Haber ve ToplumÜnlüler

Gregory Rodchenkov: biyografi, fotoğraf

Ne Gregory Rodchenkov biyografisi adlı makalenin kahraman hakkında söyleyebilirsiniz? Atletizm, Spor Akademik Usta. doping belirlenmesinde uzman olarak öncelikle bilinir. Ph.D., 2006 yılından 2015'e kadar Dopingle Mücadele Merkezi'ne yöneldi. En aynı zaman o is sporcu çalışmalarında, gençlik aktif meşgul içinde atletizm.

o hükümet düzeyinde Rusya'da doping Dünya Doping Ajansı destek bilgilerine teslim olduğunda Onun adı, Ocak 2016 yılında herkesin dilinde çıktı. Bunun sonucu Rio de Janeiro Olimpiyat Oyunları'nda ve Rus ekibinin performansı üzerinde tam bir yasağı Rus sporcuların diskalifiye oldu Paralimpik Oyunları.

Bu yüzden bugünkü yazısında kahraman Gregory Rodchenkov var. Biyografi, insan ve onunla ilişkili skandalların fotoğrafları, bizim ilgi odağı olacak. Bize bu konuda daha fazla anlat.

Akademik ve sporcu

kimin biyografi 1958 yılında başlayan Gregory Rodçenko, Moskova'da doğdu. Annesi tıp ile ilişkili bulunmuştur, o Kremlin hastanede doktor olarak çalıştı.

Gregory çocukluk çalışkan bir öğrenciydi, okul neredeyse notlar A ve hatta spor aldı. Kadınların 5000 metre genç Rodchenkov bile bir sermaye şampiyonu oldu.

ebeveynlerin ısrarıyla hala bilim değil, bir spor seçti ama atletizm için özlem yaşam için kalmıştır. Sağ liseden sonra o Moskova Devlet Üniversitesi Kimya Bölümü gider. 1982 kimyasal kinetik ve kataliz bir derece ile gelir.

kimyager

3 yıl Moskova Anti-Doping Merkezi'nin MSU çalışanı mezun olduktan sonra Gregory Rodchenkov olur. spor ile ilişkili bulunmuştur ilk yıllar olan Biyografisi, bir etkisi olmuştur.

Onun için ilk büyük proje 1986 yılında Şerefiye Oyunları olmak. Sovyet heyeti 2 yıl sonra Seul ilk Olimpiyat Oyunları gönderildi. Aynı zamanda güvenle bir tez savunmak için Rodchenkov bilimsel faaliyetleri ve perestroyka döneminde bırakmaz.

Modern Rusya'da Doping

sporda ilaç bilimi doping gelişmesiyle birlikte daha popüler hale gelmektedir. Bu nedenle, ulusal ve uluslararası anti-doping komiteleri, önemi, artmaktadır. kimin biyografisi aslen burada suda balık gibi yüksek başarılarının spor ile ilişkili bulunmuştur Gregory Rodçenko. O yabancı şirketler de talep görmektedir.

1994 yılında, ülke ve yıkıma kriz, Rodchenkov Rus analitik malzeme tedariki yapan ve Calgary, Kanada Anti-Doping Merkezi ile işbirliği 90 sonunda bir şirketin "Interlab", çalışırken. Ama yakında Rusya Grigory Rodchenkov döndü. Biyografi, milliyeti kahramanımız (Yahudi idi), çok az insan ilgilenmişlerdir yüzden petrokimya kompleksinin şirketlerinde başarılı bir şekilde çalışırken.

Rusya'da iş son yer - Acting Direktörü ve Federal Devlet Kurumu "Anti-Doping Merkezi" nin daha sonraki başkanı.

2015 yılında Skandal

yüksek sesli bir patlama skandalını doping zaman Gregory Rodchinkova ilk biyografisi 2015 yılında herkesin dilinde çıktı. Uluslararası Bağımsız Soruşturma Komisyonu, Rus sporcuların binden fazla örneklerin kasıtlı imha suçlu bulunmuştu. Görünüşte bu performans artırıcı ilaç kullanımına kanıtlarını gizlemek amacıyla yapıldı.

kimin biyografisi önce lekeli edilmemiştir Gregory Rodçenko, tüm spekülasyonları yalanladı. Onun versiyonunda, tahrip uzun raf ömrü süresi doldu tek numuneler idi. Bu çalışma planlandı. Ancak, WADA daha ciddi iddiaları yükseltir. Rodchenkova sporcular doping testlerinin olumlu sonuçlar gizlemek karşılığında para koparmak için ceza düzeni organizatörlerinden biri olarak kabul.

Ayrıca, yabancı meslektaşları göre, Moskova laboratuar çalışmaları beri Sport ve RUSADA Bakanlığının kontrolü altında bağımsız değildi. Bütün bunlar uluslararası anlaşmalara aykırıdır. Böylece, kamu otoriteleri dopingle mücadele komitesinin çalışmalarına müdahale etmek mümkün olmamalıdır. Buna dayanarak, WADA onun biyografi anlamlı skandalından sonra kötüleşti olur, o Grigory Mihayloviç Rodchenko görevden alındı ısrar etti. sonuçları almaya başladı.

utanç içinde Rodchenkov

Bu skandalın sonucu Gregory Rodçenko biyografi istifa gibi o zaman dramatik değişir. Ocak 2016 yılında nedeniyle hayatı ve sağlığı için korkulara, kendi açıklamalara göre ABD'ye gitti.

