Gıda ve içecekAna yemek

Margarin: bileşimi ve ürünün özellikleri

Pişirme için değil, aynı zamanda bir yedek olarak sadece bugün kullanılan Margarin ev kadını tereyağı sandviç. Onu yemem gerekir? Ne kalite margarin tatları, o yayılır ve ne kadar zarar ait?

Napolyon orta sınıfın fiyat ve kaliteyi bir araya gelecek ucuz tereyağı olacak bir ürünün yaratılmasını gerektirdiği zaman Margarin, sürekli değişen edildiği kompozisyonu, Fransa'da ortaya çıktı. Oradan bu yapay şişman tüm Avrupa'da yayıldı ve şimdi gıda üretiminde büyük bir niş kaplar.

Margarin: bileşimi ve üretim prosesi

Bu ürünün taban bitkisel yağ, ek olarak, bu hayvansal yağlar ve süt ihtiva etmektedir. Margarin üretimi kullanılan yağlar, rafine işlemi geçmek emin olun, böylece nötr bir tada sahiptir ve koku olmalıdır. Bu plastik ürünlerin şişman temel sağlar. o fermantasyona tabi edilebilmesi için Süt, margarin kremalı bir tat verir. Ama yine de, sütün miktarı kremalı tat yeterli değildir yapmak, böylece tatlar kullanılır. kararlı emülsiyonlar elde etmek için, bir emülsiyon yapıcı kütlesi içine ilave edilir, ve renk vermek için - renk. Tabii ki, tuz ve şeker olmadan yapamaz.

Margarin üretimi Aşamaları:

  • Ana yağ bazının hazırlanması, erime sıcaklığı, yaklaşık 33 derece olacak şekilde, daha sonra, bu bileşim, bir renklendirici buna ısıtılır ve karıştırılır oluşturulur.
  • Süt, bundan sonra iki bileşik grubodispersionnuyu bulamaç karıştırılır tüm çözünebilir bileşenlerin (tuzlar, şekerler, lezzet vericiler), ilavesiyle ayrı ayrı hazırlandı.
  • Bundan sonra, harç madde bir emülsiyon, bir form koruma yeteneği bu bölümü kılan özel bir makine içine düşer.
  • Daha sonra margarin soğutuldu ve kristalleşmiş.
  • Son aşama - paketleme ve ambalaj.

yayılma - Bugün margarin başka türlü var. Bu sandviç için üretilmiş ve hatta soğutma sonrasında yumuşak kalır. yayılma margarin daha sağlıklı ve bileşimi kanunla düzenlenir kompozisyonuna günü, bir yayılmasında, bu nedenle, kalite her zaman mümkün değildir izlemez en fazla 8% trans yağ, margarin ama böyle kurallar içermelidir.

Margarin: Çeşitleri

Ağırlıklı olarak margarin üç tür üretmek:

  • en yaygın olarak pişirme için kullanılan katı (pişirme) margarin, bu çekici (hiçbir boya içerir) ve hayvansal yağların bir çok taşır.
  • hayvansal ve bitkisel yağlar, çok popüler bir karışımını içeren sandviç margarin. Genellikle nispeten düşük maliyetle bağlantılı olarak tereyağı değiştirin.
  • Sebze margarin - türlerin bugün tüm en yararlı. Bitkisel yağlar (soya fasulyesi, pamuk, zeytin) yapılır, serbest yağ asitleri ve kolesterol, çok az miktarda taşır. En iyi görünen kabul margarin palmiye ve dayalı , hindistan cevizi yağları onlar trans yağları içermez olarak.

Margarin: Zarar ve faydaları

margarin oluşturan ısıtmalı, doymuş asitler, diyetteki bütün margarin yağları değişebilir ve insanlara çok faydalı değildir, bu nedenle değiştirdiğinizde mümkün değildir.

istikrarlı bir yapı sağlar, bunların bileşimi Margarin, şimdi ne dünya metresi olan pişirme kullanımı çok uygundur. margarin elde yağlar, yüksek bir içeriğine sahip yemekler hoş bir tat vermek, ancak gıda daha kullanışlı hale getirmek.

umut margarin ile tereyağı yerine edenler ağırlığı ve kısmen yanlış kaybetmek. Bu iki ürün kalori sayısı hemen hemen aynıdır, ancak, doymuş ve doymamış yağ asitlerinin oranı değişir olmasından kaynaklanmaktadır. Trans yağlar ateroskleroz riskini arttırır, bu yüzden margarin kalp hastalığı olan insanlar var arzu değildir.

Beslenme uzmanları herhangi bir bitkisel yağ margarin yerine öneriyoruz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.