BilgisayarlarEkipman

4 ekran çözünürlüğü: 3. Temel özellikler

Modern teknolojik ilerlemelere kullanılmadan günlük yaşam hayal etmek zordur. Cep telefonları, akıllı saatler, tabletler, bilgisayarlar - cihazların herhangi toplum farklı ihtiyaçlarını karşılamak için günde birkaç kez karşı karşıya. Birçok hayatımız teknoloji çok daha kolay, daha ilginç, daha eğlenceli ve daha güvenli hale gelmiştir ile söylüyorlar. Ama gerçekten mi?

Ne ekran çözünürlüğü hakkında bilmeniz gerekenler

önemli sorunlardan çözümünü kolaylaştırır sadece teknolojiyi kullanmak için, ama güvenli olması için, sen 4 kişilik bir çözünürlük nasıl kullanılacağı konusunda bilgi belirli bir kümesi olmalıdır: 3, 5: 4, 16: 9 ya da mevcut diğer varyasyon. Hemen iki soru yükseltir bilgisiz: Rakamlar verilen yaptıklarımızı ve insan sağlığına güvenliğini nasıl etkileyebileceği

kelime "çözünürlük", 4 bitişik numaraları: orijinal anlamda, örneğin 3, birbirine en boy oranı (uzunluk ve yükseklik) temsil eder. Ancak inceledi değerleri farklı cihazların ekranlarının ana teknik özelliklerini belirlemeye yönelik üretici tarafından belirlenir. Özel olarak, ekran çözünürlüğü 4: 3, söz konusu aygıt ile ilgili olarak kullanılan teknoloji belirler: QVGA VGA, PAL SVAGA , SXGA UGA gösterilecek görüntü kalitesini belirlemek ya da QXGA.

Nasıl bir etkisi boy oranını yapar

Herkes uzun bir süre aygıtlarının kullanımı gözlerini etkilediğini bilir. Bu, özellikle eğlence programları için de geçerlidir. Gözleri ve ekranda az stres sağlamak amacıyla uzatılabilir ya daralmış edilmemelidir. 3, resim görünüyor daha açık ve anlaşılır görüntülenen: 4 kişilik bir çözünürlük kullanırken bu kanıt çok şey var. Bilgisayar kullanımının Bu oran ile çok rahatsızlığa neden olmaz. Birçok bilgisayar ve mobil oyunlar 4 optimal çözünürlük olarak kabul edilir nedeni budur: 3.

9 çözünürlük: Ama son zamanlarda, ekran teknolojisinin gelişmesi ile 16 giderek daha popüler hale gelmektedir. Önerilen ayarları kullanarak, hepimiz bilgisayar veya başka bir cihazda uzun eğlence sırasında görme bozulması riskini azaltır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.