SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Ewing sarkomu: belirtileri, prognoz, tedavi

Young sarkom - çok agresif bir tümör hastalığı ilk niteleyen James Ewing adını aldı. 5 ila 30 yaşındaki erkek ve genç erkeklerde hastalık geliştirme olasılığı daha yüksektir. Başka çağda hastalık ortaya çıkar neredeyse hiç. Genellikle sarkom 10 ila 15 yaş arası erkeklerde buldular. Kızlar da daha az sıklıkla böyle bir hastalıktan muzdarip, ancak. Hastalık sadece bulunan beyaz ırk.

Sarkoma kemik içinde gelişen bir çok tümörüdür. Ewing sarkomu olasılıkla pelvis, lokalize olur omuz eklemleri, tibia. Bununla birlikte, genellikle en sık göğüs lokalize yumuşak doku, periferal neyroepiteliomami (retina tümörler) ve Askin tümör çoklu nöroektodermal tümörler eşlik eder.

bir genç bölgesinde şişlik, halsizlik, ateş göründüyse pelvis ait omuz kemeri veya büyük tibia, uzman bu Ewing sarkomu adı verilir hastalığın ilk aşaması olduğunu varsayabiliriz. Onun belirtileri çok çabuk gelişir.

Halsizlik, sıcaklık artışı, tümör oluşumu üzerinde bacak progresif ağrısı. Neoplasm hızla boyutu artmaktadır, dokunulamayacak kadar ısınır. Yavaş yavaş, tümörün yerine önemli ölçüde yukarı gergin kuvvetle kan damarlarını ve kasları genişletmek. zaman oldukça kısa bir süre sonra kesinlikle düzgün çalışamaz. Doğru tanı, hekimlerin sadece hastalığın gelişimini askıya alabilir.

Röntgende, ultrason, kemik taraması tanısı için kullanılan bir biyopsi için doku örnekleri alır. Zamanında tanı da hastalığın derecesini belirlemek için yardımcı olur.

lokalize tümör oluşumu aşaması tek bir gövde şeklinde düzenlendiği zaman. akciğer, kemik, kemik iliği yayıldı sahne yayılan tümörlerin üzerinde.

o Ewing sarkomu olarak korkunç bir hastalığı tedavi etmek mümkün mü? Hastalığın gelişme Tahmin genellikle uzmanlara başvurduklarında bağlıdır.

Tipik olarak, erken tedavi amputasyon, yüzgeçlerin kaldırılması veya diğer işlemler için başvurmadan yalnızca usul ve ilaçlar, hastalıkların kurtulmak.

Ne yazık ki, Ewing sarkomu tanısı alan hastaların büyük çoğunluğu son derece kötü hissediyorum, ve tümörler önceden yayılmış sadece doktora gitmek. Bu durumda, en sık cerrahi tümörlerin çıkarılması ve kemik bazen bir bölümünü seslendirdi. Şiddetli durumlarda, kaburga amputasyon veya kaldırılmasını gerekebilir.

Ne olursa olsun operasyon tüm hastalarda yapılacaktır olsun, radyoterapi kemoterapi alırlar.

Her durumda, Ewing sarkomu az tedavi edilir ve bir yıldan bazen daha fazla.

Ayrıca olguların% 80'inde erken tedavi iyileşmeyi yol açar. Birden metastaz oradayken tedavi başlatılmışsa, prognoz daha kötüdür.

Ancak, bugün kötü prognoz olan hastaların tedavisi için yeni bir radikal yöntem yoktur. Entegre radyo ve kemoterapi, radyoterapi ile birlikte kemik iliği nakli önemli okuma geliştiren veya kök hücre.

Ne hastalığın görünümünü kışkırtır? Bu sorunun kesin cevabı henüz var ama Ewing sarkomu vakalarının% 45'inde yaralanma arka planda gelişir bulundu etmez. Buna ek olarak, bu iskeletin ve ürogenital sistem anomalileri bazı gelişimini etkileyebilir.

hayat hastalığın görünümünü etkilemez çünkü hastalığın önlenmesi, yok. Ancak, kendilerini doğru duyarlı, saygılı tutumu, doktora sağlık, zamanında tedavi büyük ölçüde tanı kolaylaştırır, bir çare başarmak için izin verir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.