Sanat ve EğlenceLiteratür

Madde Pisarev "Çarşı": özeti ve analizi

Turgenyev eleştirmeni Pisarev romanı "Babalar ve Oğulları" ana karakteri sayesinde kendini aklındakini gördü. Kendi ideali somut Bu tür. Aşağıda sunulan bir özet hangi Madde Pisarev "Çarşı", Mart 1862 yılında yayınlanmıştır. Yazar, tanımlar ve roman kahramanı doğasını ayrıntıları. Onun provozglasitelem bencillik ve bireyin kendi kurtuluş canlandırdı. Sonra Pisarev ve Bazarov hakkında yazmaya devam etti. 1864 yılında makale "realistlerin" in, o romanda görünümü ilk dakikalarında gelen kahraman sevdiği haline geldiğini işaret ediyor. Ve sonra uzun bir süre o kalmalarını tuttu.

Madde Pisarev "Çarşı": Bölüme göre özet

O ne istediğini bilir ve kişilerin saygı olmadan elinden geleni gibidir: Pisarev Bazarov o kendi içinde yaşadığı için hiçbir ahlaki yasa ve ilkeler vardır, herhangi bir makam, regülatör tanımadığı, ilk bölümde yazdı.

Yazar, Bazarov kalabalık kitleler üzerinde kendini koymak gerçeğini işaret etti. Onlardan kendini mesafe için elinden geleni denedi ve bunlara benzer en az bir şey olmasını istemiyor.

Bazarov gibi insanlar gerçekten çok keskin, bazen yüzsüzce ve korkusuzca davranırlar. Onların karakter eylemler, alışkanlıkları ve yaşam tarzı olarak kendini gösteriyor. Böyle insanlar onlar için oraya gidiyor ilgilenmiyor kararlıyız ve insanların toplumu alıp almayacağını. Bundan önce onlar umurumda değil.

Madde Pisarev "Çarşı": içerik ve analiz

Bazarovs kendi yaşamları ile doldurulmuş ve buna kimsenin girmesine izin istemiyoruz. Ama biz ayrıca temayı geliştirmek bize Pisarev makalesine "Bazarov" söyler başka ne düşünmeye devam edecektir. belki de ilk başta, ana karakter oldukça emin ve rahat hissediyordum, ancak zaman gösterdiği gibi, daha sonra, söz konusu hariç, o nihilist bir şekilde, kendini mutlu bulamadık gerçeğine ünlü eleştiri noktalarının eserlerin bir özeti "iç hayatı."

Pisarev o kadar iyi değil, onun ilke ve fikirler Bazarov dünyada yaşıyoruz yazıyor. Sonuçta, hiçbir etkinlik yok, aşk yok, keyfi olduğu yerde. Daha sonra ne yapmalı? devrimci görüşlerini paylaşmadığı bu soru Pisarev, ilginç bir cevap verir. O durumda gerekli olduğunu yazıyor "hayır biftek varsa o bir kadını sevmek imkansız olduğundan, kuru ekmek yemek ve kadınlarla birlikte olmak için sürece ömür gibi yaşamak." Genelde, böyle bir şey hayal etme, portakal ağaçları daha istemeyen ve avuç içi ve kar sürüklenir ve soğuk tundrada ile gerçekçi içerik.

Ne yapmalı?

Pisarev kısa makale "Bazarov" eleştirmen kendisi onların görüş ve arzularına bugünkü genç neslin bu tüm üyeleri kesinlikle Turgenyev kendini kahraman görüntüde tam olarak görebilirsiniz farkında olduğunu söylüyor. Ama sadece onlar değil. Bazarov ise kendinizi ve Pisarev takip edenler bulabiliriz. Ama Çernişevski gibi devrim böyle bir lider izlemiş olanlar, olası değildir. Onlar Bazarov ama artık fikirlerin sözcüsü olurdu. şey insanlar ve siyasi mücadele yaklaşımına devrimci demokrasi tam tersi olmasıdır.

"Çağdaş" nin eleştiri çok sert tepki ve roman "Babalar ve Oğulları" nı ve görüntü Pisarev Bazarov kahraman yorumuna nedeni budur. Kendimi o zamanlar devrimci demokrasi tanıyan Bu görüntüler, Chernyshevskogo romandaki "Ne yapmalı?". Onun makalesinde Pisarev sonunda sunulan farklı bu işe verildi ana soruya bir cevap vardır. Sonuçta, bir eleştirmen ve diğer makalelerde Bazarov dikkat sonradan bir sürü: "realistler" (1864), "düşünme proletarya" (1865), "Bir bakalım!" (1865).

Pisarev makale "Bazarov" özeti sunulmuştur maddenin tümüne ek olarak ayrıca affedilebilir ve anlaşılır aşırı olan kişilerin yeni toplumun görünümünü düşünmeye devam etmektedir.

yeni insanlarla

Pisarev Bazarov kişinin nasıl yeni bir türü hakkında anlatır, ancak, daha sonra zamanla yorumlama zaten yazarın sosyal ve politik görüşleri değişikliklere uygun olarak değiştirmeye başlamıştı doğrudur. makale "realistler" o farklı bir Bazarov bencilliği gördüğü oldu. Böyle tutarlı realistler yaşadığını söylüyor "yüce rehberlik fikir." Onlara mücadelede büyük bir kuvvet verir. Böyle bencil yüce hedefleri için mücadelelerini engellemez onların "kişisel hesaplama" var. Ve o zaman vardı işçilerin yoksulluğu yok edilmesidir. Bir eleştirmen yazılı ve öyle bu bencillik ve hedeflerin yerine getirilmesine giden etkinliklerin memnuniyetini tespit etmemiştir.

makale Pisarev yönettiği "çarşı" ile biter? Özet o Turgenyev kahraman çok sempatik olmadığını söyler. savunmasız ve seven onun kavanoz doğası ve gerçekçilik ve ince estetik anlamda kemirip Şüpheciliğinden ufak tezahürünü rahatsız. yaşadığı bize nasıl gösterilmiyor, yazar canlı bir şekilde onun karakteri nasıl ölür varsa resmini. Bu, bu adam sahip ne kadar zor anlamak için yeterlidir. Ancak, ne yazık ki, bir kullanışlı ve onurlu yaşam için başvurusunu bulamadık.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.