KanunDevlet ve hukuk

Vatandaşlık Yapımı çocuk: Prosedür

Şimdi kayıt çocuğun vatandaşlığı Basitleştirilmiş işleme gerçekleştirilir. Daha önce ayrı iç astarları elde etmek için gerekli olursa, şimdi sadece damgayı. Kural olarak, çocuğun vatandaşlık ailesi uyruğuna bağlı olacaktır. Birçok sevecen anne ve baba değil olmuştu bilerek çocuğuna vatandaşlık sorunu karar verirler. Böylece, "vatandaşlık çocuğu Making" konusunu düşünün.

Ne zaman gereklidir?

Bir kişi iki şekilde vatandaşlık elde edebilirsiniz:

  • ebeveyn (ler) talebi;
  • Doğum yerine göre.

Bir çocuk, örneğin, Rusya'da doğmuş, ama babası ne de annesi ne o ülkenin hiçbir vatandaşlığına sahip edilmişse, ailesi olmak üzere Devletin vatandaşı olacak. Bu kural Rusya ülkelerinin tamamına uygulanır ve kan ilkesini denir.

Bazı ülkelerde izin çifte vatandaşlık. Örneğin, bir çocuk ABD'de doğmuş ise ancak ailesi Ruslar biri o iki ülkenin vatandaşlığına kabul edilebilir. Amerika'da, olup, ABD'de doğan her insanın hareket "toprağın hakkı", otomatik olarak bir vatandaş haline gelir.

Çoğu durumda, böyle bir sürecin sorunu, bir çocuğa vatandaşlık zararına gibi, pasaport almak için ihtiyaç vardır, yurtdışına seyahat etmek veya annelik sermaye almaya belgeleri toplarken.

Rusya Federasyonu vatandaşlığını kazanma gerekçeleri

Federal Kanunun temelinde Rus vatandaşlığı 30 Mayıs'ta Federasyonu 2002 Rus vatandaşlığı aşağıdaki şekillerde tarafından satın edilebilir (Madde 11).:

  • doğuştan (o veya 1992 sonrasında doğmuş çocuklar için geçerlidir);
  • Genel bir şekilde onun kabul sonucu;
  • basitleştirilmiş bir şekilde ulaştığı tarihten nedeniyle;
  • vatandaşlık kurtarma durumunda.

vatandaşlığı elde etmek için temel koşul 5 yıl (sürekli) içinde Rusya'da bir tesistir. Bireyler için bu süre bir yıla kadar düşürülebilir.

Rus vatandaşlığı Yapımı

çocuk 06.02.1992 den 01.06.2001 yıllara dönemde doğmuş olsaydım, ailesi pasaport bürosuna atfedilen olmalıdır bir açıklama, yazmak gerekir. Buna ek olarak, anne ve baba, tabii ki, bir ikamet izni, pasaporta sahip ve gereken doğum sertifikasını oğlu veya kızı. Çocuklar 14 yaşından küçük ise, ondan bile Rusya'da vatandaşı olmayı kabul ettiğini belirten bir bildiri gerekir.

çocuk Şubat 1992 sonrasında doğmuş ise, uygun uygulama yazmak değil, aynı zamanda kayıt verileri göndermemeyi gereklidir. Bu belgelere sahip ayrıca pasaport ofisine başvurmalıdır.

baba ya da anne Rusya'da vatandaşı ise, bir çocuğa vatandaşlık kaydını yürütmek amacıyla, ona (noter tasdikli) bu tür bir hareket yaptığı rızası ek bir açıklama gerekir.

Tüm belgeler kesinlikle kanunla belirlenen standartlara uygun olmalıdır sundu. vatandaşlık için başvuru 7. His formunun şeklinde yazılır, siz (elektronik veya basılı formatta) Federal Göç Servisi ofisleri sorabilirsiniz. belgelerin paketi aldıktan sonra Göç Servisi çalışanı bizzat ileteceğini gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.