SağlıkTıp

Insan organlarını Küçülen: Özellikler

Hepimiz nedeniyle kas dokusunun varlığı, insan bedeni ve uzayda parçalarını taşımak mümkün olduğunu biliyoruz. Ancak vücudumuzdaki ve hâlâ cesetleri orada küçülüyor. Hepsi normal yaşam fonksiyonları için gerekli gerçekleştirin.

yetkililer nedir

İlk olarak, genel vücut ne olduğu görelim. Bu gövde parçası , belirli bir konuma, karakteristik yapı kaplar ve bir ya da bir çok işlevi yerine getirir. herhangi bir organın bir çok önemli bir özelliği, çeşitli dokular içermesidir.

Toplam olarak, insan vücudunun dört vardır: epitel bağ, kas ve sinir. Bunların hepsi yapı ve fonksiyon olarak benzer hücreler tarafından oluşturulur.

insan organlarını Küçülen

daralma organların bileşimi zorunlu olarak kas dokusunu ya da bunların özellikleri kendisine yakın olan hücreler dahildir. Örneğin, deride kolajen lifleri düzenlenmiştir. Bu nedenle yapıya, germek yapabiliyor ve hareketlerin çeşitli uygulanmasını engel olmaz. Tüm kesme organları kendi hacmi ve uzunluğunu değiştirmek ve sonra varsayılan durumuna dönmeden yapabilirsiniz.

kas dokusunun yapısının özellikleri

Kas dokusu, Miyofibril adlandırılan tek kontraktil liflerinden oluşur. aktin ve miyozin - Yeni mesajlar belirli proteinleri oluşturulabilir. Aralarında enine köprü ile birbirine bağlanmıştır. Sinir dürtüler kas liflerini uyarmak ve onlar düşmeye başlar. Bu işlemin esası çapraz köprü yardımıyla aktin filamentler miozonom arasında çizilmiş olduğu gerçeğinde yatar. uzunluğu kas lifleri azaltır.

Çizgili kas dokusu

Birkaç türü vardır kas dokusunun. Hangi bir kesme organları çizgili veya dokuyu çizgili oluşturur? Bu yüz ve iskelet kasları, diyafram, gırtlak, dil, yemek borusu, üst kısmı. kumaşın Bu tip elyaflar, uzun ve çok çekirdekli vardır. Mikroskop altında, koyu ve açık renk şeritlerin dönüşümlü benziyor.

Çizgili kas dokusu, bilinçli olarak gerçekleştirilmektedir, kasılma ve gevşeme yüksek hız ile karakterize edilir. Sonuçta, adam kendisi uzuv hareketi ve yüz ifadesi değişikliklerini kontrol eder.

Kalp kası dokusu

Kalp - özel bir gövde. onun hızına sıklığı kişinin hayatına bağlı, çünkü operasyonda sürekli olduğunu. Bu nedenle, bu gövde oluşturulur ve adı çizgili doku, özel bir türü olan - kalp. Bu tek tek liflerin birbirleriyle kilitlenecek olan özel alanlarına sahiptir. Bu yapı, tüm organ eş zamanlı bir azalma sağlar. Çok önemli bir özellik kalp kasının iletkenliktir. Bu organı çevresinde bir kısım üretilen uyarım dağıtma oluşur. özel kalp hücreleri periyodik kalp kası üzerinden yayılması ve onun kasılmalarının ritmini düzenleyen darbeleri ortaya çıkar. Bu özellik otomatizm denir.

Neischerchennaya kas dokusu

Evde kullanılan kesici gövdeler çoğunlukla düz veya neischerchennoy doku oluşur. Bu mide-bağırsak, mesane, bronşlar ve akciğerler, kan ve lenf damarlarının duvarları. Mil şeklindeki hücreleri ve ışık mikroskobu altında mononükleer yumuşak dokunun eşit olan. Onların karakteristik özelliği - oldukça yavaş kasılma ve gevşeme. olmayan keyfi ve faaliyetleri insanın iradesine bağlı değildir. Örneğin, mide veya bağırsak kasılmaları durduramaz.

Yani, kesme insan organları kendi yapısında kas dokusunun çeşitleri birinde var. Kalbin Uyumlaştırılmış otomatik işleyen çizgili liflerin özel bir tür sağlar. Düz kas dokusu iç organların bir duvarını oluşturan ve yavaş kendiliğinden azalır. Vücut hareketi ve bireysel parçaların Kesikli elyaflar sağlanmaktadır. Hızla azalmış ve adam tarafından kontrol edilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.