ÇirkinlikBahçıvanlık

Leningrad bölgesinde kış için Barınak gül. süreç kış için barınak yükseldi?

Gül daima herhangi bahçe kraliçe olarak kabul edilmiştir ve bakım özel bilgi ve beceri gerektirir. Çekilme Hardy çeşitleri gül dikim onlar, doğru bakım altında olan memnun ana sunucuların bir yıldan fazla olan da sadece Rusya'nın güney bölgelerinde ayrıcalığı, ancak kuzey, olmadığından emin olun. Kış için Barınak güller hep karlı kış yok ve sıcaklık farkları bitkinin ölümüne yol açabilir, çünkü Leningrad bölgesinde, kendine has özellikleri vardır.

Leningrad bölgesi için Çeşitleri

Her zaman çok iyi bakım dikilmiş güller don hayatta değil, nedenlerden biri olabilir:

 • damıtma yanlış bir yol. Bir sera çalı Yetiştirilen ve anaçlar her zaman don değildi.
 • Çeşit. Park veya yatay don korkan az görür ve minimal koruma ile kışı olabilir. Hibrid Çay ve tırmanma sınıflarda koruyucu cihazların yapımına talebiyle sıcağı seven bulunmaktadır. Sredneustoychivye - çok yönlü floribunda ve gül minyatür türleri.

işin başlıca türleri

Leningrad bölgesinde kış için Barınak güller birkaç aşamada gerçekleşir:

 • besleme bırakma.
 • Kırpma.
 • Temizlenmesi.
 • İşleme.
 • Hilling.
 • Barınak.

Her operasyon bölgesi ve gül iklimi tipine bağlı olarak kendine has özellikleri vardır. zamanda ısı farklılıklarından tarafından dikte Dönem sıcak düşüş, seshit olamaz barınak, zaman -5 ° C altında hızlı bir dondurma anlamlı acele hazırlık çalışmaları ise.

Hazırlık çalışmalarının başlangıcı

Leningrad bölgesinde kış için Barınak güller yaz ikinci yarısından itibaren başlar. Doğal takvimin rengi, düşmeye hazır göre, hızlı büyüme sürecini yavaşlatmak ve kesinlikle şu anda yasaklanmıştır:

 • Temmuz sonu - zorlu büyüme mevsimi gübre (azot) yapmak.
 • Sonbaharın başlangıcı - kesme çiçek ve çiçeklenme tam döngüsünü tamamlamak için bitki müdahale etmeyecek şekilde tomurcukları, soldu kopmak.

Yukarıda belirtilen işlemlerden herhangi biri donlarından başlamasından önce son derece istenmeyen bir yeni sürgünlerin gelişmesi için bir uyarıcı olarak hizmet verebilir.

Sonbahar ilk ay ortasında bahar daha iyi büyümesi için besin maddelerinin kendi kaynağı sağlanması, çalı potasyum ve magnezyum preparatları döllemek için gereklidir.

Şu anda, o operasyon çiçeğin büyüme sürecini başlaması için zemin gevşetmek arzu edilir.

Eylül ayının sonunda, çalılar üzerinde yapraklar kurumaya başlar ve tam zamanında sararmış yaprakları kaldırmak için geliyor. Sen kapağın başlangıcına sonbaharın sonunda, kuru yapraklar çıkarılmasını sağlamak arzu edilir, hasta yaprakları ile başlamalıdır, ancak hasat ve yanan sadece hastalar çekimleri sınırlandırmak mümkündür.

budama

İyi kış ve bahar çiçek açan gül sağlamak Zorunlu önlemler - kış ve budanması için bir sığınak. Eser türü bitkinin çeşitli tarafından belirlenir.

Tüm burçlar Trim yaşı ne olursa olsun, gereklidir. kaldırıldı:

 • Çiçek, tomurcukları.
 • Hasta ve don taşımak ve çalı enfeksiyona yol açabilir, ölmek mümkün değildir ki, sapları zayıf.

bir çalılık kırparak sonra kendi boyutuna bağlı olarak, tüm diğerleri kaldırılmalı, 5'ten fazla ana dalları olmalıdır. Tüm çalışmalar bir eğik kesim bırakarak sadece keskin aletle yapılmalıdır.

Yükseklik sürgünler onu çeşitli bağlıdır, kışlama için izin verildi.

 • Parkın Frost dayanıklı çeşitler pratikte sadece önleyici bir temizlik ve zayıf dalların temizlenmesi düzenlenen kısaltılmış.
 • en fazla 5 böbrekleri hibrid çay, floribunda ve hava parçanın kesilmiş büyük bir yüzdesi, diğer daha az dayanıklı çeşitleri.

Bireysel yaklaşım gerektirir tırmanma gül, esasen kısaltılmış bir kış mahsul için barınak ve çünkü uzun sapları spesifik,. Hastalıklı ve kuru parçaları, hem de tüm olarak yaprakları kaldırmak gereklidir.

kesme çıkarılmasına karar, sen çürümesine sebep olacaktır şey olmamalı gölgelik geleceği için, pokrova.Uborka dikkatli olmalı toprağı temizlemek için başlayabilir.

Dezenfeksiyon ve hilling

Birçok bahçıvanlar soru sormak: "Nasıl kış için barınak önünde gül işlemek için" Birkaç çözüm vardır:

 • Klasik varyantı:% 5 demir sülfat, ya da Bordo karışımı. Ama daha garantiler için önleyici tedavi bunun için birçok bahçıvanlar iyi dezenfektan etkisi verir "fitosporin", kullanmak, yaz aylarında yürütülen ve yapılmalıdır.
 • Daha basit bir yöntem, her zaman kül kullanarak etkili bir yöntem değildir. 1 m2 başına kuru külün bir kutu: zemin ve ıslak sürgünler serpin.

