SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Menopoz? Semptomlar şimdi öğrenin!

kadınlar için yaklaşık 51 yıl yaşındayken adet döngüsü durur. Tıbbi terminolojide bu dönem menopoz denilen ve yaşlanma her kadının içinde önemli bir adımdır edilir. Menopoz yaşı 40 ila 55 yıl arasında değişebilmektedir. âdet kadınların Bırakma farklı şekillerde acı: diğerleri oldukça rahatsız ve zor taşıma menopoza hissetmek sırasında birisi, vücuttaki herhangi bir değişiklik fark etmedi.

Bir kadın bedeninde böyle önemli bir değişiklik sebepleri nelerdir? Elbette, bu normal menstruasyon ve gebelik için gerekli yumurtalıkların hormon ürettiği östrojen miktarı nedeniyle. Bir kadının tamamen üreme fonksiyonunu ve o durmayacak adet döngüsü kaybederken 35 yaşında başlayarak, vücuttaki östrojen miktarı, her yıl azalmaktadır. östrojen düzeylerindeki değişiklikler adet kanamasının durdurulması, aynı zamanda kalp, kemik, cilt, saç ve idrar yollarında sadece etkiler.

İlk menopoz işaretleri - düzensiz döngüleri ve vajinal kuruluk, genitoüriner sistem ve ateş basması ile sorunlardır.

herhangi bir kadın menapoz çevrim, düzensiz hale geldiği için, bir rahatsızlık yaşamasının deşarj şiddetini değiştirmek başlar.

Çoğu kadın menopoz oluşur bir anda gelgit endişe ediyor. Bu tür belirtileri o kadar kötü değildir, ancak genellikle uyku etkiler. Gelgit genellikle büyüyen göğsünden ilk ısı dalgaları ve boyun, yüz ve ellere kademeli olarak yayılır hangi bir anlamda denir gerçeği. Her gelgit belirgin farklılık , terleme , gece uyku özellikle iken. Süre gelgit, 3 dakika ortalama büyük değil, ama onların oluşma sıklığı yaklaşık olarak her saat oluşur.

Menopoz bir diğer belirti vajina, vücutta östrojen seviyelerini düşürdü olur sebeplerinden kuruluğu olduğunu. Nedeniyle eksikliği, vajinal duvar da elastikiyet ve güçlü kuruyana kaybına neden olur az salgılanması, ayırmaya başlar. akar bir dönemde menopoza, belirtiler kuru ve elastik olmayan vajinal kadın seks sırasında ağrı ve rahatsızlık yaşamaya başlar nedeniyle bu tür şiddetle cinsel yaşamı etkiler.

Azaltılmış östrojen düzeyleri sadece vajinal duvardaki kuruluk etkiler, ama aynı zamanda yol açar , idrar ile ilgili sorunlar ürogenital sistem büyük ölçüde azalmış kas tonu ile sonuçlanır.

keşfettik gibi Menopoz, belirtileri, bir kadın yorgunluk, sinirlilik hissetmeye başlar, böylece çeşitli hormonal anormallikler bu sadece vücutta iç değişiklikler, aynı zamanda iştah, ruh hali ve uyku üzerinde derin etkisi, etkiler, ve bu verimliliği ve depresyon azalmaya yol açar .

menopoz döneminde rahatsızlık düzeyini azaltmak için, ilk etapta bir kadın, basit, sağlıklı bir diyet takip etmelidir. Günlük diyet meyve, sebze, süt ürünleri ve tahıl bol içermelidir. Yüksek yağlı diyet ile gıda kötüye kullanma. alkol ve kafein, baharatlı baharatlar kaçının. Aktif yaşam tarzı (egzersiz, yürüyüş) sıcak basması rahatsızlığı azaltacaktır ve ayrıca menopoz sonrası bir tehdit haline geliyor osteoporoz mükemmel bir önleyici olacaktır. Güçlü bir rahatsızlık değiştirebilir ise östrojen hormonunun semptomlarını hafifletmek üzere, onu içeren bir doğum kontrol hapı uygulaması.

Genel olarak menopoz ortaya çıkar bir anda, belirtiler senin hakkında çok endişe değildir. Zaman doktor ziyaret ve onun tavsiye takip ederse, o zaman yakında normal ve olağan yaşama dönecektir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.