ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Nasıl yapboz için bir törpü seçilir? yapboz için Dosya: türleri ve işaretler

El ve yapboz uzun yerli ustalar içinde "yerleşti" olmuştur. Bu hassas ve doğru bir kalınlığa ve yapılandırmaları değişen hemen hemen her türlü malzeme kesecek çok yararlı cihazlardır. İşe başlamadan önce, bir yapboz doğru seçilmiş demektir için dosya için gereklidir. Ancak, hemen doğru bir karar oldukça zordur olun. Bu harika bir seçim değil, aynı zamanda kumaşın türlerinin büyük bir sayı değil sadece.

genel bilgiler Biraz

Eğer bir yapboz testereler varsa ve hayır, bu bir işe yaramaz bir araçtır. Eğer tırnak dosyaları kümesi varsa, hemen hemen her malzemeyi kesebilir. Ben Jigsaw sadece metal ya da plastik ürünleri ile çalışmak üzere tasarlanmış olduğunu düşünmüyorum. biz hem manuel hem de otomatik araçlara sahip tavsiye edilir söyleyebiliriz rağmen, bir süre sonra neden anlayacaksınız. Uygun beceri Eğer Sunta, seramik, metal ve benzeri üzerinde doğrudan bir kesim ve şekilli yapmak mümkün olacak zaman. Ama her malzeme tipi için yapboz için bir dosya vardır anlamak gerekir. Örneğin, aralık BOSCH şirketi. Her bir madde, farklı bir kalınlıkta, yoğunluk, sertlik, ve diğerleri yer alır. Tabii ki N. böylece kontrplak, plastik ile gerçekleştirilir ve bu, kumaşın çeşitli sağlar parametreler, bu çelik sacın kalitesine bazı gereklilikler.

Manuel yapboz Testereler

Hiçbir tırnak dosyaları, ihtiyacınız işi yapamaz mantıklı. Günümüzde el aletleri için tüm bıçaklar iki ana gruba ayrılır:

  • Ağaç;
  • metal iş için.

Bu grupların her biri, alt gruplara bölünmüştür. Örneğin, odun bıçaklar Hızlı kesim için olabilir. Bu en yaygın ve popüler testere biridir. Onun özelliği Bu web yüksek hızda malzeme büyük miktarda işleyebilir olmasıdır. Örneğin, bu boş 20 cm çapa testereyle gördü bir sorun değildir. Ancak, bu alet kusurları önemli sayıda bırakır, yüzden sadece yardımcı işlerin veya binaların inşası için kullanmak tavsiye edilir.

Ama manuel kesme yapboz için testereler mümkün yüksek kaliteli yüzey elde etmek temizleyin. Bu çok az veya hiç kusurları ile elde edilen düzgün bir kesim ile sonuçlanan bu küçük dişler çok sayıda elde edilir. Bununla birlikte, bu durumda, iş parçasının, maksimum çapı 7.5 cm yi geçmemelidir. Bir laminat kesme işlemleri için de bulunmaktadır. Onlar herhangi bir iz bırakmaz dişler, eşsiz bir anlaşmamız var.

Metal ile çalışmak için Tuval

Bu ahşap gibi bir malzeme tedavi etmek için bir şeydir, tamamen başka - Metal. Ahşap üzerine boyama sac kesme uygun olmadığını unutmayınız. Ama testere bıçağı son derece basittir ayırt öğrenirler. Jig metal gövde için bıçak ana özelliği olan mavi sahiptir gördü. dişler çok küçük, 6 mm kalınlığında olan tabakalar ile çalışmasına olanak sağlar.

Şimdi giderek kombine web sattı. Üreticiye göre, ahşap ve metal ile çalışmak için çok uygundur. Ama biz iş daha zor yürütülen ve zaman içinde gergin beri bu, en iyi çözüm olmadığını güvenle söyleyebiliriz. yapboz metal herhangi bir olay dosyasında kaliteli malzemeden yapılmış olmalıdır.

Elektrik, masaüstü ve el Dekupaj

Aynı fonksiyon rağmen, alet dosyalar temel farklar, anlaşılmaktadır. Örneğin, elle bıçak oldukça ince ve uzun ve her iki uçta da bağlı bulmacalar. yapboz daha kısa ve kalındır ve aynı zamanda tesisatın çok farklı bir tarzı vardır. enstrüman kılavuzda ise, birkaç yedek testereler olması her zaman gereklidir. Bu onların kırılganlığının kaynaklanmaktadır. genellikle ve yanlış zamanda yapmak kırın.