Brayan Fogel - Fried, ABD Rodchenkova Amerikan arkadaşı belgesel sinemacı için hızlı transfer organize yardımcı oldu. O zaman o zaten özellikle Soçi Kış Olimpiyatları'nda gerçekleşti doping anlatan bir filmden, üzerinde çalışmıştır. Rodchenkov defalarca ona öğüt verdi. Ve Gregory Rodçenko biyografi olarak böyle bir insan, başka ne olabilir? analisti pratik bilim adamı gazetecilere çok değerli yardım sağladı.

soruşturma WADA

12 Mayıs 2016 kırdı başka, bu is skandal, which was Davalı Gregory Rodchenkov. Gazete "New York Times" başlıklı bir makale yayınladı "Rusya'nın içeriden olimpiyat altın doping durumunu enerji söylüyor". Bu, Amerikan gazeteciler Grigory Rodchenkov verdiği röportajda dayanmaktadır. Biyografi, önemli bir rol oynamıştır atletizm, bu ayrıntılı olarak açıklanmıştır. gelişmiş ve Rusya'da Devlet Doping Programı uygulanan Rodchenkov devletler. onun çerçevede, sadece Soçi'de Kış Olimpiyatları sırasında, bu yalnızca onun yerli sporcuların örneklerinin yüzlerce ikamesi karışmıştı.

salma malzemesinin gününde Rodchenkov önündeki kanıtları bölünmüş Uluslararası Olimpiyat Komitesi Thomas Bach başkanı açık bir mektup gönderir.

buluş Rodchenkova

Diğer şeylerin yanı sıra, bu makalede Rodchenkov kendi buluşta kabul edilmektedir. Nedeniyle bir kimyager oluşumuna, o üç anabolik steroid oluşan benzersiz bir ilaç kokteyli geliştirmek başardı. Onun tavsiyesi üzerine, Rus sporcuların bir çok kullanmaya başladı. Bunların çoğu Londra'da Yaz Olimpiyatları'na katıldı ve kışın - Soçi'de.

hücre yenilenme ve kas kütlesinin büyümesine katkı vücutta anabolik süreçlerini hızlandırmak mümkün olduğunu bulunmaktadır. Onun rakipleri karşısında sporculara haksız avantaj sağladığını ve onların doping numunelerinin sonuçları saklıyorlardı.

McLaren tarafından rapor

Aynı zamanda Rus spor imajına bir darbe daha geçerlidir. kelime sıkıca dönem "raporu McLaren" kurmuştur. Bu 2016 18 Temmuz gerçekleşti. Uluslararası spor hukuku Kanadalı profesör bağımsız uzman olarak görev yapan Soçi'de Olimpiyat Oyunları sırasında Rus sporcu doping kütlesinin kendi soruşturmanın sonuçlarını söyledi.

McLaren ayrıca Rodchenkova tarafından yapılan iddiaları, doğrulandı savunuyor. Kanadalı aramaların Rodchenkova "Rusya'da doping hakkındaki bilgilerin en güvenilir ve dürüst bir kaynak." Aynı zamanda Gregory rakamın kesinlikle zıt değerlendirme onu çağıran Rusya Vladimir Putin başkanı verir "skandal ün bir adam."

Putin herhangi sporcular McLaren'in raporunda ne de konuşma Rodchenkova isimleri neredeyse çağrılmadı çünkü WADA özel veriler ve gerçekler, sağlanan sorar. Aynı zamanda, Rus hükümeti suçlamalar tümden aslında, hepsi bir kişinin ifadesine dayalı, belirterek, sporcular tarafından doping kullanımını desteklemek yalanladı.

Buna karşılık, McClaren o mümkün olmadığı denilen tanıkların çok sayıda kanıt vardır iddia etti. Rodchenkova Tüm ama sadece gizli kalmak koşuluyla işbirliği yapmaya karar verdiler.

ceza davası

kolluk Rodchenkova ailesinin alanında 2011 yılında geri geldi. Sonra kardeşi Marina anabolik ajanlar kaçakçılığı suçlandı. Uyuşturucu Kontrol sonra Federal Hizmet Rodchenkova apartmanda bastı ve anti-doping ofis merkezinde. Ancak, hiçbir kanıt bu konuda Gregory'nin katılımını bulunamadı ve başlatmadım.

2016 yılında Rodchenkova karşı Rusya'da Amerikan medyasında röportajın tam bir analizin sonuçlarına bir ceza davası açıldı. Bu Soruşturma Komitesi tarafından başlatılmıştır. Spor yetkililer makale "otorite Kötüye" ile suçladı. kararname, 18 Temmuz'da yayınlandı. Bir gün McLaren raporunu aldı.

durumda Rodchenkova sorgulama

Bundan sonra Rus kolluk cezai işlem üzerinde Rodchenkova sorgulamaya ABD muadillerine bir istekte bulundu. 4 Temmuz Rus Araştırmacı Komitesi dava Rodchenkova zaten sorgulanmıştır tanıkların karşı açılan belirten bir basın bildirisi yayınladı. Onlar doğruladı şüpheli yasadışı yollardan elde yılında ABD yasaklı ilaçlar.

sorgulandığı Tanıklar Soruşturma Komitesi tarafından, Rodchenkov kendi çıkarları için hareket ettiği iddia. bencil niyetleri ile, o da yasadışı uyuşturucu gerçekleri gizlemek için bunları vaat sporcuların ek nakit dikkate alınan, bu ilaçları sattı.

12 Ağustos Rodchenko aittir mülkiyet tutuklanmasını başladı. Moskova'da Basmannıy Mahkemesi arazi, sahip olunan Rodchenkova bulunmaktadır nöbet emretti. Bu tedavinin başlatıcı Rusya Soruşturma Komitesi idi. Şu anda, tam yeri bilinmeyen Grigoriya Rodchenkova, eve dönmedi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.