Haber ve ToplumDoğa

Çam Metuşelah: yaş, yer, ilginç gerçekler

Genel inanışa göre, ağaçlar - uzun ömürlü yeteneğine sadece organizmalar. Bin yıl - Birlikte onun buluşlar ile, özellikle de bir kişi müdahale etmeyecek olayların doğal akışı içinde, onların varlığını sınır değildir. Ancak, bu kabilenin en yaşlı üyesi - tüm dünyada bilinir hale gelmiştir ve her arayan dizinin ilgili olarak girildikten Metuşelah çam,.

gizemli ağaç

Çam Methuselah (yukarıdaki resim) uzun ömürlü çam ağaçları cinsinin bir üyesidir. sabit ve sert rüzgarlar, yağış neredeyse tamamen yokluğu ve oldukça ince hava: bunun varolması gayet sert koşullara ihtiyaç duyar. Böyle ağaçların bir sonucu batı ABD'de sadece birkaç durumları yaşayan olarak, en kurak neredeyse kabul edilir.

Amerikalı bilim adamları tarafından yapılan araştırmaya göre bakılırsa, çam Methuselah yakında 4850 yıl "kutlamak". O eski İncil karakterin bir isim takar. Onun mutsuz 969 yıl "adaşı" yaşı ile herhangi bir karşılaştırma gitmedi rağmen.

ikamet uzun ömürlü

Yaklaşık koordinatlar büyüme mucize ağaç isteyin bir karar verdi mi herkes tarafından bilinen edilebilir. İyi çam Methuselah California State Parks ulusal toprakları seçildi bilinmektedir. O Beyaz Dağ, dağın yamaçlarında (İngilizce Beyaz Dağ yazma) birinde büyüdü. bu yerler güçlü bir ağaç yarattık sizi uyarmak için bir plaket bile var. Milli parkın çalışanları ve büyüyen devi yüksekliğini saklanma. Ancak, (Ben çok küçük değil ağaç derseniz) çam Methuselah'ı gizler üç bin deniz seviyesinden metre, şaşırtıcı olsa da, ancak hiçbir istemleri figürü. Konumu hemen imkansız bir hassas gösterge elde etmek: gizlilik Amerika'nın kamu çıkarlarının bir örneğinde olduğu gibi, çok yüksektir. Eğer Bishop ulaşmadan, Los Angeles kuzeye, birkaç otoyol numarası 14 ve 395: Biz sadece Parkı girişinde detaylı bir rota elde edebilirsiniz.

Neden gizlemek çam: üzgün hikayeleri

Devlet kendi ülkesinde istediği ve çam Methuselah'ı büyümeye devam: gizem durup dururken ortaya çıkmadı. Nerede ağaç tam olarak, hiç kimse iki nedenden bildirilmektedir:

  1. O Edmund Schulman sansasyonel rapor yayınladı bilim adamının adını taşıyan bir çam ağacı buldum 1953, yılında dağlarda gerçek hac başladı. Ve her turist sadece ağaç eski tüfek bakmamaya istedi ama "bellekte" otkolupnut parçası. Sonuç olarak, çam Methuselah Neredeyse ölüyordum ve hükümet "kayıt" sınıflandırmak karar verdi.
  2. 1964'te meydana gelen ağza olayından sonra karar doğruluğunu teyit edilmiştir. Bundan kısa bir süre önce, Prometheus adlı başka çoklu bin yıllık çam, keşfedildi ve o zaman, 4861 yıl yaşadı. Sadece yıllık halkaları hesaplamak için - Donald Karri adlı Titiz öğrenci testereyle ABD Orman Hizmetleri izni yapılmış.

Beklendiği gibi, ormanların koruyucuları bu yüzden şevkle onların sırlarını korumak.

Çam Metuşelah: İlginç Bilgiler

Bilim adamları ağaç çağrıldığında protesto "en eski yaşayan bir organizmadır." örneğin Buzul bakteriler, Methuselah çok daha yaşlı. Ancak, daha yüksek organize canlılar arasında, o şüphesiz bir şampiyon yoktur. Bu alanda Rakip - Tazmanya çalı - ancak olarak o eski çağlarda yaşamış aynı bitkinin, içinde olup olmadığına dair şüpheler uyandırmaktadır, kırk bin yıldan daha fazla kök alır ve başka bir çocuk değildir.

Moskova'da, Mooncake adında bir rock grubu vardır. Bir zamanlar, bunlar albümünü ve Lagrange Noktaları denir. yani Metuşelah Tree şarkı Kısa Hikayeler dahil diğer kompozisyonlar arasında "Metuşelah ağaç hikayeleri."

İsveçli bilim adamı Leif Kullman onun 9550 yıl kutlanan Dalarna onların vatan ladin ili bulundu. Ancak uluslararası toplum, öldükten sadece bitkisel varis atası olduğu için Methuselah üzerindeki zaferini tanımayı reddetti.

Onlar Metuşelah çamı daha eski o dünyada bir yere, gizleme ağacı derler. Onun nerede olduğuna dair sadece ketum değil Ancak dikkatli araştırmacılar; onlar bile herhangi ailesi ile ilgilidir gizlemek. Ve tüm çünkü Prometheus ve Methuselah ilişkin insanların davranışlarına çok onları korudu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.