Bir tırnak törpüsü bulunmaktadır masaüstü yapboz. ve kendisi, sabit bir araç tarafından bu odun kesmek için idealdir. Web, el aracında kullanılan ne daha benzer bu durumda. Ancak, daha az kırılgan, bu yüzden daha az kırılır. Ahşap ve 0,2 cm - - metal ürünler için bu testere 4 sm bir maksimum çapa sahip iş parçaları için tasarlanmıştır.

yapboz İşaretleme testere bıçakları

Tuval üzerine Özel tanımlaması çok söyleyebiliriz. ürün yapılır ne malzeme İlk olarak, bu nedenle öğrenebilirsiniz. Bu arada, bu zorlu uygulamaları çalıştırma, özellikle çok önemlidir. mahfaza HCS yazılır Örneğin, bu ağın yapıldığı anlamına gelir karbon çeliği , HSS yazıt tanıklık ve örneğin ahşap, sunta, plastik vb. N. Ancak, yumuşak malzemeleri kesmek için tasarlanmış o testere bıçağı yüksek hızlı sertleştirilmiş çelikten yapılmıştır. Bu katı madde, ancak bir küçük kalınlığa sahip olan iki alüminyum ve çelik için kullanılabilir, aynı zamanda yeterince kırılgan malzeme en.

Ama yapboz BIM için işaretleme testere bıçakları web bimetalik olduğu anlamına gelir. Aslında, HCS ve HSS bir kombinasyonu olabilir. Böyle bir tırnak törpüsü ancak gelişmiş özelliklere ve yüksek maliyetli olan. HM stigma bu kumaş böyle Prensip olarak seramik karo kesme vb. N gibi çok sert malzemeler için kullanılabileceği anlamına gelir, anlaşma bu hatırlarsanız, daha sonra uygun kumaş çok basittir seçin etiketlemek için çok zor değildir.

Doğru seçimi ile ilgili daha fazla bilgi için

satın alırken her zaman web kuyruğuna dikkat etmelidir. Doğal olarak, yapboz için dosya kılavuzunda için tek bağlama, aksine testere vardır. Dünyaca ünlü şirket "Bosch" üreten bugün rağmen elektrik Dekupaj iki durak. Her durumda senin araca uygun olduğunu yazılır nerede, ilk talimatları okumak tavsiye edilir. Örneğin, şirket "Makita" diğer modellerden temelde farklı olan bağlama ile Dekupaj üretir. Her iki ucunda farklı çaplarda özellikle Kesilmiş daire. Doğal olarak, yapboz sabitlenmesine farklı bir türü ile tırnak dosya artık teslim.

Web farklı uzunluklara sahip olabilir anlaşılmalıdır. 106 mm - ahşap malzemeler için tipik olarak 51-126 mm bir metaldir. seçim iş parçasının kalınlığına dayalı olmalıdır. öyle kalın, daha uzun bir web olmalıdır. Örneğin, yapboz için ince kullanılan testere figür ahşap kesme gerçekleştirmek için. Onlar oldukça kırılgan, ancak operatör için daha fazla fırsat verir.

laminat ile çalışmak için Tuval

Günümüzde birçok kişi ahşap döşeme veya laminat işlenmesi için sadece temiz bir kesim gerektirdiğini söylüyor. Biri bir elmas kaplama ile neredeyse tuval kullanmak tavsiyelerde bulunabilir. Ancak böyle bir aletin fiyatı set başına 5 testereler birkaç bin ödemek zorunda kalacak, çok yüksektir. Aslında, bazen yapboz çok mal olabilir.

Yani, pahalı alet satın almak için gerekli değildir. temiz kesimler için Genellikle yeterli bıçaklar. Tabii ki, bölünme yaklaşık 1-2 mm olacaktır. Bununla birlikte, çoğu durumda, laminat önemli ölçüde daha büyük bir bölünme olan kapalı süpürgelikler vardır. Bu basit nedenle, bir kez daha fazladan ödeme yoktur. laminat yapboz yöntemiyle kesme Alış, ürün kalitesine dikkat. Birçok modern kumaşlar ahşap, sunta ve laminat ile çalışırken yanan çok güçlüdür. Bu nedenle, küçük bir farkla alışveriş yapmak.

