FormasyonOkullar ve üniversiteler

Lisansüstü eğitim - bu nedir? Lisans üstü öğrenim: Özellikler

Master başarıyla tamamlanması - yani orada durdurmak için bir sebep değil. Birçok öğrenci "lisansüstü" olarak adlandırılan eğitimsel merdivenin sonraki aşamaya, gitmeyi tercih. Bilimsel bir unvan için birisi için anlamsız bir şey gibi görünüyor. Ancak, her taraftan seçilen mesleği keşfetmeye ve onu okuldan mezun kendini adamak isteyenler için - bir soluk olduğunu. Bu bir fırsat bilim girişme değil, aynı zamanda geleceğin ufkunu genişletmek için sadece sağlar.

Enstitü nedir?

Klasik anlamda yüksek öğretim mezunu okuldan ders ve öğretildiği sırasında eğitimin diğer formları, katılan öğrencilere, içeriyorsa o böyle değildir. Orada artık bir çift atlamak ya da makinede üç sınavlara alacaktır. Bu durumda eğitimin nihai hedefi - Çok çalışarak kazanılır öğrenci doktora derecesini sağlamak.

Bu nedenle, söz konusu enstitü söyleyebiliriz - Bağımsız Bir anlamda olduğu eğitim biçimi, bu büyük bir ölçüde bir öğretmenin rehberliğinde öğrencilerin çalışmalarını da anlaşılacağı gibi. Sonunda istenen sonuçları ulaşmak için, genç bir profesyonel kendi araştırmalarını yapan. Onun sonuçlarına göre, o sözde bilimsel veya doktora çalışmalarını yazdı. öğrenci hazırlama sürecinde bilgi emmek için değil, aynı zamanda çeşitli kriterlere göre analiz etmek sadece öğrenir.

formlar mezun

bilime hayatlarını bekliyoruz Ustalar, bu farklı koşullarda yapılabileceğini bilmesi gerekir. Böylece, lisansüstü eğitim üç formlarda izin verilir:

  • Tam zamanlı (gün).
  • Yazışmalar.
  • Soiskatelstvo.

Hemen gelecek adaylar için en çok tercih edilen seçenek vurgulamak için değer. Tabii ki, o, yazışma kursları ise o işten birleştirmek eğitimle mümkün kılmasıdır. Ayrıca, çoğu durumda, lisansüstü derslerde - Eğitim ödenir, bu nedenle düzenli bir gelire sahip olmayan yapmayın.

bilimsel ya da hatta öğretim girişme istekli olan öğrenciler için tam zamanlı öğrenim. gıyaben lisansüstü ölçüde olanaklarını sınırlamaktadır iken, proje yöneticisinde araştırma ve danışmanlık daha fazla zaman sağlayacaktır. Aniden bir iş için karar Ancak, başka bir forma dönüştürülmesi gerekmektedir.

Mezun öğrenciler için eğitim ikinci tip - soiskatelstvo olduğunu. o giriş sınavı geçmek ve düzenli olarak üniversite eğitimi için gerekli değildir, böylece amacıyla eğitim almak için. Öğrenci kendini yazma bilimsel incelemeler ve sınavlara yeteneği ile belirli bir bölüm eklenmiştir.

öğrenme Özellikleri

Bir derece bilimleri adayın bir tam zamanlı eğitime listede olup olmadığını, lisansüstü araştırma 3 yıl sonra gerçekleşir. Yıllara göre eğitim süreci süresi artar yarı zamanlı öğrenciler için.

Buna ek olarak, lisansüstü eğitim sadece araştırma değil, aynı zamanda öğretim yürütmek değil eşlik etmelidir. Genç uzman düzenli öğretim görevlilerinin bu yaklaşık 50 toplam uzunluğu tutmak zorundadır akademik saat yılda. Bu rakam üniversite gerekliliklerinden değişebilir.

master çalışmalarının yazılı gelince, o lisans öğrencisi zamanında konu seçimi ile başlar. Öğrenci daha sonra, diğer bilim adamlarının teorilerini çalışma kaplıyor kendi deneyini yürüten ve zaten sonuçlarına dayanarak bu eşsiz çıkış yapar.

okuldan mezun beri - Bir stajyer üç teslimi şeklinde kendi bilginin sertifikasyon kontrolünü geçmelidir, öncelikle bir öğrenme sürecidir en azından adaylar.

Bir derece birçok avantaj

acele çoğu durumda gençler, günlük çalışma hayatı başlamak için onların çalışmaları ile ve mezuniyet mezunu sonra bitirmek için. Ve gerçekten çoğu için sadece ilginç bir araştırma çalışması değildir. Ancak, enstitü için başvuran onun yadsınamaz avantajları vardır:

  • Prestijli yüksek ücretli pozisyonların umudu.
  • erkeklerde ordudan soluklanma. Doğru, bazı nüanslar vardır: kaydetmez vatandaşlık görevini gerçekleştirmek için lisans yazışma bölümü, öğrenci tam zamanlı eğitime kaydedilmesi gerekir.
  • fırsat kapalı bilimsel deneylere tabi.
  • Doğru bir lisans öğrencisinin pozisyonunda tekrar kurtarmak mümkün olacak bundan sonra bir tatil almaya.

yüksek lisans okulu

her öğrenci olamaz seçilen üniversite bazında araştırma çalışması yapar. Başvuru olarak mutlaka daha önce bir master veya profesyonel derecesi elde edilmiş olmalıdır. Bunlar okuldan mezun aşağıdaki giriş çekmek:

  • Felsefe.
  • Yabancı dil (genellikle İngilizce).
  • seçtikleri uzmanlık alanındaki bilgileri konu.

Buna ek olarak, başvuruda, başvuru Rektöre hitaben ve amir onayını alması. Herhangi başvuru sahibi özel bölümle ilgili bir konuda bilimsel bir kağıt sağlayabilirse. Bir öğrenci yazışmalar bölümde öğrenim planlıyorsa, o emek kitabından bir özü ile Komisyona sunmak zorundadırlar.

Öğrenim ücretleri

Tabii ki, o istenen bütçe ve alma yeri lisansüstü öğretim girmiş, ek maliyetler dert olamaz. Ama bazen ücretsiz eğitim bir rüya haline gelir. Öğrenci giriş sınavındaki alarma ya da sadece başvuranlar arasında çok büyük bir rekabet vardı mümkündür. Eh, bazı fakülteler eğitim için bütçe yerleri sağlamaz ve. Sonra gerekli miktar için bakmak gerekiyor. ne ölçüde bulunduğu için mi?

Resmi tahminlere göre, Rusya'da yüksek lisans öğrencileri için ders maliyeti yılda 55 bin 350 ruble arasında değişir. elde etmek için parasal değeri tutarı bilimsel derecesini üniversitenin politikası ve bulunduğu bölgeye göre değişir. Her durumda, bu hiç de küçük bir rakam, ama öğrenci eğitim verilmektedir, bu nedenle bu maliyetler açıkça buna değer.

Bildiğiniz gibi, lisansüstü dersleri - bu modern bilimin gelişmesi demektir. Sonuçta, bugünün öğrencileri yarın profesör olmak ve dünyayı ona sarsacak bir keşif verebilir vardır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.