Gıda ve içecekPişirme İpuçları

Gürcü yemeğin - kupaty pişirmeyi ve ne yemek

Çoğu zaman, biz çeşitli yemekler pişirmek için diğer halklar tarifleri kullanın. Çeşitli baharatlarla tatlandırılmış domuz küçük sosis, - İstisna yok ve kupaty. Bunlar ilk onlar haşlanmış ve sonra kızarmış, bazı sosis pişirme gerektirir. Ama her ev aşçı bu çanak Kafkasya'dan bize geliyor ve bunun hazırlanması belli bir teknoloji gerektirdiğinden kupaty kızartmak bilir.

Sıklıkla kupaty yağ ve suyu takip etmedi güçlü filmi delmeden ızgara veya kömürlerin üzerinde pişirilir. Ancak, tava kupaty içinde yemek pişirmeyi bilmek gereksiz olmayın Evde.

Eğer sosis kızartma önce Yani, onlar beş dakika kaynar suda kaynatın ve sonra o sıcak yağ ile bir tavada yerleştirmek, ince doğranmış soğan ve sebze eklemeniz gerekir. Kupat domuz bağırsakları hareket kabuk olduğundan, kızartma işleminden önce çıkarılması gerekir. Genellikle pişirme esnasında kırık değil emin olmak için sosis haşlama.

Evde hazırlamak için nasıl kupaty şeyler nasıl düşünün.

Bu domuz veya sığır eti bir kilogram gerektirecektir (eğer oranında etin her iki türdeki alabilir 1: 1), iki büyük soğan, sarımsak beş karanfil, pastırma, tuz ve biber küçük bir parçası.

İlk olarak, et yıkanmalı ve ince, daha önce bir et öğütücü içinden geçirilmiştir domuz yağı ile karıştırılır, parçalanır. İnce soğan doğrayın ve ete ekleyin. Böylece, doldurma tutarlılık eğer olursa, biraz et suyu ekleyebilirsiniz, kuru olmamalıdır. Daha sonra kıyılmış sarımsak, tuz ve biber ilave edildi ve homojen bir kütle elde etmek için, bir et öğütücüsünde öğütülür.

Sonraki kupaty (sığır pişirmeyi, biz zaten biliyoruz), sen doldurma ile doldurmalıdır. Bunu yapmak için, onları iyi yıkanmış ve on santimetre tarafından hazırlanan kıyma ile doldurulmuş, domuz bağırsakları alır. Bundan sonra bir düğüm için gereklidir ve aksi aynı şekilde bağırsak doldurmaya devam ediyor.

Böylece kupaty ilk tavada kızartılmış ya da mikrodalga fırında pişirilmiş sonra haşlanmış ve. Böylece, marul, patates ya da komposto sebze gibi sebze, kullanılabilir.

Gürcistan'da, her aşçı bilir kupaty ne bunları nasıl hazırlamak ve hizmet ne. İşte sosis yaklaşık yarım saat önce bir şiş onları nashpiliv açık ateşte kavrulur. Bu durumda, kabuk altın kahverengi, domates sosu ile kaplanmış sosis dönüşmüştür. onları yiyin tkemali sosu, yeşillik ve soğan.

Şu anda, çok sayıda vardır tarifleri Gürcü sosis. Imereti içinde yemek pişirmeyi kupaty düşünün.

Bunu yapmak için, bir yerde domuz bağırsak bir kilogram domuz ürünleri, kurutulmuş otlar, barberis bir kilogram sarımsak birkaç karanfil, üç orta soğan, karanfil ve tarçın, hem de "Tkemali" sosu, biber ve tuz olması gerekir.

ürünler By-temizlenmesi gerekir, birkaç dakika ve serin bir için kaynar su dökmek. Daha sonra soğan, sarımsak, otlar ve baharatlar ekleyin küçük parçalar halinde kesildi. Kolon bir tavada doldurma ve kızartma ile doldurun. Hazır kupaty sosunu dökün ve doğranmış soğan halkaları serpin gerekir.

Böylece, modern mutfak geleneksel tarifler bir çok teklifi Gürcü yemekleri, dahil ve Kupat. Özellikle iyi kömür üzerinde pişmiş olarak, uzun bir süredir mevcut herkes tarafından hatırlanır eşsiz bir tat olacak, piknik ve barbekü için yemektir.

Bu durumda, sosis et kesinlikle herhangi alınabilir. Böylece, kuzu ve tavuk ve diğer olabilir. Çoğu zaman, içinde kıyma sosis özel tat ve aroma yapmak nar tohumu eklendi. Neyse, kupaty, sadece, aynı zamanda tüm arkadaşlarına pişirmek değil memnun etmek mümkün kendi ellerini pişirilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.