Haber ve ToplumÜnlüler

Ludmila Pakhomov: biyografi, fotoğraf, ölüm nedeni

Ludmila Pakhomov - buz üzerinde dans ünlü patenci, eşi ve kocası ile spor tarihine geçti Aleksandrom Gorshkovym. Onlar - Avrupa ve dünyanın altı kez şampiyon. 1976 yılında, mükemmel bir kademelendirme gösteren tango "La Cumparsita" haklı altın madalya kazandı ve Olimpiyat Oyunları'nın şampiyonu oldu. Onların düet parlak ve ilginçti.

yaşayan tek 39 yıl olmasına rağmen, o çok ünlü Ludmila Pakhomov oldu. Biyografi, ölüm sebebi, bu eşsiz kadınların kişisel yaşam daima gazeteciler ve fanlar ilgi uyandırdı. Ryzhkina hariç eğitimcilerin genç Pakhomova hiçbiri, şampiyon görmediğini en ilginç şey. Onun umutsuz denilen ve en yaygın patenci. Evet, bunlar tarafından bir hata kimin başarısı ve kariyerinde inanmıyordu.

Buz Lyudy Pahomovoy ilk adımlar

Yeni 1946 için Sovyetler Birliği, Albay Havacılık Alexei Konstantinovich Pakhomov Kahramanı askeri aile kızı doğdu. Baba, bir albay olan kızı bir subay-paraşütçü olacağını hayal. Ama Lyudmila farklı bir yol gitti.

7 yaşında anda öğrenci Luda stadyum getirilen ve kaydedilmiş bir figür pateni antrenörü. O kıza bir baskı olmadan çalıştı, hiçbir şey çarpıyordu. egzersiz alarak, o çalıştı, ama çok az umut verildi. Koçlar henüz iyi bir patenci ve şampiyon görmedim. Liseden sonra, babası onu paraşütü yapan edildiğini, hava kuvvetlerine kızını çıkarmaya kararlı olan (ve genel haline gelmiştir). annesi B. Ryzhkin ile bir şans toplantı gelecekteki şampiyonu onun gelecekteki kariyerinde önemli bir rol oynamıştır. koçluk anda Victor Birliği'nin milli takımı, buz üzerinde dans - yeni bir görünüm almaya, spora dönmeye karar verdi. Bir kız ve bir ortak bir eğitmen olmanın sunulan bir mil, onu lütuf, plastisite ve inanılmaz sanat, yaklaşık hatırladı. Uzun Ludmila Pakhomov karar veremedi. Biyografi o Victor ile işbirliği için değilse tamamen farklı olabilir.

B. Ryzhkin ile çalışma

Avrupa Şampiyonası (1965), Ryzhkin ile birlikte gerçekleştirmek için karar hemen önce sporcusu belirler. Ancak rekabet çiftinin katılımı olmadan gerçekleşti. Liderler henüz yeterince tecrübeli patenciler olmadığını karar verdi. Bratislava, Avrupa Şampiyonası ve Davos'taki Dünya, bunlar bir yıl sonra hit - onun altın madalya kazandı 1966, içinde.

Onların düet o çift birlikte çalışmak mümkün olmayacaktır belliydi, disgarmonichen edildi. Victor Ryzhkin deneyimli çalıştırıcı ve güçlü bir partner buldu ama bu farklı bir mizaç başkası tarafından performanslarıyla Luda için gerekli olmasına rağmen. Sonuç olarak, ikili böler. Ama ünlü Ludmila Pakhomov kalır. genellikle Sovyet gazete ve spor dergilerinin ilk sayfalarını süslüyordu düşünün.

O Gorshkov birlikte tren sunuyor. Bu zamana kadar sporcu zaten SSCB iki kez şampiyon olmuştur.

