FormasyonÖykü

SS Bölümü "Galicia": tarih

İkinci Dünya Savaşı Tarihi, Batı'da birçok tarihçi okumayı tercih epeyce sayfa vardır. Bu Reich'ın tek başına ulusal bölünmeleri söz etmek gerekiyor. tema çok hassas olduğunu ve güneydoğu Ukrayna'da son olaylar ışığında, gittikçe daha çok acı hale gelmektedir.

Bir SS bölünme "Galicia" tarihini söz sadece var! Şimdi Ukrayna devlet yüceltti Bu "cesur savaşçıları", sadece kendi "kahramanlık" bazen Gestapo'nun gazileri hayret. Ve bu çok söyleyerek.

Her şey nasıl başladı

Ukraynalı milliyetçilerin savaş liderlik ilk günlerinden itibaren milliyetçi askeri birliklerin acil kurulması için Alman hükümeti "gereklerini" gömülü "Bolşevizm karşı zaferden katkıda bulunmuştur." Burada boşuna çabalar sürekli sadece bir ilk. Alman sahipleri kesinlikle hiçbir ilgi bu kadar yaygara etmedi iken. Onların askeri başarıları sadece onlar bu siyasi mosek bakabilirim düşüncesi ile komikti olacak şekildeydi.

1943 yılında, çeşitli koşullar değişti. Stalingrad inandırıcı Alman ordusunun yenilmezlik efsanesini çürütüldü, diğer savaşlar vardı, ordu Ridge Paulus aşılmış altında idi. O yılın Şubat ayında, Almanların ön delikleri takmayı polovchee "Ukrayna hayat" milliyetçileri nasıl kullanılacağı hakkında düşünmeye başladı.

Bir "şanlı bölünme" oluşturma

Bu girişim şiddetle ilçesinde valisi, "Galicia" O. Waechter tarafından desteklendi. Büyük olasılıkla, nihai çözünürlük Himmler'in eski başkanı doğrudan aldı. SS Bölümü "Galiçya" oluşturulması öncelikle 1 Mart 1943 tartışıldı gerçeğine işaret bazı tarihsel belgeler korunmuş.

Zaten 28 Mart 1943 Waechter milliyetçi liderler memnuniyetle fırsat ele geçirildiği patronu söyler "Almanya'ya hizmet etmenin." O yılın Nisan ayı ortasında, Wachter SS en yüksek mevkilerini vardı parti toplantısında, toplandı.

Onlar çekin ama çünkü neredeyse hemen SS Bölümü "Galiçya" kurmaya karar vermedi. Toplantının katılımcıları öncesinde yeni oluşturulan bölünme adına kelime "polis" kullanmaktan kaçınmak sürenin kabul etti. Basitçe söylemek gerekirse, onlar bir polis memurunun oluşumu üzerinde anlaştıklarını cezalandırıcı organıdır. Beklendiği gibi, seçim milliyetçiler gri üniforma giymiş olan diğer cezai SS bölünmeler kendi "meslektaşları" benzer donatılmıştır. Diğer taraftan, sadece kol özel kalkan farklıdır.

resmi SS Bölümü "Galiçya" oluşumu 28 Nisan yayınlandı emretti. Yakında, ilk bölümü erler gelmeye başladı.

işe alım özellikleri Açık

Yeni bir insan malzemesinin alımı bir olduğunu vurgulamak gerekir "cömert." Bu formülasyon Almanları engel olmadı ırkçı önyargı bir ordu işe anlamına gelir "Slav ayaktakımından." Kesin bir dille bunları "elit birimi" olan görünümünü açıkça söz Aryan kökenli olmayan tek kesinlikle Avrupalı olmayan tip, girişini kapattı.

iş propagandacıları

bölünme oluşumu düzenin yayımı gününde Waechter gizli bir direktif yayınladı. Açıkça her durumda itiraz milliyetçiler sorumlu yetkililer, hatta Almanlar yardım gerçeği ima gerektiğini söylüyor. Komisyon odaklanan zorunda "Bolşevizm mücadelede." Hatta kısaltma SS eğitimsiz, kültürsüz bir ortamda bir patlama ile gerçekleşti "Sich Riflemen", anlamına gelir.

