Gıda ve içecekYemek tarifleri

Kiraz tohum reçeli: Klasik tarifi ve çeşitleri

Belki vişne reçeli çocukluk çağlardan beri çoğumuz için favori. Bütün meyveleri ile tatlandırılmış ve bir çay var ve ona bir meyve içecekler ve jöleler ev yapımı, hem de turta doldurmak için kullanılır yapabilirsiniz. Nasıl pişirmeye tohum vişne reçeli? onun hazırlık tarifi, hala bizim büyükleri tarafından kullanılan bir ve birkaç varyasyon bizim makalesinde bulabilirsiniz. Yalnızca malzemeyi hazırlamak ve işe almak gerekecektir.

tohum Vişne reçeli: kış için çilek klasik tarifi

Sen unsurlarıdır burada gerekir:

  • çukurlar taze kiraz 1 kg;
  • şeker 800 g;
  • Düz süzüldü 2 bardak su.

Yıkama iyi bir maç lüzum veya çeşitli yerlerde kürdan chop her pişirmek için, saplarından meyveleri temizlemek ve. Sıcak su içinde ihtiyaç ağartma sonra 4-5 dakika boyunca su (80-90 ° C'ye kadar ısıtıldı). , Şeker ve su belirtilen miktardan şurup pişirin içine birkaç dakika için kiraz daldırma, dinlenmeye bırakıldı ve sonra yumuşayana kadar ocakta kaynatın. - hazır değilse bir kaşıkla reçel bir damla alın ve yaymak, biraz pişirmek için gerekirse, bir plaka üzerine dök: kontrol etmek çok kolaydır. Bankaların dökülmüş ve depolama için karanlık bir yerde koydu.

tohum Kiraz sıkışması: su katkısı olmadan pişirme tarifi

Bu yöntem bir öncekine benzer, ancak reçel hazırlanmasında size su ekleyin gerekmez. çilek 1 kg üzerinde, şeker aynı miktarda gerekir. Akşam, kiraz, yemek pişirmek için bir kapta kuru ve yeri yıkayın dökün şeker sonra, karıştırın ve sabaha kadar bırakın: suyu oluşmuş bu süre içinde. Sonra meyveleri ile ocakta yemekler koymak ve 5-6 saat bekletin, 10 dakika boyunca kaynatın (bu yöntem birkaç aşamada reçel hazırlanmasını kapsar) ve belirli bir süre sonra, hazırlık getirmek. önceki tarifi açıklanan nasıl kontrol edilir. kıyısında dökün ve kışa kadar tutun.

tohum Vişne reçeli: hızlı ve sıradışı tarifi

Ne çeşitli yemekler hazırlama süresini azaltmak için, hostes ile gelmedi. Burada üzerinde ... tava reçel yemek pişirmeyi göstereceğiz! Eğer bu tarifi kullanırsanız, hasat kalın ve kokulu dönecek. hazırlanan meyve ve atın şekeri 1 oranında: tencereye koyun 1, karıştırın ve bir taşım kaynatın, bu durumda su eklenmesine gerek yoktur. çilek suyu, kaynamaya kadar başladığınızda, karıştırma ve köpük kaldırarak, ateşi kısın ve 25 dakika pişirin. Bitti. Bu steril kavanoz ve rulo kapaklarında dökülebilir. Tek şey - kemikler bırakın beri kiraz reçeli hatırlamak fazla bir yıl boyunca saklanmalıdır prusik asit, sağlık için son derece tehlikeli. Aynı kemiklerle erik malzemeleri depolama, örneğin, geçerlidir. Bu arada, bizim iş parçasının tat ve lezzet defalarca literatüre ve şarkılar, örneğin belirtilen: "yüzyılın sonra Ve yüzyılın yaygara döngüsünde çözünür Ve korkunç meşgul - sen vişne reçeli yemek ...." (Yazar Mikhail Shcherbakov, "Vişne reçeli"). Yani bir tatlı, bir sanat nesnesi haline gelebilir boşuna bu en favori davranır çocuklar ve yetişkinler biri olduğunu bahsetti mi böyle yürümüyor. doldurma ile yaptığı kokulu pasta kış pişirmeye çalışın, özellikle çocukların tatil ya doğumgününde, bir festival masaya koymak için gurur duyabilir. Şimdi tohum vişne reçeli pişirmeye ve diğer meyveleri reçel veya marmelat daha hazırlanmak için artık zor olduğunu anlayabiliriz nasıl biliyorum.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.