Bombelenme - Bush altında toprak farklı bakteri ve mantar ihtiva edebilir olan yöntemin, dezenfekte edildikten sonra, kum gerçekleştirmek için tercih edilir gül durumunda, bir çok bahçıvanlar olağandır. Boulder yüksekliği ortalama olarak en az 20 cm. Gevşek tutarlılık kum bitkinin yer altı parçaların iyi havalandırma teşvik, kabuk dondurma oluşturmayan, kök sistemini, Bush büyüklüğüne bağlıdır.

kış ve hilling için barınak önünde gül İşleme kuru toprak ve sürgünler üzerinde yapılır. Bu dönemde sorunun özellikle sonbaharda, yağmur, nadir değildir olabilir. Basit Verim: Polietilen kullanımı, bir şemsiye veya çadır şeklinde olabilir. o da toprak sadece Bush'un arzu edilir, ama ne zaman örtün.

Pişirme barınak

Çalı zayıflatabilir çok erken sarma malzemesi olarak, ısı yalıtımı -5 ° C (düşük niteliklere sahip dayanıklı çeşitleri için kritik sıcaklık) elde etmek için tam ölçekli bir işlemi başlatmak için tavsiye edilmez. Çoğu zaman dönemi kapsayan - bu Kasım Ekim-başından sonuna geldik.

çalı dalları kış uykusu öncesi kesilmez olarak İşçi giriş çeşitliliği, çok zahmetli tırmanma gül, kış mahsul için bir barınak bağlıdır ve büyük zatrachivaniya zaman ve kaynak ile geçer, düzgün eğmek gerekir. Hafif bir çalı altında zemin gevşetmek gerekirse bu, yavaş yavaş yapılmalıdır. Konu bir kamış ile, daha önce belirtilen üzerinde istiflenmiş bağlanabilen antikorlar veya kalkanları yüzey ve sabit tutucular lapnikom.

sıcağı seven çeşitleri için koruma

özel bakım ve tırmanma gül gerektirir, kış için bir sığınak birçok şekilde uygulanabilir, seçim bölgesi ve sahiplerinin olasılığı iniş bağlıdır:

Kalkan. Güvenilir ve zaman alıcı bile aşırı soğuk renk hayatta kalma oranı yüksek sağlamaktadır seçeneği.

 • sabitlenen iki çivi varlığını gerektir ahşap panoları, uzunluk çiçeği, 90 cm genişliğinde yüksekliğine bağlıdır.
 • dalların sabit yapının üstünde ayarlayın.
 • önyargı üzerine çatıyı tutmak için zemine bir kama sürün.
 • Film lapnikom: En nem koruma konumlandırılmış. Çoğu zaman yeryüzü filmi doldurmak için bir öneri yok, ama tüm bahçıvanlar aşırı kondensat ortaya çıkmasını korkarak gitmek için.

kalkan, isteğe bağlı olarak, ahşap plakalar yapılmış sıkıca aşağı getirmek olup, yarıkların bulunması kabul edilebilir. için ana kriter -, ağır kar sürüklenir yapısı zarar kırbaç kırabilir güvenilirlik yükseldi.

Bu çerçeve ve trim yöntem olarak kullanılmaktadır.

İkinci durumda ilgili sürgünler yeryüzü tuğla, kalas ve branda ile bastırarak, ladin şube ve lutrasilom ile kaplıdır.

Sık - tırmanma kendi özellikleri olacak bu durumda kış için bir barınak gül bunların arasında bulunan çalılar farklı çeşitleri ile sera.

Dallar yere indirilmesi edilemez, bunlar tıkanmış-desteklere mesajları giderebilir ve çatıyı yapmak gerekir.

Barınak sınıflarda floribunda, melez çay

Çoğu durumda, Leningrad bölgesi orta dayanıklı çeşitleri kış üzerine koruyucu hava kuru bir yöntem gerçekleştirilmiştir.

Avantajı: İyi havalandırma, kolay imal

Sen yapmanız gerekecektir:

 • Hazırlık-çerçevesi. Uygun metal çubuklar ya da ahşap bloklar ve raylar. yüksekliği genellikle sadece 50 cm üzerinde, Bush bağlıdır.
 • çit eşit olması tüm bitki kuşatmak gerekir.
 • çerçeveye sabitlenmesi Yapı yalıtımı kapak. Hava sirkülasyonu ve iyi emme fazla nemi engellemeden nefes alan yapısı - Birçok uzman maksimum yoğunluk, özelliği lutrasil kullanmak önerilir. Aynı zamanda, çok sık karton, halıların, yollar şeklinde eldeki ladin şube ya da malzemeler kullanılır.
 • birkaç kat katlanmış ıslak polietilenden izolat dış bölümü. Aynı anda biter açık kalır.

Kabul edilebilir kondensat oluşumu önleyerek, lapnika lutrasila kapsayan iki kat ve film olmadan devre uygulanır.

yüksek güvenilirlik taşları yapmak için yalıtım prikopat, alt kısmı.

-15 ° 'yi aşan zaman, yan yalıtım parçaları ihmal zıvananın üst kısmını kapatmak için gereklidir.

Ve sonunda

sabit sıcaklık değişiklikleri toprak hastalıkların gelişmesi için faydalıdır kondensasyona yol vermek olarak Leningrad bölgesinde kış üzerine Sığınak, havalandırılmalıdır. o hale yalıtım özellikle dikkat etmelidir düşük yağış doğu bölgesinde, gül de bölgenin karlı bölgeleri için kışlama en uygun en havalandırılmış ve dona dayanıklıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.