"Ulusun büyüklüğü" hakkında pek çok kelime içeriyor, ama Reich'a hizmeti hakkında demiyor aynı ilahi tavsiyeleri ve bölünme SS "Galicia", At.

insan kaynaklarının sayısı

Haziran ayı başında, 81.999 kişi kaydını kaydedildi. Resmi olarak hizmet formülasyonunda bunlardan 52.875 atılmıştır 29 124. yalanladı Ama biz çağrı sabit ikmal gerektiği gibi, durdu hemen varsayılmaktadır olmamalıdır. Taslak komisyon Ağustos 1944 yılına kadar acemi bir dizi yürütülen K. Schulze, başkanlık ve pasaklı neredeyse 1945, söndürme bileşiklerin sonuna kadar gerçekleştirilen "tadilatta".

seferberlik görülmemiş temposu olduğundan, Almanlar birkaç parça oluşturdular. Bu gerçeği açıklıyor üyeleri var makalesinde bir fotoğraf son derece farklı eklemler oldu SS Bölümü "Galiçya", yani. resmen özel eğitim kurslarıyla gitti 11.578 kişiye ek olarak, Almanlar hemen beş ek alaylarını ve "fazlasının" biri tabur insanlı. Bu alaylar ve taburlar hemen tüm diğer cezai bağlantı tabi tutuldu klasik polis tatbikatlar, geçti.

işe alma Kullanılan yöntemler

Yakında çevrilen "maddi" çünkü mücadelede sürekli kayıpların açıkça yeterli olmadığı ortaya çıktı ve bu nedenle gönüllülere sadece resmi taslak kurulu çalışmasına başladı, aynı zamanda gençliğin şiddetli bir seferberlik meşgul edildi özel kuvvetler. Bu Ukraynalılar kendilerini tamamen onun tam ölçüde hissetmeye başlamıştır ortasından Haziran 1944, tarafından belli oldu "Reich bağlılık." Yakalı gençler derhal hizmet etmeye gönderilecek tankı bölümü yaz şehrin hemen yakınında yer aldığını, SS "Hoenshtaufen" ve "Frundsberg".

Kullanılmış ucuz Ukraynalı "malzeme" kaynağı ve diğer Alman bölünmeler gibi geçerek bu parçaların içinde bulunmaktadır. Bunlar düzenli olarak yakalanan bir kaç düzine hizmetine alınır "Ukrayna vatanseverler." Lviv'in Alman yönetiminin yakın köylerde tamamen tüm erkeklerin izni olmadan yeniden yazma, milliyetçi askıları ile saymak yoktu. Almanya'da o zaman umutsuzca cevapsız başlayan insan kaynakları, büyük bir depo oldu. İnsanlar aynı zamanda doğrudan kamu kurumlarından, sadece sokaklar almaya başladı.

Kilise'nin "Ukrayna vatanseverler" artık güvende hissediyordu Hatta içinde, "görev Fuehrer'inde" olarak da hizmet verecek şekilde doğrudan gitti. O zaman bile en seçici milliyetçiler yardım ancak savaş acele bir şekilde değil yani, ön konaklarına kötü durumunu fark edemedi. SS Bölümü "Galicia" (fotoğraf afiş bu malzemenin olduğu bir) en az 32 bin savaşçı geçirildi inanılmaktadır.

Komuta ve konum kaydı

Birincisi, SS-SS-Brigadeführer Schiemann atanan yeni polis birimlerinin çalışması için sorumluluk. Ama bu yazı o Kasım 1943'te ortasına kadar sadece kalmıştır. Çok geçmeden, Nisan sonunda resmen başlığı SS-Brigadeführer (Waffen-SS bizim tümgeneral analog) verildi Galiçya SS-OBERFÜHRER SS Fritz Freitag, komutanı oldu.

Onu komutu için böyle bir düzenleme bu adam komut polis birimlerinin zengin bir deneyim oldu ve iyi onlarla çalışmaya özelliklerini farkında olmasından kaynaklanmıştır. Dövüş Alman subaylar olanca hor onu tedavi: Freitag herhangi savaşta ziyaret etmedi, taktik ve yaşam ordu yol hakkında bir ipucu yoktu.

Genel olarak, Ukrayna SS bölünme "Galicia" Almanların sadece değersiz vasat, ya da sadece korkak memurları sürgün, Nazilerin arasında "korkuluk" bir tür haline gelmiştir. Tabii ki, bu bağlantının uygun dövüş kalitesi oldu.

Önce, "Gaydelagere" bulunan personelin toplu ve 1944 yılı başından bu yana, bu Noygamere (Silezya, Almanya) içinde açılmış. acemi İlk parti kentinden geldi ancak 18 Temmuz 1943, daha sonra ilk kampa (Dębica yakınında) "Gaydelager" yerleştirilir ve daha sonra polis alay onların oluşum resmi yapılmıştır.

ilk muharebe kullanımı

Berlin 1944 başında Polonya ve SSCB gerillaları mücadele "savaş grupları" erken oluşumu için ihtiyacı konusunda acil bir yönerge geliyor. hızlı bir tabur kuruldu o ışık silah pili, Polonya eteklerinde dağınık ardından grup verildi. Yani SS "Galicia" 14 Grenadier Bölümü onun gerçekten utanç verici bir şekilde başladı.

benzer grupların toplam oluşum kenti yakınında karşı isyancı düşünülmüştü bir gün içinde tamamlanmıştır. Daha sonra, Nazi yönetimi bu birimlerin hem "oldukça başarılı bir ameliyat." Diye kaydedildi Ancak Almanlar çok daha bu "başarı" boyamak çalışmak yerine, çarpıcı oybirliği gösteriyor.