Nasıl yaptım ikilisi Pakhomov-Saksılar

Gorshkov Pakhomova buluşmadan önce kişiliği tanınmış değildi. Evet ve bir spor kariyerini hayal etmedi. Anne küçük Sasha artistik patinaj okulu getirdi. Bu spor için ona özel bir yetenek görmeden bir yıl koçluk ve zayıf bir grup öğrenci çocuğu gönderdi. Buz tekler ve çiftler üzerinde gerçekleştirilen eğitim, ama içinde hiç birinin birkaç yıl sonra Saksılar yetenek görmemişti ve hatta daha o orta halli bir şampiyon ve zaten bir iş ortağı ünlü Pakhomova haline bilmiyordum.

Birkaç buz üzerinde Lyudmila çalışmalarını Teklif bütün hayatını döndü. Zaten bütün dünya tarafından bilinen ve tek çalışmalarında buz dansı şampiyonluk Birliği var edilmiştir. Gorshkov, ortağı Mila güvenini haklı çıkarmak için, ama onu hayal kırıklığına uğratma kalmaz, sert eğitimli koreografisi ve daha deneyimli, daha güçlü olduğunu anlayarak.

İlk zafer ve şampiyonluk

o ilk rütbesiyle halen bilinmeyen ve çok umut vermeyen patenci ortakları sürmesinin nedeni tüm merak etti. milletvekilleri ice dancing - Ama birkaç yıl sonra çifti İngiliz bir adım yukarı başladı. Pakhomova ve Gorshkov de Eğitmeni oldu E. Çaykovski.

Büyük buz, Sovyet sporcular yabancı profesyonellik çok düşüktür. Sert eğitim ve azim 1969 yılında dünya şampiyonluğu kazanan çifti açmıştır. Onlar haklı gümüş aldı. Ve bir yıl sonra şampiyonluk ve dünya şampiyonu unvanını kazanmak. Onların performansları diğer düetler çalışmalarına benzer değildir. halk sanatı unsurları ile Canlı ve neşeli ayar komplike spor akrobasi doluydu. Onların ice dancing güzel ve parlak.

1970 yılında, Ludmila Pakhomov GITIS tamamlar ve aynı anda dünya şampiyonluğu doğrulayan ikinci bir diploma alır. Patenciler-şampiyonlar ağır spor oyunlarına yeni yapımları icat, kadarla sert eğitmeye devam etmedi.

Kış 1975 yeni zafer getirdi. Kopenhag yarışmada geldi çift, onu kazanmak. Bir soğuk oda hastaymış çekim sonrası başarıyı Gorshkov zevk zaman kalmaması. Moskova'ya giderken, gerçekten kötü olur. Sashu Spas deneyimli cerrah ve göğüs hastalıkları M. Perelman ölümünden itibaren. Üç hafta - ve Gorshkov o Dünya Kupası oldu Amerika'ya gitmek için hazırdı. Yarışma sonucunda, o şarkıyı "Romance" gerçekleştiren yalnızca gösterilere Luda ile aydınlatılmış, reddetti.

son operasyonda rağmen Gorshkov eğitmek devam etti. Pahomova Lyudmila Alekseevna bir otoriter kişiliğe sahip güçlü bir kadındı. taraftan buna iş giyim için bir ortak yapar gibi görünüyor. Ancak, Gorshkov hiçbir işlem yokmuş gibi o hızla şekil Luda azim sayesinde kurtarıldı hatırlattı.

Calgary olay

Calgary yılında Dünya Kupası'nda, çifti ile ciddi bir gelecek figür patenciler bozabilecek nahoş bir durum oluştu. Bu olayın güçlü rakipleri kaldırmak için özel olarak rakiplerini düzenlenmiştir söyleniyordu. Doktorların performans önce Lyudmila ve Alexander şiddetli zehirlenme sonrası tahliye etti. Onlar korkunç bir durumda buza aldı. Fakat, her zaman olduğu gibi, yeterince harekete geçti.

1976 yılında ilk kez ice dancing Olimpiyat Oyunları'nın olayların listesine dahil. Alexander ile Luda burada Beyaz Olimpiyatı performansları katılan, altın madalya almak. Aynı yıl, ikili yıldızlı bir aile haline geldi.

