Gıda ve içecekYemek tarifleri

Mantar ve peynir ile julienne: Bir fotoğrafla tarifi

Nasıl mantar ve peynir ile bir jülyen hazırlanır? Birçok ev kadınları tarafından bilinen bu lezzetli ve narin yemeklerin tarifi. Onların numaraya kendini düşünmüyoruz, makale gönderme yararlanmak için tavsiye edilir. Seni ondan taze ve salamura mantar yemek yapmak öğreneceksiniz.

Nasıl julienne Cook Mantarlı?

Bu yemeğin tarifi çok basittir. Bunu yapmak için, mağazada bulmak zor pahalı malzemeyi satın almak için gerek yoktur.

Peki gıdalar mantar ve peynir ile kendi jülyen yapmak almalıyım? Bu doyurucu yemekler tarifi kullanılmasını gerektirir:

 • Taze tavuk göğsü - 600 g;
 • sodyum tuzu ve biber zemin - kendi isteği ile;
 • Taze mantarlar - 400 g;
 • ayçiçeği yağı - yaklaşık ½ fincan;
 • koyu yağlı bir krem - 150 g;
 • sert peynir - en az 140 g;
 • Büyük soğan - 1 kafası.

Temel bileşenler hazırlayın

Sunan tarifi jülyen o bir klasik olduğu için mantar ve peynir ile birçok ev kadınları biliyorum. Evde bunu fark etmeden önce, tüm ürünler ile tedavi edilmelidir.

Taze tavuk göğsü yıkandı ve kaynar tuzlu suda yayılır. et yumuşayıncaya sonra, suyu alınır ve soğutulur. Sonraki beyaz et kümes hayvanlarına kabuğu kaldırmak ve kemikleri kaldırmak ve sonra çok küçük değil parçalar halinde kesin.

taze mantar gelince, onlar iyi muamele ve dilim doğranmış edilir. Sonra kızarıklık kadar sıcak ayçiçek yağı ve yavru bir tavada yayıldı.

Bu adımları gerçekleştirilmesiyle, soğan, biber ve tuz semiring mantar eklenir. bileşenler karıştırılır, bu orta ısıda bir süre (yaklaşık 10 dakika) için hazırlanır. Taze champignons ve kalın krem yaymak için plakalarını kapatarak önce.

Elde edilen yoğrulmuş ürün Kaşık kendi amacı için direkt olarak kullanıldı çok lezzetli ve kokulu kütlesidir.

yemeğin Şekillendirme ve fırında pişir

Nasıl tavuk, mantar ve peynir ile Jülyen tarifi uygulamak? Bu amaçla, derin bir şekli için. O yağ veya herhangi bir pişirme yağı ile bulaşmış ve sonra tavuk göğsü küp yayıldı. O kanatlı eti ekşi krema kızarmış mantar, kaplandıktan sonra, hangi sırayla, ince rendelenmiş sert peynir serpin.

Bu şekilde, oluşan Fransız çanak 10-20 dakika pişirilir, önceden ısıtılmış fırında, gönderilir. Böyle kısa bir ısıl işlem Jülyen tüm bileşenleri hazır ürünlerdir olduğu gerçeği ile ilgili. Sadece peynir eritilir ve yemeklerin bütün bir yüzeyi kapsamaz kadar beklemek zorunda.

Yemeğe ne başvurulur?

Artık mantar ve peynir ile klasik tarifi jülyen biliyorum. bunun uygulanması sonra, sadece sıcak masaya sunulmuştur çok lezzetli ve doyurucu yemek, almalısınız. Aynı yemekte dikkatle katmanları karıştırmak için dikkatli olmak, kalıptan çıkarılır. Bunu yapmak için, geniş bir spatula kullanın.

mantar ve peynir julienne: adım tarifi bir adım

Bu Fransız mutfağı pişirmek için çeşitli yolları vardır. klasik sürümü yukarıda size sunulmuştur. Eğer daha lezzetli bir yemek yapmak istiyorsanız, o zaman başka bir yol sunar.

mantar ve peynir tarifi (adım adım) julienne gerektirir:

 • Taze tavuk göğsü - 500 g;
 • sodyum tuzu ve biber zemin - kendi isteği ile;
 • salamura mantar - 300 g;
 • ayçiçeği yağı - yaklaşık ½ fincan;
 • koyu yağlı bir krem - yaklaşık 120 g;
 • sert peynir - en az 140 g;
 • Mayonez, ortalama yağ içeriği - yaklaşık 100 g;
 • Büyük soğan - 1 kafası.

bileşenlerinin hazırlanması

mantar ve peynir, biz düşünen bir tarifi ile julienne daha lezzetli ve daha ilk baharatlı. evde hazırlamak için, tüm ürünleri ile tedavi edilmelidir.

Marine mantar tuzlu su çıkarıldı ve kalın bacakları saman doğranır. tavuk göğsü için olduğu gibi, daha sonra farklı bir önceki tarifi biraz tedavi edilir.

Kümes hayvanı eti, kemik ve deri fileto ayrılması, sıcak su içinde yıkanır. Daha sonra, küçük parçalar halinde ve yağ kaynayan bir tavada yayıldı soğan halkaları ile birlikte kesilir.

Biber ve tuzlu gıdalar, yeter ki bir altın rengi elde değil ve tamamen yumuşak olmazlar olarak pişirin. Bundan sonra, daha sonra dikkatlice müdahale kaşık, onları kalın ve taze krema ilave.

plakalı tavuk göğsü çıkarılması, bunların tam olarak oda sıcaklığında soğutuldu.

Nasıl jülyen oluşturmak ve fırında pişirmeye?

Julien malzemelerle kez onun oluşumunu başlatmak için hazırlanacaktır. Bunu yapmak için, özel bir kil posudku kullanın. Bunlar yağ ile yağlanmış ve tavuk göğüslerini 1/3 dolduracak olan. Ayrıca et marine saman mantar yayıldı. Onların ince mayonez kapak örgü ve hemen ince rendelenmiş peyniri serpin.

çanak oluşturulduğu zaman, bu 195 dereceye kadar önceden ısıtılır fırın, gönderilir. Bu sıcaklık tutulması, 20 dakika (biraz uzun olabilir) için pişmiş julienne.

Bu süre boyunca, Fransız yemeği tam pişmiş ve güzel kokulu ve kızaran peynir kapakla kapatılmış olmalıdır.

Nasıl masaya getirmek?

Çoğu ev kadınları ana sıcak yemekler olarak tavuk, mantar ve peynir ile sıcak jülyen beslemiştir. Ancak, bazı şefler meze olarak tabloya bir öğle yemeği ile sundu. Bu durumda, oda sıcaklığında hafifçe soğumaya bırakılır.

Bu arada, seçtiğiniz olursa olsun akşam yemeklerinde Fransız mutfağının teslim mevcut yöntemler yürütmek ne bu süreç fırında pişirilen julienne hangi kalıplar içinde olmalıdır. Ancak, yemeklerin hazırlanması için, büyük bir çanak kullandık, bu bıçak vasıtasıyla parçaya bölünür ve dikkatli bir şekilde düz bir plaka üzerine yerleştirilir.

mantar, tavuk ve peynir yemek yemek hazır, o sebze salatası ve bir dilim ekmek ile birlikte arzu edilir.

özetlemek gerekirse

Şimdi böyle jülyen olarak Fransız yemekleri pişirme iki farklı yollarını biliyorum. pratikte bu tarifleri kullanarak, aile üyelerinin kayıtsız herhangi bırakmayacak bir çok doyurucu ve lezzetli bir yemek olsun.

Aynı zamanda, mantar ve peynir (yukarıdaki tarife bakınız) ile julienne sadece yukarıda listelenen edilmiştir bu bileşenleri ile, aynı zamanda, diğer besinler ile hazırlanabilir unutulmamalıdır. Örneğin, bazı ev kadınları chanterelle mantar, istiridye mantar, beyaz yerine mantar, svinuhami ve hatta mantar. Tavuk göğsü gelince, o zaman bunun yerine uyluk veya kümes shin kullanılabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.