Ancak, silahsız sivillere ilk saldırı tercih sadece üstün güçleri tarafından Bölümü "cesurca savaştı" olduğu açıktır. kesinlikle başka seçeneği yoktu sürece, "cesur savaşçılar" SS Bölümü "Galicia" aslında, ve kuruldu mücadele etmek gerillalarla yangın teması, girdi.

Galiçya ilk "kahramanlık"

Sovyet birliklerinin hala Ukraynalı Ulusalcılar mücadele "başarıları" olarak reddedilemez kanıt sunan bu muhteşem arşiv bağlantıları yakalamak için şanslıydım. Dördüncü alayın ilk ... Toplam yaralandı yaklaşık 12 kişi gerillalarla mücadelede giren bir kayıt bulunmamaktadır. yerden operasyon sonucunda köy Guta Penyatskaya ve Benyaki silinmiştir. Evler cesur milliyetçileri yaktı. Birlikte tabii ki onların sakinleri ile. Toplamda, onlar aralarında pek çok kadın ve çocuk vardı, en az 800 sivilin köylüleri öldürdü. Ancak, bayrak SS Bölümü "Galicia" kendi gölge sadece savaşan Alman subay ve onların ustaları ve insanlar düşünmüyoruz seçilen milliyetçileri, "reddedildi" çünkü altında, askeri bir afiş gerçekten kabul olmadı.

Ternopil Ukrayna uşaklarından Wehrmacht daha da ileri gitti. Almanlar şehrin bölümünü yeniden ele başardık çıkan kontra, sadece hayvanlar kiliselerinden birinde kurtulanları toplandığı zaman, o zaman tüm yaktı. kendi ana Lviv onlar Zolochev içinde yaklaşık bin kişi Kızıl Ordu yakalanan askerlerin toplu infaz yapan öldürdü. Küçük bir kasaba Olesko aslında tamamen tahrip ama "sadece" 300 kişi öldü.

Bu "cömertlik" sakinlerinin dinlenme Almanya'da zorunlu çalışmaya sınırdışı çünkü. Gerek köle hiçbir Almanlar olsaydı, kan daha döküldü. Milliyetçiler onlara direnç veremedim edenler öldürmek için sevdim. Aslında SS bölünme "Galicia", tarihinin bu özel özelliğin herkes tarafından kaydedildi.

Brody felaket

Ama bende oldu ve bu "cesur savaşçılar" değil silahsız sivillere ile, profesyonel askerlerle gerçek savaşta karşılamak için. Brody altında SS Bölümü "Galicia", "tam mühimmat" vardı 29, 30 ve 31 alay gelen bir asker ile donatılmışlardır. Buna ek olarak, bazı diğer bileşiklerden savaşçı bir çok atfedilmiştir.

O zaman, onun içinde "şanlı rütbeleri," 346 memur, 1131 ve 13822 askerin de erbaş oldu. Bu durumda, toplam gücü 15.299 savaşçılarıydı. "Brody pot" Kimden nispeten yarasız kuşatma dışında olması şanslı sadece 1.000 ve 1.200 savaşçı rezerv tabur, kaçtı.

Yüzlerce milliyetçileri Sovyet birliklerinin açık çatışma kaçınmışlardır küçük gruplar halinde kuşatma, dışarı sızmasına başardı. 15 bin olmak üzere toplam personelin 1/5 fazla atlattı. Bu gerçek bir kez daha teyit basit gerçek o açık savaşta polis güçleri şey değmez. Tüm bunların "cesaret" sadece sivil halka ve mahkumlar, silahsız askerlere yönelik zulüm olduğunu.

Bununla birlikte, yakın SS Bölümü "Galicia'de" tamamen yok olmuştur. Brody Savaştan sonra sadece an meselesiydi.

Daha söndürme yolu

Şubat 1944'te, dördüncü alay üyelerinin gerilla hareketinin bastırılmasına katılan Ternopil altında aktarılmıştır. Daha sonra, onlar Sovyet birliklerini ilerleyen direnişin sporadik vakalarda katıldı.

bölünme kalanı tekrar askeri eğitim düzenlendi Fransa, transfer edildi. Hemen hemen tüm milliyetçiler baharında Noygamer gönderildi. Zaman zaman onlar Fransız Direniş mücadelede kullanmak üzere devam etmiştir.

