Gıda ve içecekYemek tarifleri

Mantarlı Jülyen

Büyük olasılıkla, birçok bir kafede sipariş ya da "julienne" adlı bir lezzetli ve ilginç tabak çalıştı. Muhtemelen fırında pişmiş bir şeydi. Belki mantar veya et. Ancak, birkaç kişi Fransız yüzden başka bir şey denir biliyoruz. Ve hatta bir tabak, ancak dilimleme bir yol değil: spagetti gibi ince, uzun şeritler,.

nedeniyle ısıl işlem hızla affetmeye hazır olduğunda ürünler, bu şekilde kesilmiş olması Fransız şefler kesme bu yöntem için seviyorum. Böylece, orijinal fiziksel özellikleri korunur yanında esasen bütün besin maddelerinin muhafaza etmek mümkündür.

kelime "julienne" menşe çeşitli türevleri vardır. Bir versiyona göre, bu ürünlerin kesim bu yolu ile geldi aşçı, adıydı. Diğer taraftan - aslen çok genç sebze kesmek üzere metod adı, Temmuz ayı adını türetilmiştir. Sadece sonradan şefler özellikle et ve mantar diğer ürünlerle, deneme başladı.

Özellikle de o Mantarlı ortaya çıktı. dilimlenmiş mantar bir krema sosu elde özellikle lezzetli ve yumuşak. Sos kat mantar küçük parçalara ve sonuç tüm beklentileri aşıyor. Ve şimdi, pişmiş mantar, bu şekilde, çok popülerdir. Onlar hazırlandığı yemekleri adı altında - Onlar Kokot, çok farklı denilen, kafede servis edilmektedir.

Ama üzerinde ülkemizde pişmiş mantar, kremalı sos, jülyen adı sıkışmış. Ancak, mantar julienne çeşitlidir. Her kullanılan malzemeler bağlıdır. Yaklaşık olduğu jülyen pişirmeyi mantar razymi yollarını ve daha fazla ele alınacaktır.

için Reçete Julien Mantarlı:

yarım daireler - Önce, 100 mantar ince şeritlerin gram ve ampul 2 halinde kesilmiş olmalıdır. Önceden eritilmiş tereyağı 5 dakika boyunca mantar ve soğan kızarmış. Hakkında kavurma tavada bitmeden yarım dakika un bir çay kaşığı eklemek.

Sonra mantar bir tencereye veya diğer alakart yemekler düzenlendiği ve bunların% 20 krem doldurmak edilir. Tüm bunların üzerine rendelenmiş peynir serpilir. yaklaşık olarak 150 derece önceden ısıtılmış fırında, koyun mantar Sonra kaplar. Jülyen gevrek kızarana kadar pişirilir. Sıcak olmalıdır servis edin.

Mantarlar mükemmel kümes hayvanı eti dahil et ile birleştirilir. Yani, mantar gelen julienne tavuk ve birlikte pişirilebilir. Bunun için o tavuğun tuzlu su, 500 g kaynatmak için gerekli önceden olduğunu. o aşçılar iken, 2 büyük soğan doğrayın ve şeritler halinde taze mantar 300 gram kesmek gerekir. fileto pişmiş ve soğutulmuş zaman, ayrıca zemin olduğunu.

tavada kızartın için Vykladyayut soğan. Bir süre sonra, buna mantarları ekleyin. Fry mantar ve soğan yaklaşık 15 dakika bir kaynar sıvı tamamlamak için gereklidir. Bundan sonra, mantar ve soğan fileto, karıştırılmış ve tuzlu ilave edilir. Sonra ısı kapalı tava.

Şimdi hangi olmadan düşünülemez julienne olduğu bir krem sos hazırlamak gerekir. Kuru bir tavada On un 2 yemek kaşığı dökün. Bu kızarana kadar sürekli yavru karıştırarak, gereklidir. Daha sonra, aynı tavada yağlı krem ya da krem 300 g döküldü. Onlar un karıştırarak kaynatın edilir. Sos bir raddeye geldiğinde, etli içinde mantar ekleyin. malzemeler karıştırıp ocaktan alın gerekir.

Elde edilen karışım, kap üzerine serilir ve rendelenmiş peynir serpilir ve fırın içinde pişirilmiştir.

mantar jülyen olarak bu tabak ek maddeler istediğiniz herhangi bir şey olabilir. Önemli olan hesaba sevdiklerinize ürün ve tatları uyumluluğunu almaya. Hoş bir tat ve şaşırtıcı hassasiyet julienne mantar sayesinde uzun Rus metresleri yakalanan ve tatil masalarında düzenli bir konuk oldu var.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.