SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Çocuklarda enterit

Çocuklarda Enterit akut ve kronik formlarda oluşabilir. gastroehnterokolitah benzer klinik belirtileri ilk. Kronik enterit bazı durumlarda, bu transfer enfeksiyonlara, alerjik reaksiyonlar, ameliyat sonrası görünür, akut sonucu olabilir. Ayrıca proteinlerin zaman eksikliğini ortaya çıkar. Önemli viral enterit.

Çocuklarda enteritin ana nedeni bağırsak içeriği, duvar boşluğunda ve sindirim ihlali geçişini hızlandırmaktır. Bunun bir sonucu olarak, önemli ölçüde enzimatik aktivite azaltılmış ince bağırsağın. Örselenmiş karbonhidrat, protein, yağ metabolizması. Çocuğun düşük yaş ile bu ciddi komplikasyonlara yol açar. Hastalığın ana tezahürü ishaldir.

Çocuklarda enterit bol dışkı ile karakterizedir. Bunlar açık sarı bir renge, mukus ile karıştırılır sindirilmemiş gıda parçaları bulunmaktadır. Bazen dışkı şişman neden olan renk, parlaklık, gri kil türü, olur.

bağırsak içinde bozunma süreçleri bulunması, dışkının, saldırgan çok hoş olmayan bir koku ortaya çıktığı durumda, köpüklü dışkı fermantasyon göstermektedir. Bununla birlikte, en karakteristik klinik belirti defekasyon sırasında meydana gelen acı. Alevlenme dönemi (20 kata kadar günlük) dışkı sıklığındaki artış ile karakterize edilir. ağrı ve karın bölgesinde guruldama endişe Hastalar, şişkinlik belirir. Hastalığın genel işaretleri özelliği metabolik bozukluklar ve başka organ sistemlerinde fonksiyonel değişikliklerdir.

Semptomlar mide ve bağırsakların diğer hastalıklarla benzer beri çocuklarda enterit, dikkatli tanı gerektirir. Bu hastalığın gelişimine verilere dayanmaktadır: Belirli gıda, süt, bir bağırsak enfeksiyonu bilgisi, klinik belirtilerin türleri (guruldama, karın ağrısı, şişkinlik), dışkı, sonuç coprogram doğasının hoşgörüsüzlük. Enzimatik, emici ve motor fonksiyon bir çalışma ince bağırsağın. Tanı ve biyopsi intestinoscopy ehemmiyetli yardım tek tek bölümleri ve intestinal mukoza türetilen malzemelerin daha sonra muayene sahiptir. Floroskopi düşük olması nedeniyle bilgi içeriği ve çocuklar için tehlikeler yürütülen değildir.

Çocuklarda enterit tedavi kapsamlı olmalıdır. yüksek protein içeriği, fizyolojik norm yağ, karbonhidrat kısıtlaması içeren komple bir diyet Atanan. Tam yağlı süt, lif yüksek miktarda gıdalar, tamamen diyet dışında tutulmalıdır. hastalık ve hatırı sayılır susuzlaştırma prob yönteminin şiddetli esnasında sindirim sistemi tedarik besinleri uygular. İntravenöz protein hidrolizatlarının tatbik. Atanan C vitamini, B kompleksi, folik asidi içerir.

Enzim preparatları, bu hastalığın tedavisi için gereklidir. Antibiyotik tedavisi şiddetli ders enterokolit için belirtilir. İşlemden sonra, bu ilaçlar normalleşmesi katkı probiyotikler gösterilmiştir bağırsak mikroflorası. Bu amaçlar için adsorbe kullanılan bakteriyofajlar, kaplama maddeleri, şifalı bitkiler bulunmaktadır.

Çocuklarda Enterit çok tehlikeli bir hastalıktır. Bu nedenle, onun zamanında önlenmesi önemi. Bu dysbacteriosis olmuştur çocuklarda akut bağırsak enfeksiyonu ve fonksiyonel bozukluklar, gıda alerjileri sürekli izlenmesini gerektirir.

İkincil hastalık önleme hesap ve sürekli denetim çocukları ayarı, gelişimin erken dönemlerinde hastalığın tanımlanmasını gerektirir. Vitaminler, diyet, biyolojik ve enzim hazırlıkları içermelidir ki, anti-nüks tedavisini yürütmek için de önemlidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.