Dişlerin şeklinden ilgili bir şey

Yapılandırma aracı bıçak dişleri özelliklerini tanımlar. küçük dişler çok sayıda kesim kalitesini, ancak önemli ölçüde hızını azaltır. diş küçük ve onlar büyük ise, böyle bir kesim son derece özensiz, ama çok hızlı olacaktır. Geleneksel olarak şekillendirilmiş testere bıçağı dişleri aşağıdaki gruplara ayrılabilir:

  • Seyreltilmiş (öğütülmüş) -, ahşap ve plastik, yanı sıra demir dışı metaller gibi yumuşak malzemeleri kesmek için kullanılır. düzen aşırı ısı, toz tutmayan ve kesme ve web'den geri çekilmiş etmemesini sağlar.
  • Dalgalı (öğütülmüş) - temizlemek için kullanılan alüminyum, yumuşak malzemeler (ahşap, plastik) ve demir dışı metaller keser. Bu durumda düzeni, gruplar, aynı yönde üst üste birkaç diş vardır.
  • ahşap ve plastik için temiz kesimler elde etmek için iyi çözümü - konik taşlama (toprak) ile. Çalışmama kenar cilalı. Bu laminat testereyle için bozun normaldir.
  • Toprak, boşanmış dişler - vb ahşap, sunta, blockboard, kaba kesim için en iyi çözümlerden biri ...

Ağ-yapının genişliği ve kalınlığı

seçerken testere bıçağına genişliğine dikkat etmek zorunludur. Bu parametre itibaren kaliteye değil, aynı zamanda işin hızı sadece bağlıdır. Bıçak geniş ise, sürdürülebilir değil, aynı zamanda daha dayanıklı sadece olacak ve pratik olarak hedef uçaktan sapma olmaz. Tabii ki, bu konuda unutma, ayrıca yüksek hızlı kesim olduğunu. Aynı zamanda dar testere geniş kıyasla iyi bir manevra kabiliyeti sağlar. bozun tahrik ekseni üzerindeki dişlerin yeri daha iyi asgari sapmalar ile amaçlanan uçağı takip etmek.

Kalınlığı - dikkat etmek mantıklı son seçenek değildir. Çok ince ağ-yapılar kesme yeterli kareliğini sağlamayabilir. stabilitesi büyük, kesme Buna ek olarak, daha kalın.

başka bir şey

Muhtemelen kumaş diş malzeme işleniyor daha zor olması gerektiğini biliyoruz. Yani, testere kesme cam, seramik, metal işleri yerine ve taş özel testereler ihtiyacımız. temel koşulu - gücünü artırmıştır. yüksek gelen - Bu sertleştirilmiş çelik ve 2/3 yapılmıştır 1/3 tür amaçlar bi metal bıçak için kullanmak en iyisidir. testere bıçaklarının kullanım ömrü yeterince büyük, bu yüzden ilgi ile geri ödenecektir. Buna ek olarak, ani çökme riski burada klasik sürümünde çok daha düşüktür. Ama yapboz kolaydır ve zaten bunun nasıl biliyor için bir testere seçmek için, o zaman uygun bir çift metal bıçak seçiminde sorun olacaktır.

Sonuç

Biz iyi kurulmuş olan üreticilere konuşursak, bu şirket "Bosch", "Makita" ve bir "Uygulama". Bu firmaların Testere yüksek kalite ve iyi performans özelliklerinin dünya çapında tanınmaktadır. Eğer fazladan 200 ruble harcamak korkmuyorlar, bu markaların resimlerini satın almak ve hiçbir şey pişman değilim. Tüm testereler bir amaca sahip olduğunu unutmayın, başka amaçlar için kullanmak beklenen sonuçlara yol açması olası değildir. Jigsaw - alet vysokooborotisty işlemi güvenli şekilde kumaşı bağlanır ve koruyucu gözlük ve eldiven çalışmak deneyin. Temel olarak, yapboz için testere bıçaklarının temel tipleri baktı. Şimdi ahşap, metal ve kompozit ve diğer malzemeler için bıçaklar olduğunu biliyoruz. Ürün ve takılma yöntemi etiketleme dikkat çekerek, kesinlikle doğru seçim yapmak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.