Sanat ve EğlenceLiteratür

Bir leopar ile Acemi kavga: Sahne Analizi

Bir leopar ile Acemi kavga - şiirin önemli bir bölüm, ek olarak, o en iyi bilinen ve incelenmiştir. sahne defalarca sanatçı tarafından izah edildi. Bu işi F. Konstantinov tarafından yapılmıştır N. Dubrovsky, Pasternak ve gravürler hatırlamakta yarar var.

"Acemi": Bir leopar ile kavga - Analiz

bu şiiri okumuş edebiyat eleştirmenlerinin için bu bölümün analizi büyük önem taşımaktadır. Bir leopar ile Acemi mücadele kahraman temel öğelerini açıklar, bu nedenle işi anlamanın anahtarıdır. bizi ilgilendiren küçük bir şiirde bölüm dört âyet alır - 16 musluklar 19 çok onun için mekan, hem de işin ortasında sahne yerleştirmekten Mihail Yurevich Lermontov kompozisyon bölüm önemini vurgular.

Başlangıçta ayrıntı leopar tarif. Hayvanın karakteristik tersine, güç ve Acemi yırtıcı güzelliği hayran genç adam, düşmanlık ve korku olmadan bir kahraman verilir gerçeğini dikkat etmek önemlidir. Yazar, birçok karşılaştırmalar kullanan leopar gözleri ışıklar, simli saç gibi parlayan söylüyor. ay ışığı altında koyu ormanda yılında eski geleneklerinden biri kız kardeşi ve anne çocuğun kez rivayet olabilir, oturma masal hatırlattı.

canavar

Bir leopar ile Acemi mücadele dikkate alındığında, yırtıcı, ana karakteri gibi, gece keyfi, o neşeyle oynadığını belirtmek gerekir. Canavarın şiire ilişkin tüm tanımlamalar, o çünkü önümüzde, doğanın bir çocuktur, bir çocuk olarak tanımlıyorlar. Leopar arazi gücünü sembolize hangi hayvan ve insanlar - Gerekli elemanlar denk.

savaş

Hem savaş katılımcı aynı derecede güzel, onurlu yaşam ve ücretsiz. Manastırın uygun uygulama değil onun gücü, bir testin - Acemi Bir leopar ile mücadele etmek. "El Kader" kahraman başka bir yol açtı. Kendisi, zayıf oruç ve dua için uygundur dikkate kullandı. Ancak, yırtıcı karşı zaferden sonra, o gururla yeni fırsatlar açar. olaylı ve dinamik: Birçok fiiller yazar kullandığı eylem hızlı bir değişim gösteren ile, leopar Acemi ile tüm inanılmaz büyüleyici savaşı tahmin edebilirsiniz.

duygudurum en doğru şekilde "pislik" sözcükleri iletmek olduğunu, "olabilir", "acele". Olay yerine boyunca alarm, ana karakteri dışarı çıkamaz. Ancak Acemi leopar kırarak değil, kazanır ve kader ve doğa güçleri, çocuklara karşı düşmanca. ne koyu renk ahşap sanki kahraman vatanlarına dönmek arzusunu bırakmayacak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.