Yiyecek ve içecekTatlılar

Mikrodalga fırında gözleme: yemek tarifleri

Hepimiz, krepların bir tencerede çok miktarda yağda kızartıldığı gerçeğine alışkındır. Ancak, Rus halkı tarafından sevilen bu çanağı almanın başka bir yolu var. Bir mikrodalga fırında krep nasıl yapılacağı üzerine, yazımızdan öğreneceksiniz. Kendimizden sadece mutfak başarısı için istiyoruz!

Mikrodalga fırında gözleme (fotoğraflı reçete)

Ürün Listesi:

 • İki çeşit tereyağını (eritilmiş ve kremalı alın) (her 2 çorba kaşığı);
 • 3 yumurta;
 • Orta yağ içerikli süt - 2.5 fincan yeterlidir;
 • Beyaz şeker - tadı için;
 • 250 gram un (tür çok önemli değil).

Krep pişirme süreci:

1. adım. Mikrodalgaya tereyağı ile plaka yerleştirilir. Tam güçle açın. 30 saniye sonra eritilmiş tereyağı çıkarırız.

Adım # 2. Yumurtaları özenle parçalamalı, proteinleri hemen sarılardan ayırmalıyız.

Adım numarası 3. Cam kaseyi al. Bütün sarıları ona gönderiyoruz. ½ su bardağını boşaltın. tuz ile Sezon. Una dökmeye başlıyoruz. Bu malzemeleri karıştırmayı unutma. İnce bir damla ile, mikrodalgada daha önce eritilen yağı boşaltın. Hiçbir topaklar kalmadığından emin olalım. Süt ekliyoruz.

4. adım. Şimdi ayrı bir çanak çırpılmış beyaz eklemeniz gerekir. Bütün bunlar sıradan bir kaşık veya bir fırça ile karıştırılır.

Adım # 5. Fırında krep, eritilmiş tereya ile kaplanmış tatlı tabağı. Şimdi 2 yemek kaşığı hazırlayın. Daha önce elde edilen test kaşığı. Bir kaşık kullanarak, katmanın ince olması için eşit şekilde dağıtın.

Mikrodalgada krep bir dakika boyunca tam güçle pişirilmelidir. Tabağı alıyoruz. Gözleme makinesini dikkatle kaldırın. Yine hamuru dökün ve fırına koyun. Süt, un, yumurta, şeker ve yağdan oluşan karışım bitene kadar bu eylemleri yerine getiriyoruz.

Kupada yulaf ezmesi krep pişirmek

Gerekli malzemeler:

 • Biraz yoğunlaştırılmış süt veya sıvı bal (tatlı sulama için);
 • Bir yumurta;
 • 3 yemek kaşığı al. Yulaf unu, tereyağı ve tereyağı kaşığı (az yağlı);
 • En iyi miktarda pişirme soda bıçağın ucundadır.

Pratik bölüm

Öncelikle, bu tarifi ana özelliği bir seramik kupa, bir tatlı çanak kullanılmasıdır.

Fırını açın. Bir kupaya tereyağı koyun. Mikrodalga fırına 30 saniye koyduk. Bu süre zarfında, yağ sıvı bir tutarlılık elde edecektir. Fırını kapatırken biz de.

Bir fincan yağda yulaf unu dökün. Orada tavuk yumurtalarını parçalayacağız. Soda miktarını ve süt miktarını ekleyin. Bu bileşenleri karıştırıyoruz.

Mikrodalga fırında kaç tane krep pişirilmelidir? Tam güçte üç dakika ve yarım güçte bir dakika. Hanehalkını masaya davet edebilirsiniz. Ağız sulandıran kreplarımızı tabaklara koyuyoruz. Ve tatlı sulamayı unutma. Yoğuşmuş süt, sıvı bal ve hatta şekerle karıştırılmış ekşi krema olabilir.

Mikrodalga fırında rendelenmiş krepler: yoğun süt ile tarifi

Bakkal seti:

 • Beyaz şeker - yeterli 2 çorba kaşığı;
 • İki yumurta;
 • 15-20 gr un;
 • Rafine yağ - 4 çorba kaşığı. l;
 • 1 litre inek sütü;
 • Tuz - en fazla 1 tatlı kaşığı değil.

Dolum (dolum) için:

 • Bir veya iki kavanoz yoğun süt (krep sayısına bağlıdır);
 • 5 yemek kaşığı. Kakaolu kaşıklar (örneğin, Nesquik);
 • 100 gramlık bir tereyağı ikram ediyor.

Ayrıntılı talimatlar

 1. Bir kapta, her iki yumurta da kırın. Beyaz şeker döküp süt içine dökün. tuz ile Sezon. Yavaş yavaş un tanıtın, elekten geçirin. Sonra hamur sıvıya dönecektir. Bunu başarmak zorundayız. Bütün parçalar bir fırça ya da çatal ile "kırılmış".
 2. Kızartma tavasında, rafine edilmiş yağı ısıtırız. Yangın kapanır. Daha önce elde edilen krepler için sıcak yağ dikkatlice eklenir. Malzemeleri bir fırça kullanarak karıştırın.
 3. Krepleri bu şekilde pişirirken tavanın yüzeyini yağla bulaştırmayın. Sonuçta, karışımın bir parçasıdır. Bununla birlikte, ilk gözleme kızartmadan önce, biraz yağ dökebilirsiniz. Bu, yüzeye yapışmasını önleyecektir.
 4. İnce krep almalıyız. Her biri hemen tereyağı (krem) bulaştırdı.
 5. Kakao ve yoğun süt kullanarak tatlı bir dolgu yapıyoruz. Bu ürünleri bir kapta karıştırın.
 6. Ekmek için cam şeklini alıyoruz. Tereyağı ile kaplanan tereyağı krepleri bir tüp katladı. Onları birbirlerine sıkıca bağladık. Üstü tatlı bir dökme suyuyla. Ardından tüplere sarılmış ikinci krep katmanını hazırlayın. Yine su dökün.
 7. Yani, krep yoğun dolu. Formu mikrodalganın içerikleriyle birlikte güvenle gönderebilirsiniz. 5-10 dakika işaretliyoruz. Her şey mikrodalga fırının gücüne bağlı.
 8. Mikrodalgada krepler biraz kahverengileşti, ancak henüz istenilen koşula ulaşmadı. Formu mikrodalga fırından alıp ısıtmalı fırına göndermeliyiz. 180 ° C'de, bulaşık en fazla 10 dakika pişirilecek.

Kakao ve yoğun süt dolumu ile emprenye krep, kelimenin tam anlamıyla ağızda erir. Görünüşleri ve tat kaliteleri yalnızca çocuklar tarafından değil aynı zamanda yetişkin tatlılar tarafından da takdir edilecektir. Herkes için güzel bir iştah açın!

Sonuç olarak

Mikrodalga fırında pişirilen krep, kızartma tavasında kızartılmış kreplerden farklı değildir. Muhteşem, çatlak ve son derece lezzetli olurlar. Ve en önemlisi, bir mikrodalga fırın kullanarak zaman kazandırırsınız.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.