyon birkaç hafta sonra bir sıva gibi olmak gerekir. iyileşme sürecini hızlandırmak için, masaj ve fizik tedavi kullanılmasını öneririz. Tipik olarak, doktor merhem ısınma, çıkık sırasında ağrı kesici reçete. Ama, bu morarma önlemek, acıyı dindirecek, varsa, şişme rahatlatmak yardımcı olacaktır ayak ilk üç gün içinde buz uygulamak gerekir. remove alçı sonra, şok veya ani hareketlerinden aylarca yaralı bacağını korumak için gereklidir. Vpravlen eklemler, ancak, zayıflamış kasları belki henüz tam coalesced değil.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.