Lyudmila strong ruh

Pahomova Lyudmila Alekseevna ruhu ve iradeli bir kadında çok güçlüydü. O tamamen hobi kendini verdi. buz üzerinde çalışmak onun için hayat oldu. Ve hiçbir şey onu durduramaz ve gerçek bir profesyonel kendilerini layık göstermek için. Bir kez buz üzerinde, yarışmada yanlışlıkla onun ayak paten ortağı kesti "Prag paten". Hiç kimse Lyudmila Pakhomov korkunç acı hissi, dans fark ettim. Yara ağır kanama, ama kadın karmaşık püf noktaları ile partisini göstermeye devam etti. O sadece performanslarını değerlendirme sonrasında hastaneye kaldırıldı bilinen haline gelmiştir.

Aile ve Kariyer

Bu yüzden ünlü çift, konuşma, her zaman mükemmellik yeni zirvelere gösterdiğini oldu. Bunlar, önceki maçın düzeyinde sefere gelip göze veya daha kötüsü olamazdı. Ve bu Luda ve Sasha temel kuralı oldu. Ama zafer memnun etmek kesildiği bir an gelir ve yeni zirveleri fethetmek zaten arzu görünmüyor. Onlar yorgun ve sakin bir aile mutluluk ve konfor istedik. patenciler koç geldi Bir kez Çaykovski Elena, o buz bırakarak ve sunumlarını bitirmek duyurdu.

veda partisinde Lyudmila Pakhomova ve Alexander Gorshkov onun ünlü "La Cumparsita" geldi konukların önünde buz üzerinde dans etti.

Yakında onlar doğarlar kızı Julia (1977). O kaldırdı ve bir çocuk annem Lyudmila bakım. Aynı patenci koçluk faaliyetleri içine daldı.

ciddi hastalık

1980 yılında, Luda çok hasta. Sevdiklerimiz, akrabalar ve doktorlar durumun ciddiyetini gizlemedi. Ve o kemoterapi soğuk algınlığı tedavisinde endike değildir biliyordu. Başka bir istişare sonra çok uzun ve ciddi tedaviye geçmesi acil ihtiyaç açıkladı.

cerrahi ve terapi taciz. Ama Lyudmila Pakhomov, onun koçluk faaliyetlerine devam gücü buldu detay öğrencileri için ders boyalı içinde, yarışmalar ve spor etkinliklerine katıldı. Patenci onun durumu kötüleşti hasta ve güçsüz, ama her gün kendilerini tanımak istemiyordu. lenfatik sistemin Kanser tedavisine yanıt ve vücudunu yaktı etmez. Hastalık Luda ciddi tedavisine tepki eğer durdu ve kesinlikle doktor emirlerine mümkündür. Ama sürekli Hastaneden uzak çalışan, ben paten almak için spor salonuna gitmek.

Pakhomova doğumunun son günü

1985 yılında yaptığı son doğum gününde söyledi. Victor Ryzhkin, onun kemoterapi bitkin nasıl fark Luda tebrik geldi. O kirişli ve affably gülümsedi. gözünde hüzün ve acı.

Başka altı ay hastanede kanser ile mücadele edildi. Hastane yatağında olmak, onun son kitabı döşeğinde anlamıyla biter eser hangi, "Ve müzik ebedidir" yazdı. hastalıkla mücadele son saatte korkunç bir ağrı hissi kadın,. Çaresiz ve yorgun, ama evlerini terk etmek değil ve sevdikleriniz Ludmila Pakhomov ölmektedir. Ölüm nedeni - lenfatik sistemin kanseri.

Mayıs ayında (17) 1986 Büyük patenci öldü. Birçok insan ona veda etmek ve anmak geldi. İnsanlar vücut üzerinde eğmek doğrultusunda saatlerce durdu. O Moskova'nın ünlü patenci gömüldü. Vagankovsky mezarlık üzerinde Lyudmily Pahomovoy ait mezardır. Yabancılar buraya sık sık gelir ve taze çiçekler bırakın.

Kocası Alexander karısının ölümü ile çok üzülmüştü. Birkaç yıl boyunca o, ucunda gün geçirdi onun mezar taşı eğilerek. 2000 yılında, Alexander L. Pakhomova adlı Hayırsever Vakfı yöneldi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.