ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Elleri ile plastik pencereler mühür Değiştirme

Sadece birkaç yıl içinde, yeni pencereler yaygın yayıldı. Bu yalnızca, aynı zamanda onların pratiklik, ancak işlevsellik ile değil açıklanmıştır. Metal ve plastik tasarım herhangi içine mükemmel uyum ve özel bakım gerektirmez. Tabii ki, bazı durumlarda, bu gibi bazı elementlerin, değiştirilmesini gerektiren lastik contalar.

Gerek değiştirmek için zaman

plastik pencere üzerinde contanın değiştirilmesi - bu, bağımsız bir şekilde yapılabilir basit bir işlemdir. herkes bilse de Ama ne zaman bunu yapmak için. yapının kullanım ömrü doğrudan tüm bileşenlerin kalitesine bağlıdır: sızdırmazlık ürünleri, çift cam, bağlantı parçaları ve profilleri. Her bir eleman, işlevlerini yerine getirmektedir. şey bakıma muhtaç hale gelirse Ama, pencere artık açık veya yakın düzgün olduğunu.

Çoğu durumda, sorunlar nedeniyle düşük kaliteli kauçuk mühür meydana gelir. Ve aslında, bu elemanlar, kapakların çerçeve yapı için sıkı bir uyum sağlar. Pencere operasyonda çok uzunsa, ihtiyacınız olabilecek bir yedek conta plastik pencere. Zamanla, bu elemanlar, elastikiyetini kaybeder olabilir ve kuruyana ve çatlama çatlak. Metal yapılar genellikle kullanılırsa, yalıtım özellikleri kayıp mühürler bulunmaktadır. Bu unsurların ömrü 3 ila 5 yıldır. bunların yerine gerek sonra.

Ortak Belirtiler: taslaklar, dondurma cam yüzeyi, üzerinde yoğunlaşma oluşumu. İkinci durumda, pencerenin iç kısmında şiddetli don sonucu oluşmuş don görebilirsiniz. kauçuk conta ömrü sadece iklim koşulları da plastik pencereler için umurumda değil, ama nasıl yok bağlıdır.

hazırlık çalışmaları

sorunsuz geçti plastik pencerelerde contaların değiştirilmesi için, pencere önceden hazırlamak gerekir. Önce yuvalarından eski malzemeyi kaldırmak gerekir. mühürler kaldırmak ve özel çaba gereklidir yapmak çok kolaydır, çünkü bu durumda, sorun, ortaya çıkmaz. Bundan sonra, tasarım yüzeyi temizlenmeli ve yağı alınmış olmalıdır. Toz ve kir zorunlu çıkarılmalıdır. Bu durumda kullanımda aşındırıcı maddeler buna değer değildir. Yumuşak bir bez ya da süngerle pislikleri temizleyin.

Bilmiyorum olanlar için, kauçuk conta bir rakam veya boru şeklinde bir bölüm vardır siyah kordon olduğunu. Bu ürün türüne bağlıdır. Bu unsurdur ve odada atmosfer sorumludur. kauçuk contaların kaliteli evinde olsun ısı bağlıdır veya pencere tamamen silinir.

Plastik pencerelerde mühür değiştirilmesi taslaklar, yoğuşma ve buz kurtulabilirsiniz. Çince veya Türkçe karşılıkları kalitesiz olduğu gibi Ancak, uzmanlar Avrupa üreticilerinin malzemenin kullanılmasını öneririz.

Ne gerek

Önceden araçlar ve malzemeler her hazırlanmış eğer kendi elleriyle plastik kutulara Yedek silgi, çok daha hızlı yapılacaktır. Tamir için gerekli olacaktır:

  1. kauçuk ürünleri için özel makas.
  2. tasarımlar fitili.
  3. lastik için Tutkal. Ayrıca özel formülasyonlar kullanabilirsiniz.

İşiniz bittiğinde, plastik pencere tamiri yapabilir.

Yedek mühür: Ana aşamaları

yüzeyler temizlenir ve hazırlanmıştır, değiştirme devam etmek mümkündür. Başlamak için, çerçevenin her köşesinde bir yapıştırıcı bileşimi yayma etmektir. Bundan sonra yuvaları yeni sızdırmazlık sakız haline koyabilirsiniz. Bu büyük boyutta ziyade bireysel segmentleri eklemek gerektiğini dikkate değer. Tabii ki, hiçbir deneyim ve bazı beceriler o kadar kolay değil yapmak.

Plastik pencerelerde mühürler değiştirilmesi doğru ve belli gerekliliklere uygun olarak yapılmalıdır. oluklara malzeme döşerken çekin ve sıkıştırma ile ilgili dayanıklılıkları olamaz. sakız Sızdırmazlık camın çevresine eşit olarak yer almalıdır.

materyal döşenecek olduğunda, dikkatlice ucu kesilmelidir. derz dolgu kauçuk şeritler dikkatle yapıştırıcı olmalıdır.

Sonuç olarak

Kendi yeteneklerine inanmıyorsanız, profesyonel yardım almalısınız. beceri ve doğruluk gerektiren bir zahmetli süreci - kauçuk conta değiştirildikten sonra. Profesyonelce bir çalışma yaptık - bu evinizdeki sıcaklık ve konforu bir garantisidir. Ayrıca, tabii ki, sinirler tasarruf ve edecek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.