Böylece, askeri anlamda SS Bölümü "Galiçya" hikayesi, gerçekten kesinlikle utanç verici: Gerçek savaşlarda Ukraynalılar sadece Mart ve Temmuz arası katıldı. o tamamen Brody tarafından kırıldı sonra, onun acınacak kalıntıları tamamen polis departmanı yeniden şekillendirmek ve sonra bu alanda özel olarak kullanılır.

Slovakya ve Yugoslavya

Ekim 1944 başında kimin daha sonra rütbeleri Slovakya'ya gönderilen cadde doğrudan istihdam "gönüllüler" bir sürü döktü milliyetçileri, dinlenmiş. "Cesur Aryanlar" bastırmak, kendisi için tanıdık ve çok hoş bir şey meşgul edildi var gerilla hareketi. "Dirlivangera tugay" Ukraynalılar sunulması onun şiddet uyguladığı biliniyordu. Onların vicdanı sayısız hayatları acımasızca insanları işkence olarak Üyeleri halen iyi, Beyaz Rusya'da hatırlanır.

Nerede SS Bölümü "Galicia" Aynı sonra gönderildi? Brody mükemmel yararsız milliyetçileri Sovyet kuvvetlerinin düzenli birimlerine karşı kullanılan gösterdi, ama onlar Yugoslav partizanları takip Carinthia, gönderildiler çünkü. İşte Galiçyalılar ve savaşın tüm son ay geçirdim.

1945 yılında en az bir kez zorlamak için çalışıyor, Alman topraklarında hala asker atar "Sovyet birliklerinin etkisini yansıtmak için cesurca." Vain umudu. En kısa sürede mesafe pırıltısı afiş olarak UK birlikleri inanılmaz hızı ile "Ukrayna cesur yurtseverler" Esarete koştu. Bu son bölünme savaşta SS "Galiçya" yürüyüşü oldu.

mahkumun tutulduğu hangi Tamsweg ilçesinde yılında İngiliz ilk nispeten başarılı yakalanan bir filtrasyon noktasında kurulan SS askerleri. Bu haber Fritz Freitag komutanı siyah melankoli ve intihar içine düştü. Onun yeri Polonya Albay Paul Shandruk tarafından çekildi. Ancak, zaman açıkça yanlış Freitag göstermiştir. sıvı yoluyla İngilizce yazılan mükemmel İngiltere'ye yerleşmiş Galicians, binlerce sızdırılmış.

"Midsomer ihanet"

Ne kadar cesurca İngiliz esir teslim olmaya koştu bölünme "cesur savaşçıları", ne oldu? Ne yazık ki, ama onların kaderi iyi yolu oldu. 1945 yılında Birleşik Krallık "Galiçya" in sadece aynı hizmet hakkında sekiz bin asker olduğunu pek çok tarihi kanıtlar vardır.

1999 itibariyle en az birinin ve olayların doğrudan katılımcıları olarak bir buçuk bin, hem de onların soyundan İngiltere'de yaşadı. İngiltere hükümeti bu soruların içine son derece isteksiz Delves olduğunu. mahkum sekiz bin İngiliz savaş suçlularının ... bir kişi. Bu "şanslı" Anton Sevenyuk oldu.

Böyle sadakat nedeni neydi? Gerçek şu ki, sadece bir kaç yıl önce vahşice öldürüldü tek isim olarak teslim "cesur yurtseverler" ... Polonyalılar,. bunları düzgün kontrol edip olmazlar, ne de kanda İngiliz ilgi oldu. Sonuçta, kendi köy ve kasabalarda değil bu hayvanları yakıldı.

"Nazi savaş suçlularının yakalanması" meşgul ister ve hiç ortadan kalktığı olur 90'ların ortalarından ayrı bir ofis içinde. Başarıyla İngilizlere teslim Hitler yandaşlarının, nihayet maruz kalma ve ceza en azından bazı tehdit korkmak durdurdu. Hemen hemen tüm durumlarda belgelerin hala sınıflandırılır.

Genel olarak, SS "Galicia" Albion Bölümü sakinleri bilinir. milliyetçiler gibi, İngiltere'de çekildi ve zulmü kınadı, ama aynı zamanda birçok Mehmetçiği veya zorla işe ya yenik olduğu nokta yapar edildi onun hakkında bir film, "Ukrayna dürtü romantik canlanma." Bu onların iğrenç suçları haklı çıkarmaz bu gerçekleri sadece ilgilendirmez.

geçerli gerçekler

Böyle epik tarihi ve bugün yankıları vardır. Böylece, SS Bölümü "Galicia" bayrak hala çok keder bu insandışı canlıları getirdi nasıl unutmuş gayri dernekler gerçekleştirilen etkinliklerden bazılarını görülebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.